Slide
Kuva: Mirva Mäkinen

Vuoden Kääpiösnautseri-tulokset

Tältä sivulta löydät kootusti kaikki Vuoden Kääpiösnautserit vuodesta 1996 tähän päivään.

Puuttuuko Vuoden Kääpiösnautseri- tai 1. sijalle sijoittuneen koiran kuva? Voit lähettää kuvan osoitteeseen sksk.kotisivu@gmail.com

2019

VUODEN KÄÄPIÖSNAUTSERI 2019
Big Paw’s Oh What A Candy
om. Eija Nurmela & John Nieminen & Riitta Cederlöf 155p

MUSTA UROS:
1. Escorts Junior, om. Eija Nurmela & John Nieminen 86p
2. Big Paw’s One Man Army, om.Katja Pitkänen & Eija Nurmela 68p
3Stablemaster’s Full Time Fun, om. Eeva&Osmo Nurmela & Eija Nurmela & John Nieminen 67p
4. Big Paw’s Pinocchio, om.Auli Hurskainen&Jukka Toivanen 64p
5. Peacemaker’s Black Lamber, om.Taija Niemi& Eija-Maaria Jussila 61p
6. Peacemaker’s Black Beach Boy, om.Taija Niemi&Eija-Maaria Jussila 53
7. Raven’s Tot No Worries, om. Mervi Kinisjärvi 50p

MUSTA NARTTU
1. Big Paw’s Oh What A Candy, om. Eija Nurmela & John Nieminen&Riitta Cederlöf 155p
2. Big Paw’s One Sweet Touch om. Eija Nurmela & John Nieminen & Virpi Tierala 72p
3. Big Paw’s Mystic Dream, om. Eija Nurmela & John Nieminen & Virpi Tierala 69p
4. Raven’s Tot Own The Stage, om. Hanne Lapakko 53p
5. Taidog’s Black Friida, om. Taina Jussila 34p
6. It’s Like Magic In Dolina Rivendell, om. Susanna Päivätie&Arja Niemijärvi 31p (3/5)
7. Big Paw’s Quite A Candy, om. Eija Nurmela & John Nieminen & Anu Pajulampi 27p (1/5)

MUSTA-HOPEA UROS
1. Liquid Silver’s Brilliant Disguise, om. Satu Lampinen 87p (pääerikoisnäyttelyn BIS3)
2. Jettyspoof’s Sparkling Bollinger, om. Veera Bovellan 87p (pääerikoisnäyttelyn PU4)
3. Jettyspoof’s Gwendals Topaz, om. Katariina Yliheikkilä 87p (pääerikoisnäyttelyn ERI)
4. Jettyspoof’s Too Cool For You, om.Nea Tolonen& Sabrina Snellman & Susanna Snellman 71p
5. Jettyspoof’s Frozen Mojito, om. Minna Rantanen 69p (ERI4)
6. Beatrice’s Diamond Hall Of Fame, om. Satu Lampinen 69p (ei osallistunut pääerikoisnäyttelyyn)
7. Beries Frosty Lane, om. Tiina Ultamo 64p
8. Juliuksen Essere Amico, om. Tytti Hartikainen 62p
9. Hopeful Henry z Dixie, om. Anne Tevasaari 51p
10. Amori Marti Kuindzhi, om. Tarja Kuusisto 48p

MUSTA-HOPEA NARTTU
1. Jettyspoof’s Cava Codorniu, om. Nea Tolonen 86p
2. Fanfara Di Monte Gentile, om. Johanna Höök-Nikanne & Henna Yli-Leppälä 77p
3. Heathkeeper’s Very Important Pocahontas, om. Johanna Similä 73p

PIPPURI&SUOLA UROS
1. Barkway’s Before The Storm, om. Anu Romppanen&Saija Kejonen 99p
2. Barkway’s Be With Me Tonight, om. Anu Romppanen 62p
3. Maquiavelo de Akra Leuka, om. Anneli Alfthan 60p
4. Cheantake Unique, om. Krista Arenius 59p
5. Dayway’s Dazzling Deon, om. Susanna Päivätie 24p (2/5)

PIPPURI&SUOLA NARTTU
1. Super Play’s Kerenza, om. Mira Sandström 82p
2. Super Play’s Oceans Queen, om. Mira Sandström 73p
3. Imbrez Crash The Party, om. Anna Salminen 72p
4. Barkway’s Bitter Sweet, om. Anu Romppanen 64p
5. Cheantake Totally Twisted, om. Marita Yliknuussi 61p
6. Frozen Flash Salted Beata, om. Riikka Leino&Tarja Kuusisto 55p
7. Cheantake Razzmatazz, om. Nora Ylikylä 53p (4/5)
8. Frozen Flash Awesome Frozen, om. Riikka Leino 51p (4/5)
9. Treasure of Genstat, om. Riikka Kärkkäinen 44p
10. Xtravaschnauza Tricky, om. Susanna Päivätie&Elisa Häikiö 38p (3/5)

VALKOINEN UROS
1. Jettyspoof’s Halloween King, om. Mari Pajula 103p
2. Jettyspoof’s Halloween Hunter, om. Ilpo Jokela &Sara Jokela 76p
3. Jettyspoof’s Piece Of Cake, om Tuula Okko-Pajula 75p (pääerikoisnäyttelyn PU2)
4. Greedy Rascal’s One Of The Special, om. Heidi Kariluoma 75p (pääerikoisnäyttelyn PU4)
5. Backout’s Life Is Life, om. Outi Piri 63p
6. Mairan Amor Amazing Man, om. Maiju Rautio 60p
7. Mairan Amor Daniel The Gothenburg Prince 50p

VALKOINEN NARTTU
1. Jettyspoof’s Oh So Sweet, om. Minna Rantanen 85p
2. Star’s Of White Night Iseland, om. Katja Pitkänen & Petra Pitkänen 80p
3. Jettyspoof’s XO Gautier, om. Heli Lingren 71p
4. Backout’s Xpensive Hobby, om Susanna Päivätie&Arja Niemijärvi 69p

VETERAANI
1. Super Play’s Kerenza, om. Mira Sandström 145p (narttu, p&s)
2. Stablemaster’s Full Time Fun, om.Eeva ja Osmo Nurmela & Eija Nurmela & John Nieminen 132p
(Uros, musta)
3. Heathkeeper’s Killin’ Me Softly, om Mikaela Holmström 109p (Narttu, musta)
4. Aries Vis A Vis, om. Renata Kaminska 75p (Uros, musta-hopea)
5. Peacemaker’s Black Beach Boy, om. Taija Niemi&Eija-Maaria Jussila 67p (uros, musta)
6. Jettyspoof’s Oh So Sweet, om. Minna Rantala 65p (4/5) (Narttu, valkoinen)
7. Gwendal’s Coka Cola, om. Katariina Yliheikkilä 36p (2/5) (Narttu, musta-hopea)

KASVATTAJA
1. Jettyspoof’s, Musta-Hopea, om. Nea Tolonen, 145p
2. Big Paw’s, Musta, om. Eija Nurmela & John Nieminen 111p
3. Jettyspoof’s , Valkoinen, om. Nea Tolonen, 88p
4. Mairan Amor, valkoinen, om. Maiju Rautio (4/5) 50p
5. Liquid Silver’s, musta-hopea (2/5) 35p
6. Taidog’s, musta (1/5) 20p

AGILITY
1. Imbrez Forever Fenway om. Anu Sarkula, 188p
2. Super Play’s King Of The Hill, om Anu Turu, 156p
3. Herttuattaren Don Juan om. Ulla Pajuniemi-Kukkumäki, 150p
4. Beries Salty Xino, om. Claudia Rebhan 131p
5. Doctor’s Order Nagata, om. Ann-om. Christine Beijar, 130p
6. Laruzellan Always My Pepper, om. Jarkko Hietasara & Satu Mäkelä, 127p
7. Xtravaschnauza Juxtapose, om. Karoliina Mäkelä, 103p
8. Cheantake My Way Or Highway , om. Marita Yliknuussi 98p

TOKO
1. Darya’a Peppery Orithyia, om. Tarja Ivakko 44p
2. Herttuattaren Figaro, om. Annemari Vantila 26p
3. Nimare’s Cool Lady Of Mine, om. Jenni Roponen 12p(3/5)
4. Zaktans Joyful Jessie, om. Riikka Helkamäki 4p (1/5)

RALLY-TOKO // Sijoitukset korjattu 23.3.!
1. Peacemaker’s Black Beach Boy ”Trombi”, om. Taija Niemi 65p
2. Zaktans Joyful Jessie , om. Riikka Helkamäki 51p

3. Herttuattaren Figaro, om. Annemari Vantila 49p
4. Peacemaker’s Black Lamber , om. Taija Niemi 27p
5. Black Drop Wachsam, om. Jenni Lamminpää 20p
6. Supervisor Motorhead, om. Riikka Mäkelänlammi 11p

2018

Vuoden Kääpiösnautseri 2018:
Fanfara Di Monte Gentile, om. Johanna Höök-Nikanne & Henna Yli-Leppälä 137p

MUSTA UROS:
1. Stablemaster’s Full Time Fun, om. Eeva&Osmo Nurmela & Eija Nurmela & John Nieminen 72p (pääer. PU2)
2. Escorts Junior, om. Eija Nurmela & John Nieminen 72p (pääer. JUK1, SA)
3. Super Play’s Xantino, om. Elina Kuusela 72p (ei osallistunut pääer.)
4. Blackgalaxy Victor, om. Eija Nurmela & John Nieminen 71p
5. Raven’s Tot Morning News, om. Nadja Leino 66p
6. Raven’s Tot No Worries, om. Mervi Kinisjärvi 27p

MUSTA NARTTU
1. Big Paw’s Mystic Dream, om. Eija Nurmela & John Nieminen & Virpi Tierala 79p (Pääer. NUK1, SA)
2. Raven’s Tot Por Una Cabeza, om. Nadja Leino 79p (Pääer. JUK3, SA)
3. Big Paw’s Oh What A Candy, om. Eija Nurmela & John Nieminen & Riitta Cederlöf 75p
4. Timekiller Banker’s Choice, om. Mikaela Holmström 74p
5. Heathkeeper’s Killin’ Me Softly, om. Mikaela Holmström 71p
6. Big Paw’s Just Like A Candy, om. Eija Nurmela & John Nieminen & Anu Pajulampi 70p
7. Big Paw’s Love And Be Loved, om. Eija Nurmela & John Nieminen 67p
8. Timekiller Blind Date, om. Mikaela Holmström & Gunborg Holmström 64p

MUSTA-HOPEA UROS
1. Jettyspoof’s Gwendals Topaz, om. Katariina Yliheikkilä 108p
2. Jettyspoof’s Too Cool For You, om. Sabrina Snellman & Susanna Snellman 85p
3. Jettyspoof’s Frozen Mojito, om. Minna Rantanen 75p
4. Jettyspoof’s Sparkling Bollinger, om. Nea Tolonen 60p (pääer. EH2)
5. Argentonero Lord Midnight Sun, om. Linda Tavast 60p (ei osallistunut pääer.)
6. Greedy Rascal’s Dare To Be Suprised, om. Anne Tevasaari 55p
7. Juliuksen Essere Amico, om. Tytti Hartikainen 50p
8. Blithely Almost Famous, om. Elina Kuusela &Nea Tolonen 46p

MUSTA-HOPEA NARTTU
1. Fanfara Di Monte Gentile, om. Johanna Höök-Nikanne & Henna Yli-Leppälä 137p
2. Hönsetorps Flashdance, om. Johanna Similä 93p
3. Super Play’s Wild And Lucky, om. Sabrina Snellman & Susanna Snellman 79p
4. Willy Lee Frosted Ohio Star, om. Katja Pitkänen & Petra Pitkänen 69p
5. Jettyspoof’s Cava Codorniu, om. Nea Tolonen 68p
6. Jettyspoof’s Too Hot To Hold, om. Nea Tolonen 64p
7. Jettyspoof’s Frozen Sangria, om. Nea Tolonen 50p
8. Jettyspoof’s Too Hot Too Nice, om.Nea Tolonen 49p (4/5)
9. Lapland’s Just For Me, om. Heidi jaukkuri 35p (3/5)

PIPPURI&SUOLA UROS
1. Super Play’s Oceans Knight, om. Sabrina Snellman & Susanna Snellman 90p
2. Cheantake Secret Millionare, om. Johanna Reilin &Nora Ylikylä 74p
3. Barkway’s Be With Me Tonight, om. Anu Romppanen 69p
4. Koriander Iz Salskoy Stepi, om. Susanna Päivätie 36p (3/5)
5. Willken Martini, om. Vappu Laakso 34p (3/5)
6. Mihan Mini Bacardi, om. Henna Sorjonen 28p (3/5)
7. Dayway’s Dazzling Deon, om. Susanna Päivätie 21p (3/5)

PIPPURI&SUOLA NARTTU
1. Super Play’s Oceans Queen, om. Mira Sandström 83p
2. Mihan Mini-Yrtti, om. Raili Kärkkäinen 79p
3. Imbrez Crash Boom Bang, om. Anu Romppanen & Katri Heikkinen 67p
4. Cheantake Razzmatazz, om. Nora Ylikylä 65p
5. Barkway’s Bitter Sweet, om. Anu Romppanen 61p
6. Brisken Every Breath You Take, om. Maiju Rautio 54p (pääer. ERI, SA)
7. Frozen Flash Awesome Frozen, om. Riikka Leino 54p (ei osallistunut pääer.)
8. Backout’s Just For Me, om. Susanna Päivätie & Arja Niemijärvi 52p
9. Super Play’s Garbo Greta, om. Essi Snellman 51p

VALKOINEN UROS
1. Jettyspoof’s Halloween King, om. Mari Pajula 85p
2. Jettyspoof’s Piece Of Cake, om Tuula Okko-Pajula 84p
3. Greedy Rascal’s One Of The Special, om. Heidi Kariluoma 77p
4. Jettyspoof’s Halloween Hunter, om. Ilpo Jokela &Sara Jokela 72p
5. Willy Lee Ian White, om. Katja Pitkänen & Jussi Koivisto 68p
6. Backout’s Life Is Life, om. Outi Piri 47p
7. Mairan Amor Amazing Man, om. Maiju Rautio 35p (3/5)
8. Darya’a Marquis Mortimer, om. Anna Hoskonen & Kimmo Hoskonen 32p (3/5)

VALKOINEN NARTTU
1. Badhairday, om. Mia Puska & Maija Puska 101p
2. Star’s Of White Night Iseland, om. Katja Pitkänen & Petra Pitkänen 93p
3. Jettyspoof’s Showstar, om. Nea Tolonen 67p
4. Jettyspoof’s XO Gautier, om. Heli Lingren 58p

VETERAANI
1. Stablemaster’s Full Time Fun, om.Eeva ja Osmo Nurmela & Eija Nurmela & John Nieminen 107p (Uros, musta)
2. Heathkeeper’s Killin’ Me Softly, om Mikaela Holmström 98p (Narttu, musta)
3. Koriander Iz Salskoy Stepi, om. Susanna Päivätie 92p (Uros, pippuri&suola)
4. Aries Vis A Vis, om. Renata Kaminska 75p (Uros, musta-hopea)
5. Stablemaster’s Flower Power, om. Anu Pajulampi 63p (4/5) (Narttu, musta)
6. Gwendal’s Coka Cola, om. Katariina Yliheikkilä 48p (2/5) (Narttu, musta-hopea)
7. Faustkämpfen Fantasy In White, om. Kikko Askola-Mauno 42p (2/5) (Narttu, valkoinen)

KASVATTAJA
1. Jettyspoof’s, Musta-Hopea, om. Nea Tolonen, 129p
2. Jettyspoof’s , Valkoinen, om. Nea Tolonen, 83p
3. Big Paw’s, Musta, om. Eija Nurmela & John Nieminen 72p (4/5)
4. Mihan, Pippuri&Suola, om. Raili Kärkkäinen & Saimi Nieminen & Ahti Nieminen 35p (2/5)

AGILITY
1. Laruzellan Always My Pepper ”Taisto”, om. Jarkko Hietasara & Satu Mäkelä 168p
2. Trixer Perfilia “Fia”, om. Carola Tikkanen, ohjaaja Erika Tikkanen 164p
3. Goldwäscher Praline “Vilma”, om. Anne Härkönen 155p
4. Imbrez Forever Fenaway ”Robi”, om. Anu Sarkula & Mikko Samuli 147p (piirinm.2)
4. Rantakaupin Öiden Kunngatar ”Mimmi”, om. Jarna Kivijakola-Määttä 147p (ei sij.arvokisoissa)
6. Doctor´s Order Nagata “Jilly”, om. Ann-Christine Beijar 142p
7. Faustkämpfen Option In Pepper BW ”Opri”, om. Hanne Lapakko 121p
8. Noveria Duran Duran, om. Jarkko Hietasara 78p
9. Cheantake My Way Or Highway “Ninja”, om. Marita Yliknuussi 55p

TOKO
1. Darya’a Peppery Orihyia, om. Tarja Ivakko 29p (4/5)
2. Nenemo Hot Weather, om. Katja Juutilainen 22p (3/5)
2. Pro Auctore Giga Nigra om. Kirsti Kauppi 22p (4/5)
4. Zaktans Joyful Jessie, om. Riikka Helkamäki 8p (2/5)
4. Black Drop Wachsam, om Jenni Lamminpää 8p

RALLY-TOKO
1. Backout´s Butterfly “Pilke”, om. Päivikki Partinen, 78p
2. Audacious Altamira , om. Heidi Mäkelä 64p
3. Peacemaker’s Black Beach Boy ”Trombi”, om. Taija Niemi 63p
4. Zaktans Joyful Jessie , om. Riikka Helkamäki 61p
5. Peacemaker’s Black Gentleman ”Tuure”, om. Taija Niemi 35p (3/5)
6. Black Drop Wachsam, om. Jenni Lamminpää 29p
7. Pro Auctore Kipaz Nigra, om. Kirsti Kauppi 21p

2017

Vuoden Kääpiösnautseri 2017:
Cheantake One In A Million, om. Nora Ylikylä 108p

MUSTA UROS:
1. Big Paw’s King Himself, om. Eija Nurmela & John Nieminen & Mika Kettunen 86p
2. Stablemaster’s Full Time Fun, om. Eeva Nurmela & Eija Nurmela & John Nieminen 83p
3. Blackgalaxy Zoom-N, om. Gunnel Adlercreutz 74p (pääerikoisnäyttely ERI)
4. Victorious Star Play and Win, om. Mikaela Holmström 74p
5. Lamigras Black Younger Panther, om. Josefiina Niska 56p
6. Dayway’s Charming Casper, om. Susanna Päivätie 40p

MUSTA NARTTU
1. Big Paw’s Love And Be Loved, om. Eija Nurmela & John Nieminen 90p
2. Timekiller Banker’s Choice, om. Mikaela Holmström 81p
3. Big Paw’s Mystic Dream, om. Eija Nurmela & John Nieminen & Virpi Tierala 77p
4. Big Paw’s Just Like Candy, om. Eija Nurmela & John Nieminen & Anu Pajulampi 74p
5. Dayway’s Cool Colette, om Susanna Päivätie, 14p (2/5)

MUSTA-HOPEA UROS
1. Jettyspoof’s Gwendals Topaz, om. Katariina Yliheikkilä, 92p
2. Jettyspoof’s Too Cool For You, om. Nea Tolonen &Sabrina Snellman & Susanna Snellman, 73p
3. Fixus Make A Statement, om. Katja Pitkänen & Tarja Kuusisto 67p
4. Juliuksen Nicholas Cage, om. Anu Romppanen & Jarkko Jolkkonen 43p
5. Jettyspoof’s Sparkling Bollinger, om. Nea Tolonen 36p (3/5)

MUSTA-HOPEA NARTTU
1. Delirium Tremens de Akra-Leuka, om. Johanna Similä 91p
2. Jettyspoof’s Too Hot To Hold, om. Nea Tolonen , 89p
3. Proceller Unconditional Love, Om. Minna Syngelmä & Satu Lampinen 77p
4. Juliuksen Una Volta, om. Sanni Oikarinen & Anne Oikarinen 75p
5. Super Play’s Wild And Lucky, om. Sabrina Snellman & Susanna Snellman 60p
6. Jettyspoof’s Too Hot To Kiss, om.Mia Puska & Maija Puska, 55p
7. Jettyspoof’s Gwendals Sapphire, om. Nea Tolonen 36p (3/5)

PIPPURI&SUOLA UROS
1. Cheantake One Man Show, om. Nora Ylikylä 76p
2. Super Play’s Carlos om. Sabrina Snellman & Susanna Snellman, 73p
3. Memorytale’s Dream Walker, om. Jaana Puhakka 59p
4. Super Play’s Oceans Knight, om. Sabrina Snellman & Susanna Snellman 44p
5. Koriander Iz Salskoy Stepi, om. Susanna Päivätie 35p
6. Dayway’s Beloved Benjamin, om. Susanna Päivätie 30p

PIPPURI&SUOLA NARTTU
1. Cheantake One In A Million, om. Nora Ylikylä 108p
2. Cheantake No Limit For Lodents,om. Lotta Penttinen & Nora Ylikylä & Markku Vuorinen 93p
3. Willken Kylie, om. Raija Koljonen & Jarmo Palander 81p
4. Welkar Dayways Julie, om. Susanna Päivätie & Anne Oikarinen & Sanni Oikarinen 70p
5. Cheantake Like Million Dollars, om. Tiina Ultamo 66p (pääerikoisnäyttely ERI3)
6. Mihan Mini-Ärrätex, om. Riikka Kärkkäinen 66p (ei osallistunut pääerikoisnäyttelyyn)
7. Imbrez Spices Included, om. Anna Salminen 60p
8. Mihan Mini-Yrtti, om.Raili Kärkkäinen, 45p (3/5)
9. Backout’s Just For Me, om. Susanna Päivätie & Arja Niemijärvi 30p (3/5)

VALKOINEN UROS
1. Jettyspoof’s Piece Of Cake, om Tuula Okko-Pajula 88p
2. Greedy Rascal’s One Of The Special, om. Heidi Kariluoma 84p
3. Willy Lee Ian White, om Katja Pitkänen & Jussi Koivisto 81p
4. Backout’s Life Is Life, om. Outi Piri 46p

VALKOINEN NARTTU
1. Badhairday, om. Mia Puska & Maija Puska 93p
2. Jettyspoof’s Oh So Sweet, om. Minna Rantanen, 88p (pääerikoisnäyttely PN2)
3. Faustkämpfen Oilily In White BW, om. Kikko Askola-Mauno, 88p (pääerikoisnäyttely PN3)
4. Jettyspoof’s Top Model, om. Nea Tolonen & Raila Laakso 69p
5. Jettyspoof’s Piece Of Gold, om. Nea Tolonen 65p
6. Faustkämpfen Raven In White, om. Kikko Askola-Mauno 38p (4/5)

VETERAANI
1. Stablemaster’s Full Time Fun, om. Eeva Nurmela & Eija Nurmela & John Nieminen 138p (Uros, musta)
2. Super Play’s Northern Duke, om. Piia Sinisalo, 92p (Uros, pippuri&suola)
3. Kuuraparran Lempi-ilona, om. Laura Koskelo 83p (Narttu, musta-hopea)
4. Mirta’s Haus Kalevala Design, om. Anu Pajulampi 81p (Narttu, musta)
5. Juliuksen Nicholas Cage, om. Anu Romppanen & Jarkko Jolkkonen 75p ( Uros, musta-hopea)
6. Koriander Iz Salskoy Stepi, om. Susanna Päivätie 57p (Uros, pippuri&suola)

KASVATTAJA
1. Cheantake, Pippuri&Suola, Nora Ylikylä ,148p
2. Jettyspoof’s, Musta-Hopea, Nea Tolonen, 127p
3. Big Paw’s, Musta, Eija Nurmela & John Nieminen 68p (4/5)
4. Jettyspoof’s , Valkoinen, Nea Tolonen, 48p (3/5)

AGILITY
1. Backout´s Butterfly “Pilke”, om. Päivikki Partinen, 167p
2. Goldwäscher Praline “Vilma”, om. Anne Härkönen 153p
2. Doctor´s Order Nagata “Jilly”, om. Ann-Christine Beijar 153p
4. Super Play’s Diamond Flame “Stella”, om. Susanna Karlsson 151p
5. Black Drop Im Vis Vitalis , om. Juhani Poikkijoki, 146p
6. Trixer Perfilia “Fia”, om. Carola Tikkanen 124p
7. Hömpötin Dazen Dizzy “DeX”, om.Tiina puisto 123p
8. X-luce Amex “Veeti”,om. Mervi Kinisjärvi 112p
9. Hömpötin Hurmuri By PP-Love “Hurme”, om. Tiina Puisto 112p
10. Xtravaschnauza Juxtapose “Juju”, om. Karoliina Mäkelä 107p
11. Raven’s Tot I’m No Angel “Feri”, om. Jenna Aarnio 66p (7/10)
12. Cheantake My Way Or Highway “Ninja”, om. Marita Yliknuussi 65p (7/10)

TOKO
1. Ugly Duckling’s Shadows Run Black, om. Kirsti Kauppi & Marina Hultholm 26p
2. Black Drop Lorelei, om Susanna Lastula 12p (3/5)
2. Pro Auctore Kipaz Nigra, om. Kirsti Kauppi 12p (3/5)
4. Nenemo Hot Weather, om. Katja Juutilainen 8p (1/5)
5. Zaktans Joyful Jessie, om. Riikka Helkamäki & Oskari Semi 4p (1/5)

RALLY-TOKO
1. Backout´s Butterfly “Pilke”, om. Päivikki Partinen, 62p
2. Audacious Altamira , om. Heidi Mäkelä 43p
3. Zaktans Joyful Jessie , om. Riikka Helkamäki & Oskari Semi 39p

2016

Vuoden Kääpiösnautseri 2016:
Blackgalaxy Zoom-N, om. Gunnel Adlercreutz, 122p

MUSTA UROS:
1. Blackgalaxy Zoom-N
, om. Gunnel Adlercreutz, 122p
2. Stablemaster’s Full Time Fun, om. Eeva Nurmela & Eija Nurmela &John Nieminen 112p
3. Raven’s Tot Morning News, om. Nadja Leino 101p
4. Victorious Star Play and Win, om. Mikaela Holmstöm 82p
5. Big Paw’s King Himself, Eija Nurmela &John Nieminen &Terhi Kettunen 70p
6. Tornado Grasant, om. Inga Keränen & Petri Keränen 68p

MUSTA NARTTU 
1. Big Paw’s Just Like A Candy, om. Eija Nurmela &John Nieminen &Anu Pajulampi, 97p
2. Timekiller Astra Amore, om. Gunborg Holström, 69p
3. Coletta Rezlark, om. Eija Nurmela&John Nieminen 58p
4. Black Style Breath Of Love, om. Ilpo Mattsson 46p

MUSTA-HOPEA UROS
1. Jettyspoof’s Gwendals Topaz, om.Nea Tolonen& Katariina Yliheikkilä, 79p
2. Zaktans New Wave, om. Elina Gardin-Kukkonen, 70p
3. Proceller Quid Pro Quo, om. Satu Lampinen 58p
4. Jettyspoof’s Too Cool For You, om. Susanna Snellman, 52p
5. Heathkeeper’s Rolling In Pleasure, om. Ann-Sofie Sund, 46p
6. Greedy Rascal’s Dare To Be Surprised, om. Anne Tevasaari, 44p (4/5)
7. Aries Vis A Vis, om. Renata Kaminska 43p (2/5)

MUSTA-HOPEA NARTTU
1. Argentonero Kind Of Amazing, om. Johanna Höök-Nikanne 82p
2. Juliuksen Una Volta, om. Sanni Oikarinen, Anne Oikarinen, 76p
3. Jettyspoof’s Peace Love’n Harmony, om. Jouni & Tarja Tervonen, 61p
4. Jettyspoof’s Gwendals Ruby, om. Nea Tolonen 60p
5. Jettyspoof’s Too Hot To Hold, om. Nea Tolonen, 52p (pääerikoisnäyttelyn PEK2)
6. Proceller Quencienta Sky, Om. Minna Syngelmä 52p (4/5, ei osallistunut pääerikoisnäyttelyyn)
7. Proceller Vengeance is Mine, om. Suvi Oksanen& Satu Lampinen 51p
8. Jettyspoof’s Gwendals Sapphire, om. Nea Tolonen 39p (4/5)

PIPPURI&SUOLA UROS 
1. Super Play’s Ocean Wind,om. Johanna Varonen, 78p
2. Super Play’s Ricardo, om. Raili Jokela, 77 p (pääerikoisnäyttely PU3)
3. Willken Martini, om. Vappu Laakso 77p (pääerikoisnäyttely ERI2, SA)
4. Cheantake Just Like Montague, om. Johanna Reilin & Nora Ylikylä 77p (ei osallistunut pääerikoisnäyttelyyn)
5. Willken Mojito, om. Raija Koljonen&Jarmo Palander 72p
6. Xtravaschnauza Latitude,om. Heli Lillbacka 64p
7. Mirta’s Haus En Ten Tini, om. Raija Koljonen&Jarmo Palander 63p (pääerikoisnäyttelyn VSP)
8. Willken James Hunt, om. Anna Pukkila 63p (Pääerikoisnäyttely ERI)
9. Backout’s Zoltan, om. Outi Piri 45p (pääerikoisnäyttelyssä EH)
10. Dayway’s Beloved Benjamin, om. Susanna Päivätie 45p (3/5, ei osallistunut pääerikoisnäyttelyyn)

PIPPURI&SUOLA NARTTU
1. Mihan Mini-Yrtti, om.Raili Kärkkäinen, 113p
2. Lodent’s A New Day Has Come, om. Lotta Penttinen 101p
3. Mihan Mini- Reseda, om. Marita Ollikainen 72p
4. Willken Kylie, om. Raija Koljonen&Jarmo palander 66p
5. Brisken Dee Valery Koriander, om Mia Karhu 56p
6. Mihan Mini-Ärrätex, om. Riikka Kärkkäinen  47p
7. Cheantake My Way Or Highway , om.Nora Ylikylä&Markku Vuorinen&Marita Ylikuussi 46p
8.  Welkar Dayways Julie, om. Susanna Päivätie&Anne Oikarinen&Sanni Oikarinen 45p
9. Faustkämpfen Marlene, om. Kikko Askola Mauno 37p (4/5)

VALKOINEN UROS
1. Jettyspoof’s Piece Of Cake, om Tuula Okko-Pajula, 103p
2. Jettyspoof’s Oh So Great, om. Tuula Karhi 79p
3. Jettyspoof’s Oh So Man, om. Outi Piri 68p
4. Faustkämpfen Lovejoy In White, om. Satu Aronen 65p

VALKOINEN NARTTU
1. Jettyspoof’s Oh So Sweet, om. Minna  Rantanen, 114p
2. Faustkämpfen Herself In White , om. Kikko Askola-Mauno, 73p
3. Badhairday, om. Mia Puska & Maija Puska 71p (pääerikoisnäyttelyn  ERI, JUK1 )
4. Faustkämpfen Oilily In White BW, om. Kikko Askola-Mauno, 71p (pääerikoisnäyttely EH, NUK2)
5. Jettyspoof’s Top Model, om. Nea Tolonen, 58p
6. Jettyspoof’s Just Right, om. Nea Tolonen & Raila Laakso 43p (4/5)
7. Jettyspoof’s  Piece Of Gold, om.Nea Tolonen,  33p ( 3 / 5)

VETERAANI
1. Stablemaster’s Full Time Fun, om. Eeva Nurmela &Eija Nurmela &John Nieminen 191p
(Uros, musta)
2. Super Play’s Ricardo, om. Raili Jokela, 115p (Uros, pippuri&suola)
3. Tornado Grasant, om. Inga Keränen & Petri Keränen 110p (Uros, musta)
4. Super Play’s Ocean Wind, om. Johanna Varonen, 104p (Uros, pippuri&suola)
5.  Dufluur’s Belladonna, om. Eeva Lahtinen 99p (Narttu, musta-hopea)
6. Mihan Mini-Reseda, om. Marita Ollikainen 97p (Narttu, pippuri&suola)
7. Stablemaster’s Flower Power, om. Anu Pajulampi 87p (Narttu, musta)
8. Kuuraparran Lempi-ilona, om. Laura Koskelo 75p (Narttu, musta-hopea)
9. Argentonero Dandelion, om. Salla Simpura-Päivö 57p (4/5, Uros, musta-hopea)

KASVATTAJA
1. Super Play’s,  Pippuri &Suola, Mervi Raisaari, 146p
2. Jettyspoof’s, Musta-Hopea, Nea Tolonen, 125p
3. Willken, Pippuri &Suola, Jarmo Palander&Raija Koljonen 96p
4. Jettyspoof’s , Valkoinen, Nea Tolonen, 88p
5. Mihan, Pippuri &Suola, Raili Kärkkäinen &Saimi Nieminen &Ahti Nieminen 80p

AGILITY
1. Backout´s Butterfly “Pilke”, Päivikki Partinen, 183p
2. Black Drop Im Vis Vitalis, Juhani Poikkijoki, 140p
3. Super Play’s Diamond Flame, Susanna Karlsson, 127p
4. X-luce Amex ‘Veeti’,om. Mervi Kinisjärvi 120p
5. Doctor´s Order Nagata “Jilly”, om. Ann-Christine Beijar 109p
6. Cheantake My Way or Highway, om.Nora Ylikylä &Markku Vuorinen &Marita Ylikuussi 89p
7. Xtravaschnauza Isobel ’Tiu’, om. Anne Huotari 65p
8. Cheantake Just Like Montague, om. Johanna Reilin 59p
9. Trixer Perfilia ’Fia’, Carola Tikkanen 35p (5/10)

TOKO
1. Nenemo Hot Weather, om. Katja Juutilainen 20p (4/5)
2. Darya’s Pepper Orithyia, om. Tarja Ivakko 10p (2/5)

RALLY-TOKO
1. Darya’s Pepper Orithyia, om. Tarja Ivakko 36p
2. Audacious Altamira, om. Heidi Mäkelä 31p (3/5)
3. Facilis Jessica ’Alma’, Om. Aila Komppa 13p (2/5)
4. Nouzer’s Mystery Black, om. Anna-Mari Kahala 10p (3/5)

2015

Vuoden Kääpiösnautseri 2015:
Jettyspoof’s Oh So Sweet, om. Minna Rantanen, 125p

MUSTA UROS:
1. Blackgalaxy Zoom-N, om. Gunnel Adlercreutz, 87p.
2. Big Paw’s I Hear Voicez, om. Eija Nurmela, John Nieminen & Anne Taipale, 85p
3. Peacemaker’s Black Gentleman, om. Taija Niemi, 72p
4. Stablemaster’s Full Time Fun, om. Eeva Nurmela, John Nieminen & Eija Nurmela, 71p
5. Raven’s Tot Knock-Out, om. Karri Jäppinen, 68p (pääerikoisnäyttelyn PU2)
6. Victorious Star Play and Win, om. Mikaela Holmström, 68p (pääerikoisnäyttelyn PU4)
7. Black Style Alley Challenger, om. Ilpo Mattsson 68p
8. Big Paw’s Hit The Jackpot, om. Eija Nurmela, John Nieminen & Kari Hänninen, 66p
9. Don’t Say Goodbye Jezzy Dogs, om. Kikko Askola-Mauno & Lotta Hamari-Rantasalo, 64 p, (4 / 5)
10. Big Paw’s Firestorm, om. Sanna Tuoriniemi, 40 p (3 / 5)

MUSTA NARTTU:
1. Big Paw’s Just Like A Candy, 71 p, om. Eija Nurmela, John Nieminen & Anu Pajulampi,
2. Big Paw’s Happy End, 57 p, om. Eija Nurmela & John Nieminen
3. Timekiller Astra Amore, 54 p om. Gunborg Holström
4. Backout’s Opal, 53 p, om. Susanna Päivätie
5. Jewelstar, om. 41 p, om. Susanna Karlsson
6. Big Paw’s It’z All About Me , 40 p (4 / 5), om. Mira Kauhanen

MUSTA-HOPEA UROS:
1. Zaktans New Wave, 99 p, om. Elina Gardin-Kukkonen
2. Argentonero I’m Jesper, 98 p, om. Mari Rönnqvist
3. Proceller Quid Pro Quo, 84 p, om. Satu Lampinen
4. Jettyspoof’s Gwendals Topaz, 72 p, om. Katariina Yliheikkilä
5. Firmitas Hakuna Matata, 67 p, om. Mervi Kuoksa
6. Prince Of Kent From Dolina Rivendell, 61 p, om. Krista Arenius
7. Fascinating Defender Smart Mustache, 35p (3 / 5), om. Tarja Ivakko
8. Juliuksen Nicholas Cage, 34 p (4 / 5), om. Anu Romppanen

MUSTA-HOPEA NARTTU:
1. Juliuksen Una Volta, 83 p, om. Sanni & Anne Oikarinen
2. Super Play’s Diamond Flame, 76 p, om. Susanna Karlsson
3. Zaktans Candy Cassidy, 67 p, om. Tarja & Pauli Wallenius
4. Proceller Simply Smashing, 66 p, om. Satu Lampinen
5. Jettyspoof’s Peace Love’n Harmony, 61 p, om. Jouni & Tarja
6. Proceller Sins ‘N Secrets, 59 p, om. Salla Simpura & Satu Lampinen
7. Juliuksen Querida, 56 p, om. Anneli Hakala
8. Proceller Unconditional Love, 55 p, om. Minna Syngelmä & Satu Lampinen
9. Faustkämpfen Indeed I Am, 52 p, om. Kikko Askola-Mauno & Melissa Mauno
10. Imbrez Opera’s Ghost, 45 p, om. Anniina Kuula
11. Jettyspoof’s Gwendals Ruby, 36 p (3 / 5), om. Nea Tolonen
12. Argentonero Kind of Amazing, 35 p (3 / 5), om. Johanna Höök-Nikanne & Riikka Honkasalo
13. Proceller Only For You, 17 p (3 / 5), om. Suvi Oksanen

PIPPURI & SUOLA UROS:

1. Cheantake Just Like Montague, 89 p, om. Nora Ylikylä & Johanna Reilin
2. Super Play’s Ocean Wind, 88 p, om. Johanna Varonen
3. Super Play’s Ricardo, 85 p, om. Raili Jokela
4. Myltans Legolas, 78 p, om. Minna Korpi & Anne Oikarinen
5. Mirta’s Haus En Ten Tini, 72 p, om. Jarmo Palander & Raija Koljonen
6. Super Play’s Jacques, 68 p, om. Kirsi Laupiainen
7. Cheantake Last Man Standing, 65 p, om. Tea Mäkitalo
8. Willken Kaiman, 47 p, om. Susanna Päivätie

PIPPURI & SUOLA NARTTU:

1. Lodent’s A New Day Has Come, 95 p, om. Lotta Penttinen
2. Cheantake Just Like Juliet, 75 p, om. Nora Ylikylä
3. Imbrez Formalizer, 72 p, om. Anu Romppanen
4. Mihan Mini-Yrtti, 71 p, om. Raili Kärkkäinen
5. Cheantake Like Million Dollars, 64 p, om. Nora Ylikylä, Markku Vuorinen & Tiina Ultamo
6. Ikiharmaan Carmelita, 50 p, om. Matti Niemelä & Virpi Niemelä
7. Brisken Dee Valery Koriander, 46 p, om. Mia Karhu
8. Faustkämpfen Marlene, 45p, om. Kikko Askola-Mauno
9. Nouzer’s Oh La La, 31 p (3 / 5), om. Susanna Päivätie, Leena Nousiainen & Nea Koskinen

VALKOINEN UROS:

1. Jettyspoof’s Oh So Great, 91 p, om. Tuula Karhi
2. Jettyspoof’s Piece Of Cake , 81 p, om. Tuula Okko-Pajula
3. Faustkämpfen Lovejoy In White, 77 p, om. Kikko Askola-Mauno
4, Jettyspoof’s Piece Of Heaven, 76 p, om. Tuula Karhi
5. Jettyspoof’s Oh So Man, 71 p, om. Outi Piri
6. Darya’s Gladstone Gander, 66 p, om. Meeri Suhonen
7. Darya’s Lucky Luke, 56 p (4 / 5), om. Tarja Ivakko & Minna Taiponen
8. Darya’s Clark C´Kent, 53 p (4 / 5), om. Tarja Ivakko
9. Darya’s Hardy Hefaistos, 32 p (2 / 5), om. Tarja Ivakko
10. Darya’s Gus Goose, 28 p (3 / 5), om. Anna Jormanainen & Kimmo Hoskonen

VALKOINEN NARTTU:

1. Jettyspoof’s Oh So Sweet, 125 p, om. Minna Rantanen
2. Jettyspoof’s Just Right, 60p (pääerikoisnäyttely PN2), om. Raila Laakso & Nea Tolonen
3. Faustkämpfen Oilily In White BW, 60p (pääerikoisnäyttely EH) om. Kikko Askola-Mauno
4. Backout’s Wanna Be A Star, 60 p (ei osallistunut pääerikoisnlyyn), om. Sini Ollikainen
5. Jettyspoof’s Super Star, 51 p ( 4 / 5), om. Nea Tolonen
6. Darya’s Lovely Laa-Laa, 48 p (4 / 5), om. Tarja Ivakko
7. Kuuraparran Jestas Sentään, 44 p, om. Anneli Hakala
8. Nagyiregi Paloma, 28p (3 / 5), om. Sirkku Haapalainen
9. Darya’s Maiden Merida, 23p (2 / 5), om. Tarja Ivakko
10. Mátraszépe Radio Gaga, 18p (2 / 5), om. Tarja Ivakko

VETERAANI:
1. Super Play’s Ricardo, 187 p (pippuri&suola uros), om. Raili Jokela
2. Stablemaster’s Full Time Fun, 130 p (musta uros), om. Eeva Nurmela, Eija Nurmela & John Nieminen
3. Super Play’s Ocean Wind, 121 p (pippuri & suola uros) om. Johanna Varonen
4. Black Drop Luce, 99 p (musta) om. Tuula Karhi
5. Heathkeeper’s Expect No Less, 82 p (musta) om. Gunborg Holström
6. Lümmel von Niederhalen, 80p (3 / 5) (valk) om. Tarja Ivakko,
7. Black Drop Lorelei, 72 p (musta) om. Susanna Lastula
8. Juliuksen Nicholas Cage, 70 p (muho) om. Anu Romppanen
9. Darin, 66 p (3 / 5) (muho) om. Marja Suuronen
10. Kuuraparran Jestas Sentään, 60p (valk) om. Anneli Hakala
11. Mátraszépe Radio Gaga, 52p (4 / 5) (valk) om. Tarja Ivakko
12. Tmavi Knir Block-Buster, 51p (3 / 5) (muho) om. Henna Yli-Leppälä
13. Tublion D Juula, 28p (2 / 5) (p&s) om. Ritva Kiviniemi

KASVATTAJA:
1. Super Play’s, 137 p, pippuri&suola, om. Mervi Raisaari
2. Proceller, 92 p, musta-hopea, om. Satu Lampinen
3. Jettyspoof’s, 89 p, musta-hopea, om. Nea Tolonen
4. Jettyspoof’s, 85 p, valkoinen, om. Nea Tolonen
5. Big Paw’s, 58p (3 / 5), musta, om. Eija Nurmela & John Nieminen
6. Zaktans, 52p (3 / 5), musta-hopea, om. Elina Gardin-Kukkonen

AGILITY
1. Backout´s Butterfly “Pilke”, 167 p, om. Päivikki Partinen
2. Big Paw’s Fire Diamond “Pirkko”, 160 p, om. Mervi Kivioja & Pasi Vesenterä
3. Black Drop Im Vis Vitalis, 154 p, om. Juhani Poikkijoki
4. Enyos Black Beauty, 146 p, om. Julia Vornanen
5. Super Play’s Diamond Flame, 142 p, om. Susanna Karlsson
6. Hömpötin Daze’n’ Dizzy “Dex”, 138 p, om. Tiina Puisto
7. Svart Fan Eros “Svante”, 137 p, om. Elina Honko
8. Sini- Minin Game Boy “Nipa”, 134 p, om. Tiina Puisto
9. Trixer Hercule Poirot, 134 p, om. Satu Tolppanen
10. X-Luce Amex “Weeti”, 126 p, om. Mervi Kinisjärvi
11. Xtravaschnauza Indira, 74 p, om. Kirsi Saarnio, ohj. Anu-Leena Korpi

TOKO
1. Audacious Altamira, 46 p, om. Heidi Forsström
2. Rantakaupin Uutispommi, 32 p, om. Anu-Leena Korpi
3. Black Drop Sic Itur Ad Astra, 8 p (2 / 5), om. Susanna Lastula

2014

Vuoden Kääpiösnautseri 2014:

Super Play’s Xylitol, 128p, om. Lotta Penttinen & Sinikka Ruohonen

MUSTA UROS:

1. Blackgalaxy Victor 104p, Omistaja: Eija Nurmela&John Nieminen
2. Black Style Alley Challenger 79p, Omistaja; Ilpo Mattsson
3. Victorius Star Play And Win 74p, Omistaja: Mikaela Holmström
4. Big Paw’s Grande Amore 73p, Omistaja: Ghita Albom&Eija Nurmela&Johhn Nieminen
5. Peacemaker’s Black Gentleman 67p, Omistaja Taija Niemi&Eija-Maaria Jussila
6. Backout’s Orlando 52p,Omistaja: Inga Keränen&Petri Keränen

MUSTA NARTTU:

1. Big Paw’s Exit To Heaven, 95p, Omistaja: Eija Nurmela&John Nieminen
2. Big Paw’s Diva For Nouzer, 72p, Omistaja: Ilpo Mattsson
3. Afrodite, 68p, Omistaja: Eija Nurmela&John Nieminen&Eeva Nurmela
4. Big Paw’s Happy End, 63p, Omistaja: Eija Nurmela&John Nieminen
5. Nouzer’s Sparkling Black, 43p (4/5),Omistaja:  Eija Nurmela&John Nieminen

MUSTA-HOPEA UROS:

1. Proceller Quid Pro Quo 87p, Omistaja : Satu Lehtonen
2. Greedy Rascal’s Star Of The Play 78p, Omistaja: Tomi Ylönen&Mikko Volanen
3. Juliuksen Puuha-Pete 63p, Omistaja: Heidi Jauhiainen (ei osallistunut erikoisnäyttelyihin)
3. Scedir Uri Geller 63p, Omistaja: Susanna Snellman&Sabrina Snellman&Mervi Raisaari (ei osallistunut erikoisnäyttelyihin)
5. Argentonero I’m Jesper 62p (4/5), Omistaja Lotta Penttinen & Mari Rönnqvist
6. Argentonero Feliz Figaro, 54p (4/5), Omistaja:Sari Haaparanta
7. Firmitas Hakuna Matata 51p, Omistaja: Mervi Kuoksa
8. Prince Of Kent From Dolina Rivedell 47p, Omistaja: Krista Arenius&Minna Mård
9. Art Marant Guiness 45p, Onistaja: Elina Gardin-Kukkonen
10. Argentonero Happy Harald 40p (4/5), Omistaja: Sirkka Adlercreurz

MUSTA-HOPEA NARTTU:

1. Zaktans Cullen Rosalice 71p, Omistaja: Elina Gardin Kukkonen
2. Proceller Sins ’N Secrets 64p, Omistaja: Satu Lehtonen&Salla Simpura
3. Dufluur’s Crystalgirl 62p, Omistaja: Eeva Lahtinen
4. Proceller Simply Smashing, 59p,Omistaja: Satu Lehtonen
5. Proceller Quencienta Sky, 58p, Omistaja: Minna Syngelmä& Satu Lehtonen
6. Zaktans Candy Cassidy 46p, Omistaja: Tarja Wallenius

PIPPURI & SUOLA UROS:

1. Super Play’s Ricardo, 99p, Omistaja: Raili Jokela
2. Myltans Legolas, 93p,Omistaja:  Minna Korpi&Anne Oikarinen
3. Cheantake Just Like Montague 81, Omistaja: Nora Ylikylä & Johanna Reilin
4. Beries Salty Xino 78p, Omistaja: Claudia Rebhan
5. Cheantake I Put A Spell On You 69p, Omistaja: Nora Ylikylä&Leena Salonen

PIPPURI & SUOLA NARTTU:

1. Super Play’s Xylitol, 128p, Omistaja: Lotta Penttinen & Sinikka Ruohonen
2. Cheantake Just Like Juliet, 69p, Omistaja: Nora Ylikylä

VALKOINEN UROS:

1. Jettyspoof’s Oh So Great, 93p, Omistaja: Tuula Karhi
2. Jettyspoof’s Oh So Man 84p , Omistaja: Outi Piri
3. Faustkämpfen Lovejoy In White, 60p, Omistaja: Kikko Askola-Mauno&Satu Aronen
4. Jettyspoof’s Icy Top 39p (3/5), Omistaja: Tuula Jansson
5. Darya’s Gladstone Gande 33p (2/5), Omistaja: Tarja Ivakko
6. Darya’s Hardy Hefaistos 25p (3/5), Omistaja: Tarja Ivakko
7. Darya’s Clark C’Kent 24p (2/5), Omistaja: Tarja Ivakko
8. Darya’s Gus Goose 15p(2/5), Omistaja Anna-Liisa Jormanainen&Kimmo Hoskonen
9. Darya’a Lucky Luke 12p (1/5), Omistaja: Tarja Ivakko

VALKOINEN NARTTU:

1. Jettyspoof’s Oh So Sweet 121 p, Omistaja: Minna Rantanen
2. Faustkämpfen Loulou In White 73p, Omistaja: Kikko Askola-Mauno&Petra Parviainen-Tohmo
3. Jettyspoof’s Super Star 72p, Omistaja: Nea Tolonen
4.  Matraszepe Radio Gaga 65 p, Omistaja: Tarja Ivakko
5. Jettyspoof’s Oh So Star 63p, Omistaja: Nea Tolonen
6. Jettyspoof’s Seven Star’s, 33p (3/5), Omistaja: Nea Tolonen
7. Darya’s Cutest Cinderella , 32p (3/5), Omistaja: Heidi Kortelainen
8. Jettyspoof’s Super Sweet  28p, Omistaja: Nea Tolonen
9. Darya’s Lovely Laa-Laa, 15p (1/5), Omistaja: Tarja Ivakko

VETERAANI:

1. Super Play’s Ocean Wind, 134p, Omistaja: Johanna Varonen
2. Matraszepe Radio Gaga 102p, Omistaja: Tarja Ivakko
3. Afrodite, 93p, Omistaja: Eija Nurmela&John Nieminen&Eeva Nurmela
4. Super Play’s Ricardo, 91p, Omistaja: Raili Jokela
5. Juliuksen Edwin,  52p, Omistaja:  Anu Romppanen&Jarkko Jolkkonen

KASVATTAJA:

1. Super Play’s 136p, Mervi Raisaari
2. Jettyspoof’s, 85p , Nea Tolonen
3. Big Paw’s, 63p (3/5), Eija Nurmela&John Nieminen
4. Proceller 38 (2/5), Satu Lehtonen

AGILITY:

1. Backout’s Butterfly ’Pilke’ 158p, Päivikki Partinen
2. Enyos Black Beauty ‘Nera’ 136p, Julia Vornanen
3. Super Play’s Diamond Flame ’Stella’ 131p, Susanna Karlsson
4. Big Paw’s Fire Diamond ’Pirkko’ 127p, Mervi Kivioja & Pase Vesenterä
5. Svart Fan Eros ‘Svante’ , 120p, Susanna Ja Erkki Honko (ohjaaja Elina Honko)
6. Xtravaschnauza Forza 108p, Tiina Mikkilä
7. X-Luce Amex ’Weeti’ 98p, Mervi Kinisjärvi
8. Dumond Black Swan 76p, Katja Savila (ohjaaja Nanna Mikalahti)
9. Xtravaschnauza Indira ’Myy’ 64p, Kirsi Saarnio&Anu-Leena Vähäkorpi

TOKO:

1. Audacious Altamira, 42p, Heidi Forsström
2. Rantakaupin Uutispommi ’Kapu’ 22p, Anu-Leena Korpi

2013

Vuoden Kääpiösnautseri 2013:

Blackgalaxy Victor, 119p, om. Eija Nurmela & John Nieminen

MUSTA UROS:

1. Blackgalaxy Victor 119p, Omistaja: Eija Nurmela&John Nieminen
2. Blackgalaxy Lover Mini Boy 79p, Omistaja:Gunnel Adlercreutz
3. Big Paw’s Grande Amore 54p, Omistaja: Ghita Ahlbom, Eija Nurmela & John Nieminen
4. Peacemaker’s Black Beach Boy 53p, Omistaja: Taija Niemi & Eija-Maaria Jussila

MUSTA NARTTU:

1. Raven’s Tot Just Dance 91p, Omistaja Nadja Leino
2. Big Paw’s Exit To Heaven, 82p, Omistaja: Eija Nurmela & John Nieminen
3. Heathkeeper’s Killin’ Me Softly, 69p, Omistaja: Holmström Mikaela
4. Afrodite, 65p, Omistaja: Eija Nurmela & John Nieminen
5. Big Paw’s Enjoy My Love , 47p, Omistaja: Katri Partanen

MUSTA-HOPEA UROS:

1. Proceller Quid Pro Quo, 72p, Omistaja: Satu Lehtonen
2. Aries Vis a Vis, 69p, Omistaja: Renata Kaminska
3. Silverjoy Pilot, 66p, Omistaja: Anne Jaakkola (pääerkkari ERI AVK4)
4. Lapland’s Ellery Elmer, 66p, Omistaja: Nathalie Karakko (ei osallistunut pääerkkariin)
5. Argentonero Feliz Figaro, 61p, Omistaja:Sari Haaparanta
6. Peacemaker’s Aga Khan Frosty 60p, Omistaja: Taija Niemi & Eija-Maaria Jussila
7. Greedy Rascal’s Star Of The Play, 53p, Omistaja: Mikko Volanen & Tomi Ylönen

MUSTA-HOPEA NARTTU:

1. Scedir Naomi Campbell, 95p , Omistaja: Johanna Höök-Nikanne&Henna Yli-Leppälä
2. Lapland’s Endless Envy, 66p,Omistaja: Heidi ja Kauko Jaukkuri
3. Proceller Only For You, 61p, Omistaja: Satu Lehtonen
4. Alfa Adrian Harmony, 57p, Omistaja: Nea Tolonen & Christina Lampi
5. Dufluur’s Crystalgirl, 48p, Omistaja: Eeva Lahtinen
6. Black Drop Silver Selene, 30p (4/5), Omistaja: Riitta Cederlöf
7 .Doctor’s Order Nagata , 22p (2/5), Omistaja: Kirsi Kentala & Ann-Christine Beijar

PIPPURI & SUOLA UROS:

1. Cheantake I Put A Spell On You, 84p, Omistaja:Nora Ylikylä
2. Super Play’s Ocean Wind, 79p, Omistaja: Johanna Varonen
3. Super Play’s Northern Duke, 76p, Omistaja: Piia Sinisalo
4. Imbrez Monster Inc, 72p, Omistaja: Milla Kastu & Mikko Samuli
5. Myltans Legolas, 71p,Omistaja: Minna Korpi&Anne Oikarinen
6. Super Play’s Ricardo, 69p, Omistaja: Raili Jokela
7. Cheantake Got That Groove, 65p, Omistaja:Markku Vuorinen & Nora Ylikylä
8. Beries Salty Xiino, 54p, Omistaja: Claudia Rebhan
9. Imbrez Idolizer, 59p, Omistaja: Elina Elomaa & Mikko Samuli

PIPPURI & SUOLA NARTTU:

1. Super Play’s Xylitol, 96p, Omistaja: Lotta Penttinen
2. Imbrez Green Express, 85p, Omistaja: Mikko Samuli
3. Super Play’s Kerenza, 68p, Omistaja: Mira Sandström & Mervi Raisaari
4. Willken Haya, 67p, Omistaja: Raija Koljonen & Jarmo Palander
5. Super Play’s Nicole, 63p, Omistaja: Helena Saarinen & Mervi Raisaari
6. Imbrez iDoll, 58p (4/5), Omistaja: Mikko Samuli
7. Imbrez Too Bizzy To Care, 44p, Omistaja: Mikko Samuli
8. Xtravaschnauza Isobel, 43p (3/5),Omistaja:  Heli Lillbacka

VALKOINEN UROS:

1. Jettyspoof’s Oh So Great, 106p, Omistaja: Tuula Karhi
2. Jettyspoof’s Oh So Man 71p , Omistaja: Outi Piri
3. Jettyspoof’s Seven Up, 60p, Omistaja: Tuula Okko-Pajula
4. Darya’s Gus Goose, 53p, Omistaja: Anna-Liisa Jormanainen & Kimmo Heskonen
5. Jettaharjun Eye Of The Hurricane, 41p (3/5), Omistaja: Sari Marttila

VALKOINEN NARTTU:

1. Jettyspoof’s Oh So Sweet, 91p, Omistaja: Minna Rantanen
2. Jettyspoof’s Seventh Heaven, 72p, Omistaja: Nea Tolonen
3. Quartz Crystal BSH Von Portenschlag, 63p, Omistaja: Maiju Karppinen (pääerkkari, PN3)
4. Faustkämpfen Herself In White, 63p, Omistaja: Kikko Askola-Mauno (pääerkkari EH)
5. Jettyspoof’s Oh So Star 32p (3/5), Omistaja: Nea Tolonen
6. Jettyspoof’s Seven Star’s 27p (2/5), Omistaja: Nea Tolonen
7. Darya’s Cutest Cinderella, 24p (3/5), Omistaja: Heidi Kortelainen

VETERAANI:

1. Afrodite, 65p, Omistaja: Eija Nurmela&John Nieminen
2. Peacemaker’s Encore, 63p, Omistaja Taija Niemi
3. Willy Lee Oswald-Pepper 59p, Omistaja: Markku Vuorinen  & Nora Ylikylä
4. Jettaharjun Afrodite, 53p, Omistaja:  Maiju Karppinen

KASVATTAJA:

1. Super Play’s 68p, Mervi Raisaari
2. Jettyspoof’s, 60p, Nea Tolonen
3. Big Paw’s, 40p (3/5), Eija Nurmela&John Nieminen
4. Argentonero, 31p (3/5), Johann Höök-Nikanne
5. Faustkämpfen, 27p (3/5), Kikko Askola-Mauno
6. Lapland’s 22p (2/5), Heidi Jaukkuri

AGILITY:

1. Backout’s Butterfly 158p, Päivikki Partinen
2. Proceller Dance ’til Dawn ‘Frau’, 155p, Jenni Kiuru (ohjaaja Piia Kiuru)
3. Morgensilber Cover Girl ‘Helmi’, 149p, Hanne Tikkanen
4. Heathkeeper’s I Did It My Way ‘Kitty’, 147p, Ann-Christine Beijar & Jessica Kock (Ohjaaja)
5. Doctor’s Order Nagata ‘Yilly’, 134p, Kirsi Kentala & Ann-Christine Beijar
6. Tyson, 102p, Eija Seppinen
7. Svart Fan Eros ’Svante’ , 90p, Susanna&Erkki Honko, Ohjaajat Elina & SusannaHonko
8. Juliuksen Dean Martin, 56p, Merja Kausto
9. Proceller Liquid Poison ‘Rüde’, 50p, Jenni Kiuru
9. Mini-Maksi Victorian, 50p, Merja Kausto & Anne Oikarinen
9. Pro Auctore Giga Nigra, 50p, Kirsti Kauppi

TOKO:

1. Catadelian Emilia, 44p, Kari Piipponen
2. Audacious Altamira, 36p, Heidi Forsström
3. Tyson, 20p, Eija Seppinen
4. Pro Auctore Ecco Nigra 12p , Kirsti Kauppi

2012

VUODEN KÄÄPIÖSNAUTSERI 2012:

Blackgalaxy Lover Mini Boy 101p, Omistaja:Gunnel Adlercreutz

MUSTA UROS:

1. Blackgalaxy Lover Mini Boy 101p, Omistaja:Gunnel Adlercreutz
2. Blackgalaxy Victor 79p, Omistaja: Eija Nurmela&John Nieminen
3. Tornado Grasant 76p, Omistaja: Inga ja Petri Keränen
4. Big Paw’s Daredevil After Dark,70p, Omistaja: Katja Karjalainen
5. Heathkeeper’s Kick Of Luck 63p,Omistaja: Nina Wolff

MUSTA NARTTU:

1. Big Paw’s Exit To Heaven, 92p, Omistaja: Eija Nurmela&John Nieminen
2. Super Play’s Ushara, 83p, Omistaja: Annika Sjöblom
3. Heathkeeper’s Killin’ Me Softly, 73p, Omistaja: Johanna Similä
4. Big Paw’s Cover Girl, 64p, Omistaja: Mira Kauhanen
5. Big Paw’s Copyright, 56p,Omistaja:  Eija Nurmela & John Nieminen (pääerkkari akv1, sa)
6. Afrodite, 56p, Omistaja: Eija Nurmela&John Nieminen (ei osallistunut pääerkkariin)
7. Dreams of Freedom Eastwind From Faustkämpfen, 41p, Omistaja: Kikko Askola-Maunu & Tiina Porali
8. Pro Auctore Gloria Nigra, 34p, Omistaja: Marina Hultholm & Esa Vahtero

MUSTA-HOPEA UROS:

1. Argentonero Feliz Figaro, 70p, Omistaja:Sari Haaparanta
2. Catadelian Kilimanjaro 65p, Omistaja: Elina Gardin-Kukkonen
3. Greedy Rascal’s Kiss Of Thunder, 63p, Omistaja: Heikki Kuusisto
4. Silverjoy Pilot, 53p, Omistaja: Anne Jaakkola
5. Aries Vis a Vis, 48p, Omistaja: Renata Kaminska
6. Juliuksen Puuha-Pete, 46p, Omistaja: Heidi Jauhiainen
7. Argentonero Dandelion, 24p (3/5), Omistaja: Salla Simpura

MUSTA-HOPEA NARTTU:

1. Fixus Poetry, 99p, Omistaja: Johanna Similä
2. Scedir Julieandrews, 67p, Omistaja: Anneli Alfthan
3. Alfa Adrian Exlusive Preveleges, 57p, Omistaja: Nea Tolonen
4. Afunique Tempra, 53p,Omistaja:  Marja Haavisto
5. Argentonero Feliz Fantasia, 52p, Omistaja: Liisa Walle-Uppala & Johanna Höök-Nikanne
6. Scedir Naomi Campbell, 49p (4/5), Omistaja: Johanna Höök-Nikanne & Henna Yli-Leppälä

PIPPURI & SUOLA UROS:

1. Super Play’s Ocean Wind, 79p, Omistaja: Johanna Varonen
2. Super Play’s Northern Duke, 74p, Omistaja: Piia Salmela
3. Super Play’s Ricardo, 71p, Omistaja: Raili Jokela
4. Super Play’s King Of North, 66p, Omistaja: Mervi Miettinen & Minna Kaiponen
5. Myltans Legolas, 65p,Omistaja:  Minna Korpi & Anne Oikarinen
6. Imbrez Idolizer, 64p, Omistaja: Elina Elomaa & Mikko Samuli

PIPPURI & SUOLA NARTTU:

1. Super Play’s Kerenza, 84p, Omistaja: Mira Sandström & Mervi Miettinen
2. Cheantake Echo Of Passion, 78p, Omistaja: Nora Ylikylä
3. Imbrez Green Express, 71p, Omistaja: Mikko Samuli
4. Willken Haya, 64p, Omistaja: Raija Koljonen&Jarmo Palander
5. Super Play’s Donatella, 57p, Omistaja: Tiina Peltonen
6. Xtravaschnauza Isobel, 39p (3/5),Omistaja:  Heli Lillbacka

VALKOINEN UROS:

1. Jettypoof’s Shadow Oskar 92p , Omistaja: Hanna Kekäle
2. Magic Maker Little Error, 79p, Omistaja: Laura Lehtinen & Mari Pasanen
3. Jettypoof’s Oh o Great, 71p, Omistaja: Tuula Karhi
4. Jettaharjun Eye Of The Hurricane, 46p, Omistaja: Sari Marttila
5. Jettypoof’s Seven Up, 25p (2/5), Omistaja: Tuula Okko-Pajula

VALKOINEN NARTTU:

1. Quartz Crystal BSH Von Portenschlag, 79p, Omistaja: Maiju Karppinen
2. Jettypoof’s Oh So Great, 72p, Omistaja: Minna Rantanen (pääerkkari VSP, pentu)
3. Jettypoof’s Seven Star’s 72p, Omistaja: Nea Tolonen (pääerkkari EH)
4. Faustkämpfen Herself In White, 64p,Omistaja:  Kikko Askola-Mauno
5. Faustkämpfen Fantasy In White, 53p, Omistaja: Kikko Askola-Mauno
6. Magic Maker Little Alicia, 52p, Omistaja: Laura Lehtinen
7. Magic Maker Little Leticia, 26p (3/5), Omistaja: Laura Lehtinen
8. Jettypoof’s Oh So Star 21p (2/5), Omistaja: Nea Tolonen

VETERAANI:

1. Willy Lee Oswald-Pepper 62p, Omistaja: Markku Vuorinen & Nora Ylikylä
2. Afrodite, 55p, Omistaja: Eija Nurmela&John Nieminen
2. Magic Maker Little Alicia, 55p, Omistaja: Laura Lehtinen
4. Jettaharjun Afrodite, 51p, Maiju Karppinen
5. Yacamas Appassionata, 48p (4/5), Anna Salminen
6. Silverjoy Crystal 35p, Anne Jaakkola
7. Pectus Penny Lane 29p, (3/5), Riitta-Leena Roos

KASVATTAJA:

1. Super Play’s 61p, Mervi Miettinen
2. Big Paw’s, 57p, Eija Nurmela & John Nieminen
3. Jettypoof’s, 45p (4/5), Nea Tolonen
4. Lapland’s 44p, Heidi Jaukkuri
5. Cheantak, 35p (3/5), Markku Vuorinen & Nora Ylikylä
6. Magic Maker, 13p (1/5), Laura Lehtinen

AGILITY:

1. Proceller Dance ’til Dawn ‘Frau’, 169p, Jenni Kiuru (ohjaaja Piia Kiuru)
2. Black Drop Id Est Il Duce ‘Manne’, 153p, Tuula Karhi
3. Heathkeeper’s I Did It My Way ‘Kitty’, 151p, Ann-Christine Beijar & Jessica Kock (Ohjaaja)
4. Backout’s Butterfly 149p, Päivikki Partinen
5. Svart Fan Coustean ‘Torsti’, 116p, Susanna Ja Erkki Honko (ohjaaja Elina Honko)

Yksi hakemus hylätty, koska omistaja ei ole kerhon jäsen (Heathkeepers Hard To Resist 104p)

TOKO:

1. Catadelian Emilia, 43p, Kari Piipponen
2. Audacious Altamira, 26p, Heidi Forsström
3. Chistoso A Fire Inside 26p , Katja Nieminen & Tero Kapanen
4. Black Drop Eos Eosen, 14p, Maija Ojala
5. Catadelian DePeppie 12p, Elina Piipponen
6. Chacroal Burner’s Veronicacambell 10p, Satu Kiljain

2011

MUSTA UROS:

1. Raven’s Tot Fill The Bill om. Eija Suomi 79p (5/5)
2. Big Paw’s Daredevil After Dark om. Katja Karjalainen 66p (5/5)
3. Black Drop Luce om. Tuula Karhi 63p (5/5)
4. Tornado Grasant om. Inga ja Petri Keränen 56p (4/5)
5. Big Paw’s Duke of Power om. Eija Nurmela, John Nieminen ja Ghita Ahlbom 55p (5/5)
6. Blackgalaxy Lover Mini Boy om. Gunnel Adlercreutz 49p (5/5)

MUSTA NARTTU:

1. Raven’s Tot Feel The Rhythm om. Nadja Leino 85p (5/5)
2. Big Paw’s Copyright om. Eija Nurmela, John Nieminen ja Pauliina Lehtinen 73p (5/59
3. Stablemaster’s Flower Power om. Eija Nurmela, John Nieminen ja Anu Pajulampi 65p (5/5)
4. Super Play’s Ushara om. Annika Sjöblom ja Mervi Miettinen 64p (5/5)
5. Swartheim’s Helter Skelter om. Mira Kauhanen 60p (5/5)
6. Little Giant’s Enjoy om. Tuula Karhi 56p (5/5)
7. Black Drop Primus Inter Pares om. Juha ja Tiina Lastula 46p (5/5)

MUSTA-HOPEA UROS:

1. Globetrotter Grasant om. Anu Valve 89p (5/5)
2. Argentonero Dandelion om. Salla Simpura ja Juha Tuttavainen 67p (5/5)
3. Aries Vis A Vis om. Renata Kamiska 62p (5/5)
4. Peacemaker’s Aga Khan Frosty om.Taija Niemi ja Eija Maaria Jussila 60p (5/5)
5. Maxi King of Taita’s Ushabti om. Minna Mård 52p (4/5)
6.Juliuksen Puuha-Pete om. Heidi Jauhiainen 48p (5/5)
7.Rosanita’s Amazing Alore om. Kirsi-Mari Tervo 25p (3/5)

MUSTA-HOPEA NARTTU:

1. Silver Moon of Escudo Blue Bricassart om. Satu Lehtonen 80p (5/5)
2. Fixus Poetry om. Johanna Klockars 76p (5/5)
3. Super Play’s Diamond Flame om. Susanna karlsson ja Mervi Miettinen 72p (5/5)
4. Peacemaker’s Nefernefer om. Minna Lindell ja Jaakko Alalääkkölä 54p (5/5)
5. Belladonna om. Eeva Lahtinen 36p (3/5)
6. Afunique Tempra om. Marja Haavisto 34p (3/5)

PIPPURI & SUOLA UROS:

1. Super Play’s Ricardo om. Raili Jokela 85p (5/5)
2. Super Play’s Ocean Wind om. Johanna Varonen 83p (5/5)
3. Super Play’s Gipsy King om. Aija Hakola 70p (5/5)
4. Cheantake Double Whisky om. Nora Ylikylä 66p (5/5)
5. Super Play’s Dolcelino om. Laura ja Raili Jokela 65p (5/5)
6. Super Play’s Northern Duke om. Piia Salmela 63p (5/5)
7. Super Play’s Wind Chaser om. Tiina Peltonen ja Mervi Miettinen 59p (5/5)

PIPPURI & SUOLA NARTTU:

1. Cheantake Echo of Passion om. Nora Ylikylä 85p (5/5)

VALKOINEN UROS:

1. Magic Maker Little Error (pääerikoisnäyttelyn VSP) om. Laura Lehtinen ja Mari Pasanen 79p (5/5)
2. Jettyspoof’s Shadow Oscar om. Hanna Kekäle 79p (5/5)
3. Jettaharjun Eye of the Hurricane om. Sari Marttila 49p (5/5)
4. Yet Orcus Benetton Cold om. Laura Lehtinen 25p (4/5)

VALKOINEN NARTTU:

1. Quartz Crystal BSH Von Portenschlag om. Maiju Karppinen 80p (5/5)
2. D’arné All The Rage om. Nea Tolonen 69p (5/5)
3. Faustkämpfen Fantasy In White om. Kikko Askola-Mauno 65p (5/5)
4. Jettyspoof’s Seven Star’s om. Nea Tolonen 62p (5/5)
5. Magic Maker’s Little Guardian om.Laura Lehtinen 47p (5/5)
6. Magic Maker Little Enter om. Laura Lehtinen 29p (3/5)

VETERAANI:

1. Willy Lee Osvald-Pepper om. Markku Vuorinen ja Nora Ylikylä 60p (5/5)
2. Mermix Real Chevrolet om. Mari Pasanen 49p (5/5)
3. Vonheimdal Supernova om. Tarja Piirainen 38p (5/5)
4. Peacemaker’s Encore om. Taija Niemi 30p (4/5)

KASVATTAJA:

1. Kennel Super Play’s om. Mervi Miettinen 66p (5/5)
2. Kennel Black Drop om. Juha Lastula 29p (3/5)
3. Kennel Jettyspoof’s om Nea Tolonen 13p (1/5)

AGILITY:

1. Proceller Dance’Til Dawn “Frau”  om. Jenni Kiuru, ohjaaja Piia Kiuru 163p
2. Chistoso A Fire Inside “Afi” om. Katja Nieminen 159p
3. Super Play’s High Jumper “Taimi” om. Mirkku Viren 157p
4. Esslex Dexter Mcigors “DeeDee” om. Katja Nieminen 155p
5. Beries Frosty Grant “Rosso” om. Minna Viitanen 148p
6. Black Drop Id Est Il Duce ‘Manne’ Tuula Karhi 146p
7. Ann’s Adagio Edward ‘Milo’, Sanna Takkumäki 128p
8. Heathkeeper’s I Did It My Way Ann-Christine Beijar (ohjaaja Jessica Kock) 124p
9. Svart Fan Costeau ‘Torsti’ Susanna ja Erkki Honko (ohjaaja Elina Honko) 110p
10. Credulais Glamour Girl ‘Elli’ Outi Venäläinen 72p

TOKO:

1. Catadelian Emilia om. Kari Piipponen 25p (4/4)
2. Catadelian De Peppie om. Elina Piipponen 10p (2/4)

 

2010

MUSTA UROS:

1. Ravens Tot Fill The Bill
Eija Suomi
67 p. (5/5)

2. Stablemaster’s Full Time Fun
Eija Nurmela ja John Nieminen
60p (4/5)

3. Backout’s Jamaica
Rita Lukkala
52 p. (5/5)

4. Backout’s Yokothai
Sari Vatanen
42 p. (5/5)

MUSTA NARTTU:

Susanna Karlsson
73 p. (5/5) pääerkkarissa ROP

2. Rozarka Rezlark
Eija Nurmela ja John Nieminen
73p (5/5) pääerkkarissa eri2

3. Heathkeeper’s Front ’N Center
Johanna Klockars
70 p. (5/5)

4. Perfect Touch Nothing Else Matters
Johanna Klockars
67 p. (5/5)

5. Mirta’s Haus Kalevala Design
Eija Nurmela, John Nieminen ja Anu Pajulampi
64 p. (5/5)

MUSTA-HOPEA UROS

1. Super Play’s Keeping Style
Johanna Halonen
74 p. (5/5)

2. Argentonero Dandelion
Salla Simpura ja Juha Tuttavainen
62 p. (5/5)

3. Rex Tmaviknir Impress of Nessland
Igor Popov ja Dmitry Poletaeva
51 p. (5/5)

4. Rosanita’s Amazing Alore
Kirsi-Mari Tervo
46p (5/5)

5. Juliuksen Puuha-Pete
Heidi Jauhiainen
38 p. (5/5)

MUSTA-HOPEA NARTTU

1. Proceller Groovy ’N Unique
Satu Lehtonen
65 p. (5/5)

2. Afunique Tempra
Marja Haavisto
64 p. (5/5)

3. Belladonna
Eeva Lahtinen
55 p. (5/5)

4. Faustkämpfen Xanadu
Kikko Askola-Mauno
51p (5/5)

5. Little Lady Vis a Vis
Johanna Höök-Nikanne, Renata Kaminska, Helena Leppämäki
50 p. (5/5)

PIPPURI & SUOLA UROS

1. Super Play’s Ocean Wind
Johanna Varonen
83 p. (5/5)

2. Super Play’s Ricardo
Raili Jokela
77 p. (5/5)

3. Super Play’s Dolcelino
Laura ja Ilpo Jokela
74 p. (5/5)

4. Cheantake Double Whisky
Nora Ylikylä
71 p. (5/5)

5. Super Play’s Northern Duke
Piia Salmela
65 p. (5/5)

PIPPURI & SUOLA NARTTU

1. Super Play’s Hermione
Lotta Penttinen ja Mervi Miettinen
96 p. (5/5)

2. Xtravaschnauza Chamonix
Heli Lillbacka
74 p. (5/5)

3. CappasWaan Catinka
Anja Hämälä
72 p. (5/5)

4. Xtravaschnauza Dramatique
Heli Lillbacka
60 p. (5/5)

5.Top Target Fantasy Story
Henriika Moisio ja Marita Yliknuussi
57 p. (5/5)

VALKOINEN UROS

1. Eisern Guillermo
Tarja Paukkunen ja Tapani Mikkonen
88 p. (5/5)

2. Magic Maker Little Error
Laura Lehtinen ja Mari Pasanen
77 p. (5/5)

3. Jettyspoof’s Shadow Oscar
Hanna Kekäle
68 p. (5/5)

4. Enzo vom Landeskroner Weiher
Irene Häyry ja Eija-Maaria Jussila
50 p (5/5)

5. Yet Orcus Benetton Cold
Laura Lehtinen
24 p. (2/5)

VALKOINEN NARTTU

1. D’arné All The Rage
Nea Tolonen
82 p. (5/5)

2. Quartz Crystal BSH von Portenschlag
Maiju Karppinen
71 p. (5/5)

3. Rachel in White vom Hella-Hof
Seija Nykänen
58 p. (5/5)

4. Peacemaker’s White Device
Laura Lehtinen
56 p. (5/5)

5. Faustkämpfen Yolande
Kikko Askola-Mauno
44 p. (5/5)

VETERAANI:

1. Willy Lee Osvald-Pepper, p&s
Nora Ylikylä ja Markku Vuorinen
68 p. (5/5)

2. Alert Charm Yudgin, p&s
Mervi Miettinen
61 p. (5/5)

3. Tmavi Knir Lakert, mh
Irina Poletaeva ja Igor Popov
25 p. (3/5)

KASVATTAJA:

1. Super Play’s, p&s
Mervi Miettinen
74 p. (5/5)

2. Black Drop, m
Juha Lastula
31 p. (3/5)

3. Magic Maker, v
Laura Lehtinen
24 p. (2/5)

AGILITY:

1. Chistoso A Fire Inside eli AFI
Katja Nieminen
163 p.

2. Eisern Headline News eli TUMPPI
Riku ja Leena Ingberg
161 p.

3. Proceller Dance ‘Til Dawn
Jenni ja Piia Kiuru
150 p.

4. Black Drop Id Est Il Duce
Tuula Karhi
148 p.

4. Beries Frosty Grant eli ROSSO
Minna Viitanen
148 p.

5. Esslex Dexter Mcigors eli DEEDEE
Katja Nieminen
147 p.

TOKO:

1. Sini Kreettan Iiris m
Outi Ahtiainen
33 p.

2. Catadelian Emilia mh
Kari Piipponen
25 p.

2009

MUSTA UROS:

1. Stablemaster’s Full Time Fun Nurmela Eija & Nieminen John 89 (5/5)
2. Black Drop Luce Karhi Tuula 66 (5/5)

3. Pro Auctore Ecco Nigra
Kauppi Kirsti
60 (5/5)

4. Backout’s Yocothai
Vatanen Sari
53 (5/5)

5. Impala Flashlight
Niemijärvi Arja
42 (5/5)

MUSTA NARTTU:

1. Heathkeeper’s Front N’Center
Klockars Johanna
76 (5/5)

2. Super Play’s Black Jewel
Karlsson Susanna
74 (5/5)

3. Stablemaster’s Flower Power
Nurmela Eija & Nieminen John & Pajulampi Anu
65 (5/5)

4. Dominica Androis
Nurmela Eija & Nieminen John
65 (5/5)

5. Heathkeeper’s Expect No Less
om. Holmström Gunborg
64 (5/5)

MUSTA-HOPEA UROS:

1. Noble Monument’s Fit For Beries
Hägglund Annika & Alfthan Anneli
86 (5/5)

2. Argentonero Dandelion
Simpura Salla & Tuttavainen Juha
67 (5/5)

3. House Kazak Unbelievable
Lehtonen Satu
61 (5/5)

4. Tmavi Knir Lakert
Poletaeva Irina & Popov Igor
57 (5/5)

5. Peacemaker’s Frosted Edward
Häyry Irene
54 (5/5)

MUSTA-HOPEA NARTTU:

1.Proceller Groovy’n Unique
Lehtonen Satu
72 (5/5)

2. Lapland’s Anika Aurora
Jaukkuri Heidi
68 (5/5)

3. Afunique Napoleona
Tiitinen Elise
63 (5/5)

4. Ivory Rezlark
Lahko Jaana
54 (5/5)

5. Juliuksen Liz Taylor
Hietala Auli
52 (5/5)

PIPPURI & SUOLA UROS:

1. Super Play’s Ricardo
Jokela Raili
86 (5/5)

2. Super Play’s Ocean Wind
Varonen Johanna
85 (5/5)

3. Axcium’s American Idol
Ylikylä Nora
70 (5/5)

4. Cheantake Axcium Addict
Niemi Taija & Ylikylä Nora
63 (5/5)

5. Super Play’s Dolcelino
Miettinen Mervi
62 (5/5)

PIPPURI & SUOLA NARTTU:

1. Super Play’s Hermione
Penttinen Lotta & Miettinen Mervi
80 (5/5)

2. Super Play’s Glory Story
Komssi Silvia
74 (5/5)

3. Mihan Mini-Pippuri
Kärkkäinen Raili & Riikka
67 (5/5)

4. Xtravaschnauza Agatha
om. Lillbacka Heli
66 (5/5)

5. Tiffany Astronaut
Häyry Irena & Pitkänen Katja
63 (5/5)

VALKOINEN UROS:

1. Zirnal Dry Martini
Reen Martina
72 (5/5)

2. Magic Maker Little Erros
Lehtinen Laura & Pasanen Mari
68 (5/5)

3. Backout’s Regular Rascal
Steiner Aino
54 (5/5)

4. Credulous En Route To Win
Leinonen Salla & Tapanainen Veli-Matti
47 (5/5)

VALKOINEN NARTTU:

1. D’Arne All The Rage
om. Tolonen Nea & Strang-Hytönen Maimu
93 (5/5)

2. Backout’s Butterfly
om. Partinen Päivikki
79 (5/5)

3. Kuuraparran Jestas Sentään
om. Hakala Anneli
62 (5/5)

4. Magic Maker Little Dior
Lehtinen Laura & Paakki Outi
34 (3/5)

5. Rachel in White vom Hella-Hof
Nykänen Seija
33 (4/5)

VETERAANI:

1. Willy Lee Oswald-Pepper p&s uros
Vuorinen Markku
63 (5/5)

2. Backout’s Quincy musta narttu
Kauhanen Mira & Immonen J-P
59 (5/5)

3. Tmavi Knir Lakert m-h uros
Poletaeva Irina & Popov Igor
57 (5/5)

4. Side Line’s Ringmaster p&s uros
Ahlbom Ghita
53 (5/5)

5. Nero Argento’s Ecco La Piu Bella m-h narttu
34 (5/5)
Yvonne Hautaviita

KASVATTAJA:

1. Super Play’s pippuri-suola
Miettinen Mervi
74 (5/5)

2. Juliuksen musta-hopea
Oikarinen Anne
53 (5/5)

3. Black Drop musta
Lastula Juha
32 (3/5)

4. Magic Maker valkoinen
Lehtinen Laura
29 (3/5)

5. Super Play’s musta
Miettinen Mervi
24 (2/5)

AGILITY:

1. Beries Frosty Grant “Rosso”
Minna Viitanen
159

2. Eisern Healine News “Tumppi”
Riku ja Leena Ingberg
152

3. Chistoso A Fire Inside “Afi”
Katja Nieminen ja Tero Kapanen
145

4. Super Play´s Viper “Eppu”
Marjaana Hirviniemi
136

5. Sini Kreetan Iiris
Outi Ahtiainen
129

TOKO:

1. Catadelian Emilia m-h narttu
Piipponen Kari
32 (5/5)

2. Captain musta uros
Muurikainen Satu
20 (4/5)

3. Sini Kreetan Iiris musta narttu
Ahtiainen Outi
15 (2/5)

4. Black Drop Eos Eosen musta narttu
Ojala Maija
12 (3/5)

4. Juliuksen Nicholas Cage m-h uros
Romppanen Anu & Jolkkonen Jarkko
12 (3/5)

4. Afortunado
musta uros
Lamminpää Jenni
12 (3/5)

 

2008

MUSTA UROS:

1. Stablemaster’s Full Time Fun
Eija Nurmela ja John Nieminen, Jorvas
75p (5/5)

Black Drop Luce
Tuula Karhi, Oulu
63p (5/5)

Black Drop Id Est Il Duce
Tuula Karhi, Oulu
58p (5/5)

Art Nouveau Knizete Sternenhocha
Kikko Askola-Mauno, Valkeala
52p (5/5)

Stablemaster’s Deal Done
Satu Mikkola, Summa
44p (4/5)

MUSTA NARTTU:

1. Stablemaster’s Flower Power
Eija Nurmela, John Nieminen ja Anu Pajulampi, Jorvas
86p (5/5)

Afrodite
Eija Nurmela ja John Nieminen, Jorvas
67p (5/5)

Heathkeeper’s Expect No Less
Gunborg Holmström, Vöyri
59p (5/5)

Heathkeeper’s Front N’ Center
Johanna Klockars, Vaasa
56p (5/5)

Kuhn Bart Egoza Wildflower
Mervi Miettinen, Klaukkala
55p (5/5)

Backout’s Celeste
Arja Niemijärvi, Saukkola
52p (5/5)

Made In Spain O’Re-voir
Minna Mård, Pusula
28p (3/5)

MUSTA-HOPEA UROS:

1. Tmavi Knir Lakert
Irina Poletaeva ja Igor Popov, Vantaa
65p (5/5)

Afunique Löwe
Kerstin Carlsson, Helsinki
64p (5/5)

Afunique Nils
Johanna Simola, Hämeenlinna
60p (5/5)

Super Play’s Yazzyplayer
Sari Peltonen, Porvoo
56p (pääerik. PU3) (4/5)

Juliuksen Puuha-Pete
Heidi Jauhiainen, Kajaani
56p (5/5)

Amazingboy
Eeva Lahtinen, Kouvola
55p (5/5)

Argentonero Captain Hook
Renata Kaminska, Kokkola
52p (5/5)

MUSTA-HOPEA NARTTU:

1. Afunique Napoleona
Elise ja Arsi Tiitinen, Palokka
73p (5/5)

Ivory Rezlark
Jaana Lahko, Vaasa
68p (5/5)

Funace’s Dashing Delma
Satu Kilpeläinen, Oulu
62p (5/5)

Afunique Lejoninna
Heidi Jaukkuri, Saarenkylä
51p (5/5)

Hosszubereki-Csaszar Queen Mab
Kikko Askola-Mauno, Valkeala
34p (4/5)

PIPPURI & SUOLA UROS:

1. Super Play’s Ricardo
Raili Jokela, Nurmijärvi
110p (5/5)

Cheantake Axcium Addict
Taija Niemi ja Nora Ylikylä, Raisio
74p (5/5)

Super Play’s Ocean Wind
Johanna Varonen, Järvenpää
69p (5/5)

Juliuksen Kummisetä
Minna Korpi ja Satu Kilpeläinen, Pattijoki
65p (5/5)

Feroz At Willken Knizete Sternenhocha
Raija Koljonen ja Jarmo Palander, Siuntio
61p (5/5)

Super Play’s Valenzo, p&s uros
Henna Mäki ja Jarkko Salomäki
60p

Juliuksen Edwin
Anu Romppanen ja Jarkko Jolkkonen, Kello
59p (5/5)

Cheantake Best’n Original
Marjo Liesegang ja Nora Ylikylä, Raisio
52p (5/5)

Cheantake Beats’n Styles
Outi Källvik ja Nora Ylikylä, Raisio
44p (4/5)

Trixer Zacharias
Ritva Kiviniemi, Tampere
38p (5/5)

Hosszubereki-Csaszar Zippy Boy
Kikko Askola-Mauno ja Nina Ahlgren, Valkeala
37p (4/5)

PIPPURI & SUOLA NARTTU:

1. Xtravaschnauza Agatha
Heli Lillbacka, Inkoo
71p (5/5)

Bånngass Whisky Sour
Nora Ylikylä ja Markku Vuorinen, Raisio
68p (5/5)

Super Play’s Veneranda
Mervi Miettinen, Klaukkala
66p (5/5)

Super Play’s Glory Story
Silvia Komssi, Espoo
60p (5/5)

Super Play’s Jardinera
Mervi Miettinen, Klaukkala
59p (5/5)

Mihan Mini-Petuunia
Raija Koljonen ja Jarmo Palander, Siuntio
53p (5/5)

Tublion D’Juhla
Ritva Kiviniemi, Tampere
35p (5/5)

Lili Lollipop Kras
Tuija Kelahaara, Lapinlahti
31p (4/5)

VALKOINEN UROS:

1. Backout’s Regular Rascal
Aino Steiner, Espoo
72p (5/5)

Super Play’s XO
Arja Niemijärvi, Saukkola
54p (3/5)

Yustin Svarcava
Maiju Karppinen, Lahti
53p (5/5)

Zirnal Dry Martini
Martina Reen, Vantaa
37p (3/5)

Bamburs Ivory King of The Hill
Mirja Pöntynen ja Jari Lehto, Valkkinen
30p (2/5)

VALKOINEN NARTTU:

1. Kuuraparran Jestas Sentään
Anneli Hakala, Kiuruvesi
85p (5/5)

Matraszepe Radio Gaga
Tarja Ivakko, Helsinki
74p (5/5)

Eisern Paloma Blanca
Mirja Pöntynen ja Jari Lehto, Valkkinen
67p (5/5)

Hossuzubereki-Csaszar Rhapsody
Kikko Askola-Mauno, Valkeala
60p (5/5)

Backout’s Butterfly
Päivikki Partinen, Muurame
56p (erik.nly T:re ERI2) (5/5)

Rice’s Jettaharjun La Nita
Maiju Karppinen, Lahti
56p (erik.nly Turku EH2) (5/5)

Backout’s Real Treat
Reetta Orava ja Juha Veiranto, Pirkkala
51p (5/5)

Credulous Eye Candy
Seija Nykänen, Naarajärvi
44p (5/5)

D’Arne Original Sin
Martina Reen, Vantaa
21p (2/5)

VETERAANI:

1. Tmavi Knir Lakert, m&h uros
Irina Poletaeva ja Igor Popov, Vantaa
61p (5/5)

Trixer Zacharias, p&s uros
Ritva Kiviniemi, Tampere
57p (5/5)

Tmavi Knir Legenda, m&h narttu
Reetta Orava, Pirkkala
45p (5/5)

Bright Eyes Black Queen, musta narttu
Mirka Remonen, Laukaa
41p (5/5)

Nero Argento’s Ecco La Piu Bella, m&h narttu
Yvonne Hautaviita, Lappfjärd
34p (4/5)

Beries Micro Xenia, m&h narttu
Johanna Höök-Nikanne, Nummela
24p (3/5)

KASVATTAJA:

1. Kennel Super Play’s, p&s
Mervi Miettinen, Klaukkala
70p (5/5)

Kennel Backout’s, v
Arja Niemijärvi, Saukkola
22p (2/5)

Kennel Backout’s, m
Arja Niemijärvi, Saukkola
16p (2/5

AGILITY:

1. Beries Frosty Grant, m&h uros
Minna Viitanen, Espoo
156p

Super Play’s Viper, p&s uros
Marjaana Hirviniemi, Helsinki
154p

Pro Auctore Nano, m&h uros
Piia Kiuru, Veikkaala
140p (kolme ykkössijoitusta)

Faustkämpfen Challenger, m&h uros
Elina ja Mika Hyytinen, Seinäjoki
140p (yksi ykkössijoitus)

Sinikreetan Iiris, musta narttu
Outi Ahtiainen, Siilinjärvi
128p

Black Drop eos Eosen, musta narttu
Maija Ojala, Tampere
120p

Heathkeeper’s I’m Celebreted, musta narttu
Annamaria Poutala, Ypäjä
94p

Jettaharjun Achilleius, valkoinen uros
Maiju Karppinen, Lahti
86p

Jip-Jap’n Lucia Di Alba, valkoinen narttu
Maiju Karppinen, Lahti
84p

Chistoso A Fire Inside, m&h uros
Katja Nieminen ja Tero Kapanen, Tuusula
83p

Eisern Headline News, p&s narttu
Leena ja Riku Inberg, Oulu
70p

Super Play’s High Jumper, p&s narttu
Mirkka Viren, Kouvola
63p

Matraszepe Radio Gaga, valkoinen narttu
Tarja Ivakko, Helsinki
54p

TOKO:

1. Sini Kreetan Iiris, musta narttu
Outi Ahtiainen, Siilinjärvi
30p (4/4)

Zornoi Yohjiyamamoto, valkoinen uros
Heidi Nousiainen, Vantaa
6p (2/4)

Zornoi Conan Barbarian, valkoinen uros
Heidi Nousiainen, Vantaa
6p (1/4)

2007

Pippuri & suola uros

Trixer Kopernikus

1. Trixer Kopernikus
om. Ulla Stubb
yht. 98 p.

2. Super Play’s Ocean Wind
om. Johanna Varonen
yht. 72 p.

3. Feroz at Willken Knizete Sternenhocha
om. Raija Koljonen ja Jarmo Palander
yht. 70 p.

4. Trixer Yupiter
om. Heli ja Timo Lillbacka
yht. 66 p.

5. Juliuksen Edwin
om. Anu Romppanen ja Jarkko Jolkkonen
yht. 53 p.

 

Pippuri & suola narttu

Trixer Flirt

1. Trixer Flirt
om. Heli ja Timo Lillbacka
yht. 74 p.

2.Super Play’s Glory Story
om. M.Miettinen ja Silvia Komssi
yht. 70 p.

3. Super Play’s Belladonna
om. Mervi Miettinen ja Anita Invenius
yht. 66 p.

4. Cappaswaan Ah Meybelin
om. Anja Hämälä
yht. 62 p.

5. Trixer Grenadine
om. Soile Bister
yht. 55 p.

 

Musta uros

Raven’s Tot Midnight Bolero

1. Raven’s Tot Midnight Bolero
om. Nadja Leino ja Anu Saarela
yht. 100 p.

2. Backout’s Emir
om. Sari Vatanen
yht. 90 p.

3. Terminator
om. Frances Faberge
yht. 82 p.

4. Black Drop Id Est Il Duce
om. Tuula Karhi
yht. 72 p.

5. Black Drop Timberjack
om. Tiina Lastula
yht. 58 p.
Musta narttu

Afrodite

1. Afrodite
om. Frances Faberge, Eija Nurmela ja John Nieminen
yht. 72 p.

2. Thybon
om. Frances Faberge
yht. 64 p.

3. Mardenas Honey Bee
om. Nadja Leino ja Ester Rautakorpi,
yht. 56 p.

4. Tmavi Knir Chablis
Irina Poletaeva ja Igor Popov
yht. 50 p.

5. Peacemaker’s Black Ultragirl
om. Kikko Askola-Mauno ja Jarno Mauno
yht. 43 p.

 

 

Musta-Hopea uros

Tmavi Knir Lakert

1. Tmavi Knir Lakert
om. Irina Poletaeva ja Igor Popov
yht. 98 p.

2. Afunique Löwe
om. Kerstin Carlson
yht. 70 p.

3. Willy Lee Viktor
om. Irene Häyry, Tarja Kuusisto
yht. 54 p.

4.Willy Lee Ubertino
om. Kari Uutela
yht. 50 p.

5. Afunique Leon Top Lion
om. Marianne Holm,
yht. 49 p.

 

Musta-Hopea narttu

Afunique Napoleona

1. Afunique Napoleona
om. Elise Tiitinen
yht. 84 p. (pääerikoisnäytelyn tulos ratkaisee)

2. Chottans True Colour
om. Satu Lehtonen
yht. 84 p.

3. Tmavi Knir Septem Dona
om. Irina Poletaeva ja Igor Popov
yht. 56 p.

4. Faustkämpfen Dashing Indeed
om. Eeva Lahtinen
yht. 49 p.

5. Scedir Witney Houston
om. Satu Kilpeläinen
yht. 39 p.

 

Valkoinen uros

Holan Hardbeard Show Must Go On

1. Holan Hardbeard Show Must Go On
om. Maimu Strang ja Martina Reen
yht. 72 p.

2. Bamburs Ivory King of the Hill
om. Mirja Pöntynen
yht. 66 p.

3. Backout’s Regular Rascal
om. Aino Steiner
yht. 57 p.

4. Alpat’s It’s A Kind Of Magic
om. Maimu Strang ja Martina Reen
yht. 56 p.

5. Credulous Dream Catcher
om. Laura Lehtinen ja Sanna Suppola
yht. 36 p.

 

Valkoinen narttu

Hosszubereki-Csaszar Rhapsody

1. Hosszubereki-Csaszar Rhapsody
om. Kikko Askola-Mauno
yht. 80 p.

2. D’Arne Originalsin
om. Martina Reen
yht. 76 p.

3. Jettaharjun Aphrodite
om. Maiju Karppinen
yht. 72 p.

4. Peacemaker’s White Device
om. Laura Lehtinen ja Pia Atri
yht. 64 p.

5. Eisern Paloma Blanca
om. Mirja Pöntynen
yht. 56 p.
Veteraani

Black Drop Timberjack

1. Black Drop Timberjack (m, uros)
om. Tiina Lastula
yht. 99 p.

2. Trixer Zacharias (p&s, uros)
om. Ritva Kiviniemi
yht. 70 p.

3. Tmavi Knir Lakert (m&h, uros)
om. Irina Poletaeva ja Igor Popov
yht. 45 p.

4. Black Drop Tekla (m, narttu)
om. Eeva Lehmus
yht. 39 p.

5. Tsvet Nochi Fantom (m, uros)
om. Eeva Lehmus
yht. 31 p.
Toko

Sini Kreettan Iiris

1. Sini Kreettan Iiris (m, narttu)
ohj. Outi Ahtiainen
yht. 26 p.

2. Zornoi Yohji Yamamoto (v, uros)
ohj. Heidi Laine
yht. 18 p.

3. Mermix Real Chevrolet (m&h, uros)
ohj. Mari Pasanen
yht. 6 p.

4. Zornoi Conan Barbarian (v, uros)
ohj. Heidi Laine
yht. 4 p.

 

Agility

Wexell Luuvart Cecilia

1. Wexell Luuvart Cecilia
ohj. Janet Jauhiainen
yht. 52 p.

2. Pro Auctore Nano
ohj. Piia Kiuru, Veikkaala
yht. 50 p.

3. Faustkämpfen Challenger
ohj. Elina Hyytinen
yht .50 p.

4. Beries Frosty Grant
ohj. Minna Viitanen
yht.50 p.

5. Andalgabat Perla
ohj. Henna Moisio
yht. 50 p.

 

Kasvattaja

Super Play’s

1. Super Play’s (p&s)
om. Mervi Miettinen
yht. 89 p.

2. Backout’s (m)
om. Arja Niemijärvi,
yht. 26 p.

3. Tmavi Knir (m&h)
om. Irina Poletaeva ja Igor Popov
yht. 26 p.

4. Kennel Willy Lee (m&h)
om. Irene Häyry
yht. 25 p.

5. Black Drop (m)
om. Juha Lastula,
yht. 24 p.

2006

Pippuri & suola uros

Trixer Undercover

1.Trixer Undercover
Heli ja Timo Lillbacka, Inkoo
yht. 86 pistettä

Feroz at Willken Knizete Sternenhocha
Raija Koljonen ja Jarmo Palander, Siuntio
yht. 64 pistettä

Willy Lee Osvald-Pepper
Nora Ylikylä ja Markku Vuorinen, Raisio
yht. 63 pistettä

Trixer Yupiter
Heli ja Timo Lillbacka, Inkoo
yht. 62 pistettä

Trixer Gulliver
Soile Bister, Siuntio
yht. 40 pistettä

Alert Charm Absinthe to Wilken
Maria Nevala, Raija Koljonen ja Jarmo Palander, Kirkkonummi
yht. 39 pistettä

Trixer Zacharias
Ritva Kiviniemi, Tampere
yht. 34 pistettä

Side-Line’s Ringmaster
Ghita Ahlbom
yht. 33 pistettä

 

Pippuri & suola narttu

Bånn Gass Whisky Sour

1. Bånn Gass Whisky Sour
Nora Ylikylä ja Markku Vuorinen, Raisio
yht. 82 pistettä

Trixer Flirt
Heli ja Timo Lillbacka, Inkoo
yht. 62 pistettä

Mihan Mini Maschenka
Anja Hämälä, Kiiminki
yht. 60 pistettä

Cappaswaan Ah Meybelin
Anja Hämälä, Kiiminki
yht. 55 pistettä

Trixer Rabarber
Soile Bister, Siuntio
yht. 43 pistettä

Top Target Yurmala
Maria Nevala, Kirkkonummi
yht. 39 pistettä

Lili Lollipop Kras
Tuija Kelahaara, Kolkontaipale
yht. 18 pistettä

 

Musta uros

Raven’s Tot Midnight Bolero

1. Raven’s Tot Midnight Bolero
Nadja Leino ja Anu Saarela
yht. 66 pistettä

Raven’s Tot Midnight Bullet
Kirsi Soranta, Helsinki
yht. 59 pistettä

Svartheim’s Checkmate
Inga Keränen, Kajaani
yht. 56 pistettä

Black Drop Timberjack
Tiina Lastula, Orivesi
yht. 49 pistettä

Black Drop Id Est Il Duce
Tuula Karhi, Oulu
yht. 46 pistettä

Fixus Stand By
Tiina ja Juha Lastula, Orivesi
yht. 44 pistettä

Backout’s Emir
Sari Vatanen, Joensuu
yht. 39 pistettä

Santa Knyrys Tolstoy
Arja Niemijärvi, Saukkola
yht.39 pistettä

Raven’s Tot Midnight Blues
Virpi Koski, Hollola
yht. 38 pistettä

Vonheimdal Supernova
Tarja Piirainen, Kajaani
yht. 35 pistettä

Elros Elendil Baroon of Dolina Rivendell
Arja Niemijärvi, Saukkola
yht.30 pistettä

 

Musta narttu

Afrodite

1. Afrodite
Frances Faberge, Eija Nurmela ja John Nieminen
yht. 100 pistettä

Pro Auctore Athina Nigra
Marina Hultholm, Karperö
yht. 68 pistettä

Svatheim’s Cruella De Vil
Mira Kauhanen, Kajaani
yht. 56 pistettä

Peacemaker’s Black Ki Troya
Jaana Myrskykari, Lemu
yht. 56 pistettä

Blowinginthewind
Gunnel Adlercreutz, Helsinki
yht. 56 pistettä

Zornoi Uskadara
Arja Niemijärvi, Saukkola
yht. 55 pistettä

 

Musta-Hopea uros

Tmavi Knir Sunny

1. Tmavi Knir Sunny
Igor Popov ja Marina Klemetjeva, Sysmä
yht. 100 pistettä

Scedir Carygrant
Anneli Alfthan ja Gunnel Adlercreutz
yht. 67 pistettä

Pectus Caro Tasmania
Minna Pyrhönen, Helsinki
yht. 55 pistettä

Afunique Jupiter
Tuula ja Sini Hakkarainen, Kuopio
yht. 55 pistettä

Afunique Leon Top Lion
Marianne Holm, Siuntio
yht. 54 pistettä

Badyan Von Brandeys
Minna Kaasinen ja Eija Tevana
yht. 52 pistettä

Willy Lee Umberto
Teija Viitala ja Kari Uutela, Oulu
yht. 52 pistettä

Beries Frosty Grant
Minna Viitanen
yht.48 pistettä

Tmavi Knir Samum
Irina Poletaeva ja Igor Popov, Sysmä
yht. 38 pistettä

 

Musta-Hopea narttu

Afunique Lejoninna

1. Afunique Lejoninna
Heidi Jaukkuri, Saarenkylä
yht. 50 pistettä

Scedir Witney Houston
Satu Kilpeläinen, Oulu
yht. 42 pistettä

Hosszubereki-Csaszar Queen
Kikko Askola-Mauno ja Susanne Malasto, Herrala
yht. 42 pistettä

Beries Frosty Hype
Kikko Kalliokoski
yht. 39 pistettä

Beries Frosty Garda
Anneli Alfthan ja Jenny Skog
yht. 36 pistettä

Silverjoy Crystal
Anne Jaakkola, Tampere
yht. 28 pistettä

Tmavi Knir Blizzard
Igor Popov, Dmitry Poletaev ja Henna Lipo, Sysmä
yht. 19 pistettä

 

Valkoinen uros

Alpat’s It’s A Kind Of Magic

1. Alpat’s It’s A Kind Of Magic
Maimu Strang, Talma
yht. 86 pistettä

Bamburs Ivory King Of The Hill
Mirja Pöntynen, Vesilahti
yht. 82 pistettä

Holan Hardbeard Show Must Go On
Maimu Strang, Talma
yht. 59 pistettä

Valkoinen narttu

Jettaharjun Aphrodite

1. Jettaharjun Aphrodite
Maiju Karppinen, Lahti
yht. 72 pistettä

Matraszepe Radio Gaga
Maimu Strang ja Tarja Ivakko, Talma
yht. 72 pistettä

D’Arne Riviera
Maimu Strang, Talma
yht. 61 pistettä

Tiny Giant Francecka
Jaana Rossi ja Hanna ja Jenna Kosonen, Imatra
yht. 46 pistettä

D’Arne Regata
Maimu Strang ja Lea Haanpää, Talma
yht. 32 pistettä

Eisern Cosi Fan Tutte
Mirja Pöntynen, Vesilahti
yht. 30 pistettä

Eisern Paloma Blanca
Mirja Pöntynen, Vesilahti
yht. 26 pistettä

 

Veteraani

Side-Line’s Eigener

1. Side-Line’s Eigener
Ghita Ahlbom
yht. 84 pistettä

Juliuksen Viivi-Liina
Auli Hietala, Kajaani
yht. 81 pistettä

Black Drop Timberjack
Tiina Lastula, Orivesi
yht. 62 pistettä

Trixer Zacharias
Ritva Kiviniemi, Tampere
yht. 62 pistettä

Juliuksen Jalo-Julius
Kirsi Kilpeläinen, Kajaani
yht. 40 pistettä

Black Drop Tekla
Eeva Lehmus, Tampere
yht. 38

 

Toko

Sini Kreetan Iiris

1. Sini Kreetan Iiris
Outi Ahtiainen, Vuorela
yht. 22 pistettä

Backout’s Peppermint Ice
Päivikki Partinen, Jyväskylä
yht. 22 pistettä

Zornoi Yohji Yamamoto
Heidi Laine, Vantaa
yht. 16 pistettä

 

Agility

Jip Jap’n Notta Di Alba

1. Jip Jap’n Notta Di Alba
Kristiina Grönlund, Raisio
yht. 104 pistettä

Backout’s Peppermint Ice
Päivikki Partinnen, Jyväskylä
yht. 103 pistettä

Backout’s Dande at Night
Kristiina Grönlund, Raisio
yht. 96 pistettä

Faustkämpfen Challenger
Elina Hyytiäinen, Seinäjoki
yht. 94 pistettä

RunForFun
Heli Nikander
yht. 75 pistettä

Chelines Idahos-Potato
om. Eija-Maaria Jussila, ohjaaja Hanna Kovanen
yht. 67 pistettä

 

 

Kasvattaja

Kennel Trixer

1. Kennel Trixer
Soile Bister, Siuntio
yht. 71 pistettä

Kennel Willy Lee
Irene Häyry, Luvia
yht. 58 pistettä

Kennel Black Drop
Juha Lastula, Orivesi
yht. 47 pistettä

Kennel Juliuksen
Anne Oikarinen, Kajaani
yht. 38 pistettä

Kennel Realsilveer
Minna Kaasinen, Outokumpu
yht. 25 pistettä

2005

Pippuri & suola uros

Alert Charm Yudgin

1. Alert Charm Yudgin
om. Mervi Miettinen & Tiina Ranki
84 pist

2. Trixer Undercover
om. Heli & Timo Lillbacka
76 pist

3. Alert Charm Absinthe to Willken
om. Maria Nevala & Raija Koljonen & Jarmo Palander
60 pist

4. Trixer Yupiter
om. Heli & Timo Lillbacka
52 pist

5. Side-Line’s Eigener
om. Ghita Ahlbom
39 pist

 

 

Pippuri & suola narttu

Willken Candolim

1. Willken Candolim
om. Raija Koljonen & Jarmo Palander
61 pist

2. Super Play’s Belladonna
om. Mervi Miettinen & Anita Invenius
50 pist

3. Bånn Gass Whisky Sour
om. Nora Ylikylä & Markku Vuorinen
42 pist

4. Mihan Mini Maschenka
om. Anja & Jani Hämälä
34 pist

5. Castlewolf Young Delusion
om. Gunnel Westerlund & kasv
22 pist

 

 

Musta uros

Gloris Harry Potter

1. Gloris Harry Potter
om. Mervi Miettinen
96 pist

2. Black Drop Timberjack
om. Tiina Lastula
59 pist

3. Raven’s Tot Midnight Bolero
om. Nadja Leino & A. Saarela
57 pist

4. Backout’s Emir
om. Sari Vatanen
50 pist

5. Vonheimdal Supernova
om. Tarja Piirainen
38 pist

 

Musta narttu

Afrodite

1. Afrodite
om. Frances Fabergé & Eija Nurmela & John Nieminen
87 pist

2. Samtroi Black Beauty Katri
om. Keijo ja Ritva Alén
64 pist

3. Pro Auctore Athina Nigra
Marina Hultholm
48 pist

4. Svartheim’s Cruella de Vil
om. Mira Kauhanen & J-P Immonen
37 pist

5. Imbrez Stands The Heat
om. Johanna Klockars & Miia Luoma ja Mikko Samuli
33 pist

 

 

Musta-Hopea uros

Tmavi Knir Sunny

1. Tmavi Knir Sunny
om. Igor Popov & Marina Klementjeva
96 pist

2. Tmavi Knir Samum
om. Irina Poletaeva & Igor Popov
72 pist

3. Peacemaker’s Encore
om. Taija Larno ja Eija-Maaria Jussila
68 pist

4. Afunique Jupiter
om. Tuula ja Sini Hakkarainen
58 pist

5. Mermix Real Chevrolet
om. Mari Pasanen
42 pist

 

 

Musta-Hopea narttu

Pectus Estelle Focoso

1. Pectus Estelle Focoso
om. Saija Vauhkonen
50 pist (Pääerikoisnäyttelyn tulos EH1)

2. Memix Diamond Dora
om. Sari Jokinen
50 pist (Ei osallistunut pääerikoisnäyttelyyn)

3. Faustkämpfen Dashing Indeed
om. Eeva Lahtinen
42 pist

4. Argentonero Amadore
om. Johanna Höök-Nikanne
31 pist

 

 

Valkoinen uros

Alpats It’s a Kind Of Magic

1. Alpat’s It’s A Kind of Magic
om. Maimu Strang
100 pist

2. Mátraszépe King of Facilis
om. Lotte Hietanen
64 pist

3. Jip-Jap’n Natos Di Alba
om. Ritva Kiviniemi
54 pist

 

 

Valkoinen narttu

Jettaharjun Aphrodite

1. Jettaharjun Aphrodite
om. Maiju Karppinen
84 pist

2. D’Arné Riviera
om. Maimu Strang
68 pist (Paremmat sijoitukset erikoisnäyttelyissä)

3. Mátraszépe Radio Gaga
om. Maimu Strang ja Tarja Ivakko
68 pist (Erikoisnäyttelyn sijoitukset ratkaisevat)

3. Kuuraparran X-Files
om. Helena Moilanen
41 pist

 

 

Veteraani

Black Drop Timberjack

Black Drop Timberjack
musta uros
om. Tiina Lastula
72 pist

Side-Line’s Eigener
pippuri & suola uros
om. Ghita Ahlbom
61 pist

Willy Lee Dixie
musta-hopea uros
om. Pirkko Koski
54 pist

Black Drop Tekla
musta narttu
om. Eeva Lehmus
43 pist

Trixer Gutenberg
pippuri & suola uros
om. Hanna ja Elina Tuomainen
24 pist

 

 

Toko

Eisern Zigeuner Zar

1. Eisern Zigeuner Zar
musta uros
om. Sari Nieminen
18 pist

2. Mátraszépe Radio Gaga
valkoinen narttu
om. Maimu Strang & Tarja Ivakko
12 pist (KP, TK1)

3. Sini Kreetan Iiris
musta narttu
om. Outi Ahtiainen
12 pist (Ei yhtään KP:tä)

4. Backout’s Peppermint Ice
musta-hopea narttu
om. Päivikki Partinen
4 pist

 

 

Agility

Jip-Jap’n Notta Di Alba

1. Jip-Jap’n Notta Di Alba
valkoinen narttu
ohjaaja ja omistaja: Tiina Grönlund
93 pist

2. Wexell Luuvart Cecilia
musta-hopea narttu
ohjaaja: Tilda Kangas
omistaja: Janet Jauhiainen
92 pist

3. Backout’s Peppermint Ice
musta-hopea narttu
ohjaaja ja omistaja: Päivikki Partinen
90 pist

4. Pro Auctore Nano
musta-hopea uros
ohjaaja ja omistaja Piia Kiuru
88 pist

5. Faustkäpfen Challenger
musta-hopea uros
ohjaajat ja omistajat: Elina & Mika Hyytinen
pisteet: 86 pist

 

 

Kasvattaja

kennel Trixer

1. Kennel Trixer
Soile Bister
71 pist

2. Kennel Willy Lee
Irene Häyry
49 pist

3. Kennel Black Drop
Juha Lastula
46 pist

2004

Pippuri & suola uros

Alert Charm Yudgin

1. Alert Charm Yudgin (5/5) 92p
kasv. Vera Abramova
om. Mervi miettinen
handler. Tiina Ranki

2. Alert Charm Absinthe To Willken (5/5) 58p
kasv. Vera Abramova
om. Maija Nevala & Raija Koljonen & Jarmo Palander

3. Trixer Undercover (5/5) 54p
kasv. Soile Bister
om. Heli koskinen

4. Trixer Neusilber (3/5) 52p
kasv. Soile Bister
om. Markku & Mervi Nevala

5. Trixer Olivier (5/5) 38p
kasv. Soile Bister
om. Gunilla Alakoski-Johansson c/o Soile Bister

 

Pippuri & suola narttu

Mihan Mini Maschenca

1. Mihan Mini Maschenka (5/5) 56p
kasv. Saimi & Ahti Nieminen
om. Anja & Jari Hämälä

2.Trixer Fernet Branca (4/5) 54p
kasv. Soile Bister
om. Raija Koljonen & Jarmo Palander

3. Mirekals Ode To Ocean (5/5) 41p
kasv. Mira & Reijo Kalliokoski
om. Leena Miettinen

4. Trixer Niagara (3/5) 40p
kasv. Soile Bister
om. Anneli & Juulia Alftan

5. Trixer Spectrolite (4/5) 36p
kasv. Soile Bister
om. Raija Koljonen & Jarmo Palander

5. Trixer Rabarber (3/5) 36p
kasv. Soile Bister
om. Soile Bister

 

Musta uros

Tmavi Knir Manly

1. Tmavi Knir Manly (5/5) 74p
kasv. Irina Poletaeva
om. Miia wikström

2. Peacemaker’s Black Rhapsody (5/5) 64p
kasv. Eija-Maaria Jussila
om. Taija Larno

3. Black Drop Timberjack (5/5) 50p
kasv.Reijo Rantanen
om. Tiina Lastula

4. Mylly-Murmelin Ambro Precious (5/5) 43p
kasv. Anne Raali
om. Elina Koski

5. Von Heimdal Supernova (5/5) 41p
kasv. Sari Tuomaala
om. Tarja Piirainen

 

Musta narttu

Tmavi Knir Kristell

1. Tmavi Knir Kristell (5/5) 74p
kasv. Irina Poletaeva
om. Miia Wikström

2. Salamanka’s Dokota Dilajla (5/5) 53p
kasv.
Om. Nadja Leino

3. Peacemaker’s Black Baccara (4/5) 39p
kasv. Eija-Maaria Jussila
om. Gunnel Adlercreutz & Anneli Alftan

4. Imbrez Hot Why Not (4/5) 31p
kasv. Miia Luoma & Mikko Samuli
om. Johanna & Mathias Klockars

5. Peacemaker’s Black sister (4/5) 28p
kasv. Eija-Maaria Jussila
om. Eija-Maaria Jussila & Jaana Myrskykari

Musta-Hopea uros

Scedir Gary Grant

1.Scedir Gary Grant (4/5) 60p
kasv. Fabio Ferrari
om. Anneli Alftan & Gunnel Adlercreutz

2. Willy Lee Avanti (5/5) 51p
kasv Irene Häyry
om. Teija & Jari Virtaranta

3. Badyan Von Brandeys (4/5) 45p
kasv. Petr Holub
om. Minna Kaasinen & Eija Tenava

4. Mermix Silver Major (5/5) 43p
kasv. Mervi Lirkki
om. Saija Vauhkonen

5. Willy Lee Dixie (5/5) 37p
kasv. Irene Häyry
om. Pirkko Koski

 

 

Musta-Hopea narttu

Flequillitos Jenny McCarthy

1. Flequillitos Jenny McCarthy (5/5) 55p
kasv. Yolanda Zofio
om. Minna Kaasinen

2. Facilis Divinus (5/5) 53p
kasv. Lotte Hietanen
om. Hannele Winter

3. Faustkämpfen Dashing Indeed (5/5) 52p
kasv Kikko Askola & Jarno Mauno
om. Eeva Lahtinen

4. Willy Lee Vivid Buoyant (4/5) 46p
kasv. Irene Häyry
om.Marjut Hohkuri & Mikko Helle

5.Beries Frosty Amanda (3/5) 33p
Kasv Anneli Alftan
Om. Thomas Johansson

5. Willy Lee Naomi (5/5) 33p
kasv. Irene Häyry
om. Irene Häyry

Valkoinen uros

Alpats It’s a Kind Of Magic

1. Alpats It’s A Kind of Magic (5/5) 106p
kasv. Pat Hunt
om. Maimu strang

2.Matraszepe King Of Facilis (5/5) 64p
kasv. Csaba Sandor
om. Lotte hietanen

3. Jip-Jap’n Natos Di Alba (5/5) 60p
kasv. Päivi Digert
om. Ritva Kiviniemi

4. Eisern Bumtsi Bum Bum (3/5) 50p
kasv. Mirja Pöntynen & Jari Lehto
om. Mirja Pöntynen & Kari Niukkanen

5.Eisern Capo Di Tutti Capo (4/5) 39p
kasv. Mirja Pöntynen & Jari Lehto
om. Mirja Pöntynen & Janne Kovaljeff

 

Valkoinen narttu

Mike’s Uti Millenium

1. Mikes-Uti Millenium (5/5) 72p
kasv. Laszlo Paraszt
om. Sirkku Haapalainen

2.Jettaharjun Aphrodite (5/5) 58p
kasv. Maiju Karppinen
om. Maiju Karppinen

3. Eisern Goody Goody (5/5) 42p
kasv. Mirja Pöntynen & Jari Lehto
om. Eeva Lehmus & Mirja Pöntynen

4. Kuuraparran Mushca (3/5) 38p
kasv. Sirkku Haapalainen
om. Sirrku Haapalainen & Minna Okkonen

5. Backout’s Bestseller (5/5) 35p
kasv. Arja Niemijärvi
om. Arja Niemijärvi

 

Veteraani

Black Drop Timberjack

1. Black Drop Timberjack, musta uros (5/5) 96p

2. Willy Lee Dixie, m&h uros (5/5) 60p

3. Backout’s Rainman, musta uros (5/5) 32p

4. Black Drop Tekla, musta narttu (4/5) 23p

 

TOKO

Backout’s Peppermint Ice

1. Backout’s Peppermint Ice
m-h narttu
om. Päivikki Partinen
TOKOn alokasluokka 12p, ykkössijojen pistemäärä oikeuttaa voittoon

Eisern Zigeuner Zar
musta uros
om. Sari Nieminen
TOKOn alokasluokka 12p

 

Agility

Jip-Jap’n Notta Di Alba

1. Jip-Jap’n Notta Di Alba 100p
Kasv. Päivi Digert
om ja ohjaaja Tiina Grönlund

2.Juliuksen Helli-Hillevi 97p
kasv. Anne Oikarinen
om. ja ohjaaja Teemu Polo/Tiina Polo

3. Denellas Insomnia Idabel 94p
Kasv Aira Väisänen
om. ja ohjaaja Anna-Mari Tuomainen

4. Faustkämpfen Challenger 93p
kasv. Kikko Askola&Jarmo Mauno
om. ja ohjaaja. Mika Hyytinen/Elina Kiviniemi

5.Wexell Luuvart Cecilia 90p
kasv.Veikko Valavuo
om. ja ohjaaja Janet Jauhiainen/Tilda Kangas

 

Kasvattaja

kennel Trixer

1. kennel Trixer (5/5) 61p

2. kennel Willy Lee(4/5) 46p

3. kennel Beries (2/5) 33p

4. kennel Eisern (2/5) 32p

5. kennel Backout’s (2/5) 18p

2003

Pippuri & suola uros

Trixer Iridium

1. Fin ch Trixer Iridium, (3/5) 31p.
kasv. Soile Bister
om. Piritta Heikkinen

2. Fin ch Willy-Lee Osvald-Pepper, (5/5) 28p.
kasv. Irene Häyry
om. Markku Vuorinen & Nora Ylikylä

3. Fin & Est ch JW-01, W-01 Trixer Neusilber, (4/5) 26p.
kasv. Soile Bister
om. Markku & Mervi Nevala

4. Alert Charm Yudgin, (5/5) 25p.
kasv. Vera Abramova
om. Mervi Miettinen & Tiina Ranki

5. Fin ch Larifem Frenis Bright, (3/5) 24p.
kasv.?
Om. Anja Hämälä

 

Pippuri & suola narttu

Trixer Niagara

1. Fin & Est ch JW-01, W-03 Trixer Niagara, (4/5) 25p.
kasv. Soile Bister
om. Anneli & Julia Alftan

2. Fin ch Trixer Passepartout, (2/5) 23p.
kasv. Soile Bister
om. Soile Bister

3. Fin ch WW-03 Trixer Fernet Branca, (2/5) 21p.
kasv. Soile Bister
om. Jarmo Palander & Raija Koljonen

 

Musta uros

Peacemaker’s Black Rhapsody

1. Fin ch Peacemaker’s Black Rhapsody, (5/5) 34p.
kasv. Eija-Maaria Jussila
om. Taija Larno

2. Fin & Est ch Estw-03 Tmavi Knir Manly, (5/5) 32p.
kasv. Irina Poltaeva
om. Miia Wikström

3. Fin ch Tsvet Nochi Sashka to Eisern, (3/5) 19p.
kasv. Pavel Syropaev
om. Mirja Pöntynen

4. Fin ch Tsvet Nochi Fantom, (3/5) 18p.
kasv. Pavel Syropaev
om. Eeva Lehmus

5. Von Heimdal Supernova, (3/5) 17p.
kasv. Sari Tuomaala
om. Tarja Piirainen

 

Musta narttu

Backout’s Quincy

1. Fin & S ch Finnsg Backout’s Quincy, (5/5) 45p.
kasv. Arja Niemijärvi
om. Mira Kauhanen & J-P Immonen

2. Fin & S ch Imbrez Shadow Sweeter, (3/5) 22p.
kasv. Miia Luoma & Mikko Samuli
om. Nina Björklid & Pasi Suhonen

3. Fin ch Backout’s Wildflower, (4/5) 20p.
kasv. Arja Niemijärvi
om. Arja Niemijärvi

4. Fin ch Eisern Zikzak Zauberin, (4/5) 16p.
kasv. Mirja Pöntynen
om. Mirja Pöntynen

 

Musta-Hopea uros

Beries Micro Yapper

1. Int & Fin & Est & Lv ch LvW-03 Finnsg Beries Micro Yapper, (3/5) 40p.
kasv. Anneli Alftan
om. Sirkka Adlercreutz

2. Mermix Silver Major, (5/5) 33p.
kasv. Mervi Lirkki
om. Saija Vauhkonen

3. Beries Frosty Bough, (3/5) 19p.
kasv. Anneli Alftan
om. Susanna Vuorela

4. Fin ch Noxs Weijo, (4/5) 17p.
kasv. Sirpa Ruojärvi
om. Sirpa Ruojärvi

5. Fin ch Pro Auctore Nano, (2/5) 13p.
kasv. Marina Hultholm
om.Piia Kiuru

 

Musta-Hopea narttu

Aqui Olivia on Top

1. Int & Fin & Est & Rus & Lv & Ltu ch LvW-03 Aqui Olivia on Top, (5/5) 56p.
kasv. Dorrit Neertoft
om. Marianne Holm

2. Fin & Est ch W-03 Finnsg Beries Micro Xenia, (3/5) 27p.
kasv. Anneli Alftan
om. Johanna Höök-Nikanne

3. Fleguillitos Jenny-McCarthy, (4/5) 26p.
kasv. Yolanda Zofio Sancez
om. Minna Kaasinen

4. Fin ch Backout’s Ophelia, (3/5) 23p.
kasv. Arja Niemijärvi
om.Katri Laine

5. Beries Frosty Caprice, (5/5) 21p.
kasv. Anneli Alftan
om. Anneli Alftan & Taina Mölsä

 

Valkoinen uros

Alpats It’s a Kind Of Magic

1. Fin & Est & Ltu & Lv & Rus & S ch LtuW-01 LvW-01, BaltW-01,-02, W-02, NevskiW-01, LtuclubW-02 Alpats It’s Kind of Magic, (5/5) 49p.
kasv. Pat A. Hunt
om. Maimu Strang

2. Kuuraparran Moritz, (5/5) 38p.
kasv. Sirkku Haapalainen
om. Sari Setälä & Kirsti Pitkänen

3. Fin & Est ch Jip-Jap’n Natos Di Alba, (5/5) 37p.
kasv. Päivi Digert
om. Ritva Kiviniemi

4. Fin ch W-03 Eisern Bumtsi Bum Bum, (2/5) 21p.
kasv. Mirja Pöntynen
om. Merja & Kari Nikkanen

5. Eisern Capo di Tutti Capo, (2/5) 10p.
kasv. Mirja Pöntynen
om. Mirja Pöntynen

 

Valkoinen narttu

Mike’s Uti Millenium

1. Int & Fin & Est & S & Lv ch W-01,-02, PL & PZJSG-00, EuJW-00, Finnsg Mikes-Uti Millenium, (5/5) 44p.
kasv. Lazlo Parszt
om. Sirkku Haapalainen

2. Fin & N & Est ch EstW-03 W-03 Barzaga’s Yalen Jieva, (5/5) 28p.
kasv. Marja Kourula
om. Lotte Hietanen

3. Eisern All in Time, (3/5) 19p.
kasv. Mirja Pöntynen
om. Arja Niemijärvi

4. Backout’s Bestseller, (3/5) 16p.
kasv. Arja Niemijärvi
om. Arja Niemijärvi

5. Fin & Rus ch Kuuraparran Mushca, (2/5) 14p.
kasv. Sirkku Haapalainen
om. Sirkku Haapalainen

 

Veteraani

Side-Line’s Eigener

1. Fin & Est ch EstW-99 Finnsg Side-Line’s Eigener p&s uros, (5/5) 104p.
kasv. Hilkka & Nina Sjöblom
om. Ghita Ahlbom

2. Int & Fin & Est & Lv & Ltu ch EstW-97 Black Drop Timberjack m uros, (5/5) 94p.
kasv. Reijo Rantanen
om. Tiina Lastula

3. Fin ch Finnsg Black Drop Tekla m narttu, (5/5) 82p.
kasv. Reijo Rantanen
om. Eeva Lehmus

4. Fin ch Willy-Lee Dixie m&h uros, (4/5) 62p.
kasv. Irene Häyry
om. Pirkko Koski & Irene Häyry

TOKO

Mylly-Murmelin Ambro Precious

1. Mylly-Murmelin Ambro Precious m uros, 8p.
kasv. Anne Raali
om/ohj. Elina Koski

 

Agility

Juliuksen Helli-Hillevi

1. Juliuksen Helli-Hillevi p&s narttu, 70p. sij. 8
om. Teemu Polo
ohj. Tiina Polo
kasv. Anne Oikarinen

2. Faustkämpfen Challenger m&h uros, 70p. sij.10
om. Elina Kiviniemi & Mika Hyytinen
ohj. Elina Kiviniemi
kasv. Kikko Askola & Jarno Mauno

3. Pro Auctore Nano m&h uros, 70p. sij.15.
om./ohj. Piia Kiuru
kasv. Marina Hultholm

4. Backout’s Zanzibar m uros, 70p. sij.18.
om./ohj. Tommi Kortelainen
kasv. Arja Niemijärvi

5. Wexell Luuvart Cecilia m&h narttu, 70p. sij.20.
om. Janet Jauhiainen
ohj. Tilda Kangas
kasv. Veikko Valavuo

 

Kasvattaja

1. Kennel Trixer, (5/5) 107p.
Soile Bister

2. Kennel Willy-Lee, (3/5) 49p.
Irene Häyry

3. Kennel Beries, (2/5) 45p.
Anneli Alftan

2002

Pippuri & suola uros

Trixer Neusilber

1. FIN, EST MVA, JW-01, W-01 Trixer Neusilber 74 p
kasv. Soile Bister
om. Mervi & Markku Nevala

2. INT, FIN, S, N, EST CH, SV-00, FINSG Trixer Underberg 50 p
kasv. Soile Bister
om. Raija Koljonen & Jarmo Palander

3. FIN, EST MVA, ESTV-99, FINSG Side-Line’s Eigener 38 p
kasv. Niina & Hilkka Sjöblom
om. Ghita Ahlbom

4. FIN MVA Kuuraparran Igor 32 p
kasv. Sirkku Haapalainen
om. Anu Palo

5. FIN, EST, LTU MVA, LVJW-98, BALTW-02 Brinata Yummy 30 p
kasv. Hilkka Salohalla
om. Hilkka Salohalla

 

Pippuri & suola narttu

Trixer Niagara

1. FIN, EST MVA Trixer Niagara 43 p
kasv. Soile Bister
om. Julia & Anneli Alfthan

2. FIN CH Trixer Passepartout 30 p
kasv. Soile Bister
om. Soile Bister

3. FIN MVA Backout’s United Colors 28 p
kasv. Arja Niemijärvi
om. Mirja Pöntynen & Jari Lehto

FIN CH Trixer Fernet Branca 28 p
kasv. Soile Bister
om. Raija Koljonen & Jarmo Palander

5. Trixer Geraldine 15 p
kasv. Soile Bister
om. Soile Bister

 

 

Musta uros

Tsvet Nochi Sashka To Eisern

1. FIN MVA, FIN JV-01 Tsvet Nochi Sashka To Eisern 36 p
kasv. Pavel Syropaev
om. Mirja Pöntynen & Jari Lehto

2. INT, FIN, LTU, EST, LV MVA, V-97, ESTV-97, LTUV-97, LVV-97, KBSG Black Drop Timberjack 33 p
kasv. Reijo Rantanen
om. Tiina Lastula

FIN MVA Tmavi Knir Manly 33 p
kasv. Irina Poletaeva
om. Miia Wikström

4. FIN MVA Willy Lee Black Rascal 28 p
kasv. Irene Häyry
om. Marjut Hohkuri & Irene Häyry

5. Backout’s Witchdoctor 25 p
kasv. Arja Niemijärvi
om. Elina Karjalainen

 

Musta narttu

Salamanka’s Dokota Dilajla

1. FIN, RUS, EST MVA, ESTV-02, FINSG Salamanka’s Dokota Dilajla 53 p
kasv. Vokovich & Koshkina & Guzieva
om. Nadja Leino

2. FIN, RUS, LV CH, FINSG, BALTIC W-01 Tmavi Knir Milli 51 p
kasv. Irina Poletaeva & Igor Popov
om. Irina Poletaeva & Igor Popov

3. KANS, FIN, RUS, LV, EST MVA Tmavi Knir Kristell 34 p
kasv. Irina Poletaeva
om. Miia Wikström

4. FIN MVA Backout’s Quincy 28 p
kasv. Arja Niemijärvi
om. Mira Kauhanen & J-P Immonen

5. Backout’s Riddle 24 p
kasv. Arja Niemijärvi
om. Arja Niemijärvi

Backout’s Wildflower 24 p
kasv. Arja Niemijärvi
om. Arja Niemijärvi

 

 

Musta-Hopea uros

Tmavi Knir Lakert

1. INT, FIN, RUS, EST CH, FINSG, JV-00, V-00-01, NEVSKY2-01, ESTW-02 Tmavi Knir Lakert 50 p
kasv. Irina Poletaeva & Igor Popov
om. Irina Poletaeva & Igor Popov

2. Beries Micro Yapper 42 p
kasv. Anneli Alfthan
om. Sirkka Adlercreutz

3. FIN MVA Willy Lee Zimmy 28 p
kasv. Irene Häyry
om. Irene & Paavo Häyry

4. FIN MVA Willy Lee Dixie 26 p
kasv. Irene Häyry
om. Pirkko Koski & Irene Häyry

5. FIN MVA Pro Auctore Nano 19 p
kasv. Marina Hultholm
om. Piia Kiuru

 

Musta-Hopea narttu

Tmavi Knir Lavina

1. INT, FIN, RUS, EST CH, FINSG, PMV-01, V-01-02, ESTW-02 Tmavi Knir Lavina 52 p
kasv. Irina Poletaeva & Igor Popov
om. Irina Poletaeva & Igor Popov

2. FIN, EST MVA, FINSG Beries Micro Xenia 42 p
kasv. Anneli Alfthan
om. Johanna Höök-Nikanne

3. Aqui Olivia On Top 39 p
kasv. Dorrit Neertoft
om. Marianne Holm

4. FIN, EST MVA Side-Line’s Your’s Only 29 p
kasv. Niina & Hilkka Sjöblom
om. Göta Ahlbom & Niina & Hilkka Sjöblom

5. FIN MVA Hopeatiuku Gasandra Silver 22 p
kasv. Tuula Saartava
om. Eija-Maaria Jussila

 

Valkoinen uros

Alpats It’s a Kind Of Magic

1. FIN, EST, LV, LTU, RUS MVA, LVV-01, LTUV-01, BALTV-01-02, V-02, NEVSKIV-01 Alpat’s It’s A Kind Of Magic 56 p
kasv. Pat A. Hunt
om. Maimu Strang

2. INT, FIN, EST, PL, RUS, RKT, MOL MVA, BALTV-00 Wildwood’s Time Will Tell 48 p
kasv.
om. Mirja Pöntynen & Jari Lehto

3. Kuuraparran Moritz 43 p
kasv. Sirkku Haapalainen
om. Sari Setälä & Kirsti Pitkänen

4. FIN, EST MVA Mike’s Uti Viktor 26 p
kasv. Laszlo Paraszt
om. Sirkku Haapalainen & Karoliina Salmi

5. Backout’s Stormy Night 18 p
kasv. Arja Niemijärvi
om. Arja Niemijärvi & Jaana Kinnunen

 

Valkoinen narttu

Mike’s Uti Millenium

1. FIN, EST MVA, V-01-02, EUJV-00, PLJV-00, PZJV-00 Mike’s Uti Millennium 46 p
kasv. Laszlo Paraszt
om. Sirkku Haapalainen

2. Kuuraparran Mintwhite 43 p
kasv. Sirkku Haapalainen
om. Seija Nykänen

3. Bartzaga’s Yalen Jievja 30 p
kasv. Marja Kourula
om. Lotte Hietanen

4. Kuuraparran Mushca 24 p
kasv. Sirkku Haapalainen
om. Sirkku Haapalainen

 

Veteraani

Black Drop Timberjack

VETERAANI 2002

1. INT, FIN, LTU, EST, LV MVA, V-97, ESTV-97, LTUV-97, LVV-97, KBSG Black Drop Timberjack (m, uros) 116 p
kasv. Reijo Rantanen
om. Tiina Lastula

2. FIN, EST MVA, ESTV-99, FINSG Side-Line’s Eigener (p-s, uros) 87 p
kasv. Niina & Hilkka Sjöblom
om. Ghita Ahlbom

3. FIN MVA Willy Lee Dixie (m-h, uros) 74 p
kasv. Irene Häyry
om. Pirkko Koski & Irene Häyry

4. INT, FIN, SWE, RUS CH, WW-98, FINW-98 Trixer Incarnation (p-s, narttu) 33 p
kasv. Soile Bister
om. Soile Bister

5. FIN MVA Black Drop Tekla (m, narttu) 30 p
kasv. Reijo Rantanen
om. Eeva Lehmus

 

TOKO

Wilhellmiinan Unafraid Man

1. Willhellmiinan Unafraid Man (m-h, uros) 40 p (EVL)
ohj. & om. Pentti Hokkanen
kasv. Merja Wilhelmsson

2. Pro Auctore Nano (m-h, uros) 4 p (ALO)
ohj. Piia Kiuru
om. Piia Kiuru
kasv. Marina Hultholm

 

Agility

Midnight’s Speeders Bianca

1. Midnight’s Speeders Bianca (m-h, narttu) 70 p (sij. 20)
om. & ohj. Sinikka Jaskari
kasv. Marja-Liisa Ahola

2. Wexell Luuvart Cecilia (m-h, narttu) 70 p (sij. 23)
ohj. Tilda Kangas
om. Janet Jauhiainen
kasv. Veikko Valavuo

3. Bartzaga’s Yoda (m-h, narttu) 70 p (sij. 24)
om. & ohj. Hanna Mutka
kasv. Marja Kourula

4. Backout’s Zanzibar (m, uros) 70 p (sij. 32)
om. & ohj. Tommi Kortelainen
kasv. Arja Niemijärvi

5. Juliuksen Helli-Hillevi (p-s, narttu) 70 p (sij. 45)
ohj. Tiina Polo
om. Teemu Polo
kasv. Anne Oikarinen

2001

Pippuri&Suola uros

Trixer Underberg

1. INT & FIN & S & N & EST MVA, SV-00, FINNSG Trixer Underberg, 67p
kasv. Soile Bister, om. Raija Koljonen & Jarmo Palander

2. Grå-Dverg’s Great Traveller, 30p
kasv. Anne-Britt & Geir Kvael, om. Tellervo Väätänen

3. FIN MVA Brinata Cereal Killer, 16p
kasv. Hilkka Salohalla, om. Jarmo Heino

3. FIN &EST MVA LVJV-98 Brinata Yummy, 16p
kasv. Hilkka Salohalla, om. Hilkka Salohalla

3. KANS & FIN & RUS & EST MVA Trixer Alexander, 16p
kasv. Soile Bister, om. Päivi & Harri Peltola

 

Pippuri&Suola narttu

Trixer Alexandra

1. FIN MVA, V-99, V-00, V-01, PMV-01 Trixer Alexandra, 58p
kasv. Soile Bister om. Soile Bister

2. RUS & LV & EST & FIN MVA Dinamunde Evenly Tmavi Knir, 34p
kasv. Oksana Vertinska, om. Irina Poletaeva & Igor Popov

3. FIN MVA Brinata Bella Belona, 24p
kasv. Hilkka Salohalla, om. Seija Vuori

4. FIN MVA, FIN JV-00 Trixer Genever, 15p
kasv Soile Bister, om. Soile Bister

5. FIN & S Mva Trixer Xtraxpress, 12p
kasv. Soile Bister, om. Soile Bister
Musta uros

Black Drop Timberjack

1. INT, FIN, LTU, EST, LVMVA, V-97, ESTV-97, LTUV-97, LVV-97, KBSG Black Drop Timberjack, 47p
kasv. Reijo Rantanen, om. Tiina Lastula

2. FIN MVA, PMV-01 Tmavi Knir Konsu, 42p
kasv. Irina Poletaeva, om. Tuija Juselius, Pedro & Taina Pietiläinen

3. Tsvet Nochi Sashka To Eisern, 31p
kasv. Pavel Syropaev, om. Mirja Pöntynen & Jari Lehto

4. Backout’s Jaegermeister, 28p
kasv. Arja Niemijärvi, om. Mira Kauhanen & J-P Immonen

5. FIN MVA Mike’s Uti Don Quijote, 22p
kasv. László Paraszt om. Sari Tuomaala

 

Musta narttu

Tmavi Knir Kristell

1. FIN & RUS & LV & EST MVA Tmavi Knir Kristell, 56p
kasv. IrinaPoletaeva, om. Milla Wikström

2. FIN MVA Mike’s Uti Ada, 22p
kasv. László Paraszt om. Sari Tuomaala

3. FINMVA Black Drop Aurora, 21p
kasv. Juha Lastula, om. Sari Jokinen

4. Tsvet Nochi Flash Point, 17p
kasv. Pavel Syropaev, om. Mirja Pöntynen & Jari Lehto

5. Vonheimdal Fame-n-Fortune, 12p
kasv. Sari Tuomaala, om. Sari Tuomaala
Musta-Hopea uros

Tmavi Knir Lakert

1. FIN & RUS CH, JV-00, V-00, V-01 Tmavi Knir Lakert, 56p
kasv. Irina Polataeva om. Irina Poletaeva & Igor Popov

2. INT & FIN & LV & EST & S MVA, FINW-98 Afunique Niklas, 43p
kasv. Marianne Holm, om. Anne Vartiainen

3. FIN & S MVA Afunique Valentino, 25p
kasv. Marianne Holm, om. Teija Rintala

4. FIN MVA Susilauman Caskummaa, 24p
kasv. Virpi Tanskanen, om. Antti Miettinen

5. Realsilveer Cassius Clay, 21p
kasv. Minna Kaasinen, om. Sanna & Pasi Pouta
Musta-Hopea narttu

Tmavi Knir Lavina

1. FIN & RUS MVA, V-01, PMV-01, FINNSG Tmavi Knir Lavina, 66p
kasv. Irina Polataeva, om. Irina Polataeva & Igor Popov

2. FIN & RUS & LV & EST MVA, JV-00, V-00, BALTV-01, NEVSKYW-01, FINNSG Tmavi Knir Lollipop, 48p
kasv. Irina Polataeva, om. Irina Polataeva & Igor Popov

3. INT & FIN & EST MVA,ESTV-01, FINNSG Afunique Roma, 44p
kasv. Marianne Holm, om. Marianne Holm

4. KANS & FIN & S & LTU MVA, LTUV-01, FINNSG Pectus Harmony Sisters, 38p
kasv. Eeva-Liisa & Pertti Lankinen, om. Mervi Lirkki

5. Realsilver Bumblebee, 24p
kasv. Minna Kaasinen, om. Minna Kaasinen

 

Valkoinen uros

Alpats It’s a Kind Of Magic

1. FIN & EST & LV & LTU & RUS MVA, LVV-01, TUV-01, BALTV-01, NEVSKIW-01 Alpats It’s a Kind Of Magic, 57p
kasv. Pat A. Hunt, om. maimu Strang
Valkoinen narttu

Mike’s Uti Millenium

1. FIN MVA, V-01, EUJV-00, PLJV-00 Mike’s Uti Millenium, 48p
kasv. László Paraszt, om Sirkku Haapalainen

2. Karwish White Chocolate, 10p
kasv. Karen A Wischmann, om. Mirja Pöntynen & Jari Lehto

 

Veteraani

Black Drop Timberjack

1. INT, FIN, LTU, EST, LVMVA, V-97, ESTV-97, LTUV-97, LVV-97, KBSG Black Drop Timberjack (m, uros), 47p
kasv. Reijo Rantanen, om. Tiina Lastula

2. Bartzaga’s Tirlittan (m-h, narttu), 102p
kasv. Marja Kourula, om. Marja Kourula

3. FIN CH Trixer Opium (p-s, narttu), 54p
kasv Soile Bister, om. Soile Bister

4. FIN MVA Wigsands Z Ykä (m, uros) 50 p
kasv Asta Lindgren, om. Riikka Karinen

5. KANS & FIN & RUS & EST CH Trixer Alexander (P-s, uros) 40p
kasv Soile Bister, om. Päivi & Harri Peltola

 

TOKO

Wilhellmiinan Unafraid Man

1. Wilhellmiinan Unafraid Man (mh, uros) 40 pistettä (EVL)
ohj. & om. Pentti Hokkanen, kasv. Merja Wilhelmsson

2. Willy Lee Yasmin Pepper (p-s, narttu), 8p (ALO)
ohj. Henna Moisio, om. Henna ja Seija Moisio kasv. Irene Häyry

 

Agility

Bartzaga’s Yoda

1. Bartzaga’s Yoda (m-h, narttu)
ohj. & om. Hanna Mutka, 68p (sij.59)
kasv Marja Kourula

2. Suedehead Art Of Noice (p&s, uros)
ohj. & om. & kasv. Tarja Korhonen, 68p (sij. 81)

3. Backout’s Zanzibar (m, uros)
ohj. & om. Tommi Kortelainen, 66p
kasv. Arja Niemijärvi

4. Afunique Carla (m-h, narttu)
ohj. & om. Hanna Mutka, 56p
kasv. Marianne Holm

5.Louvados Cosset (m-h, narttu)
ohj. Soile Penttinen, 54p
om. Soile & Jukka Penttinen
kasv. Satu Vanhanen & Jari Ruuskanen

2000

Pippuri&Suola uros

Trixer Underberg

1. FIN & S & N MVA SV-00 FINSG Trixer Underberg 48 pistettä
kasv. Soile Bister
om. Raija Koljonen & Jarmo Palander

2. FIN & EST MVA Trixer York 38 pistettä
kasv. Soile Bister
om. Piia Salmela

3. FIN & EST MVA Trixer Zacharias 24 pistettä
kasv. Soile Bister
om. Ritva Kiviniemi

4. FIN & RUS & EST & GEORG CH ESTV-00 FINV-00 Zarlino v.d. Tombola 21 pistettä
kasv. Hans Feuz
om. Soile Bister & Olga Seliverstova

5. FINJV-00 Trixer General 17 pistettä
kasv. Soile Bister
om. Soile Bister

 

Pippuri&Suola narttu

Trixer Xtraxpress

1. FIN&S MVA Trixer Xtraxpress 38 pistettä
kasv. Soile Bister
om. Soile Bister

2. FIN & EST MVA ESTV-00 Trixer Ultrabra 34 pistettä
kasv. Soile Bister
om. Soile Bister

3. FIN MVA Trixer Fernet Branca 30 pistettä
kasv. Soile Bister
om. Raija Koljonen & Jarmo Palander

4. FIN MVA V-99 V-00 Trixer Alexandra 29 pistettä
kasv. Soile Bister
om. Soile Bister

5. FIN & RUS & LV & EST MVA Hildebert’s Fresko to Trixer 27 pistettä
kasv. Inára Lancmane
om. Soile Bister

 

Musta uros

Backout’s Jaegermeister

1. Backout’s Jaegermeister 35 pistettä
kasv. Arja Niemijärvi
om. Mira Kauhanen & J-P Immonen

2. Backout’s Johnnie Walker 32 pistettä
kasv. Arja Niemijärvi
om. Mari Pitkänen

3. FIN MVA KBSG Wigsands z Ykä 29 pistettä
kasv. Asta Lindgren
om. Riikka Karinen

4. FIN MVA Willy Lee Black Rascal 28 pistettä
kasv. Irene Häyry
om. Irene Häyry & Marjut Hohkuri

5. FIN MVA Knight De Illyria 23 pistettä
kasv. Dunja Mlakar
om. Sari Tuomaala

Musta narttu

Tmavi Knir Kristell

1. FIN & RUS & LV MVA Tmavi Knir Kristell 46 pistettä
kasv. Irina Poletaeva
om. Miia Wikström

2. FIN & EST MVA V-95 ESTV-96 Black Skin’s Alice in Chains 39 pistettä
kasv. Marjatta Kinnunen
om. Arja Niemijärvi

3. KANS & FIN & EST & LV MVA LVV-99 BALTV-00 Helvetia v. Buchegg 38 pistettä
kasv. F Gutknecht
om. Arja Niemijärv

4. INT & FIN & S & EST MVA ESTV-99 Eisern Eine Kleine Elsa 34 pistettä
kasv. Mirja Pöntynen & Jari Lehto
om. Mirja Pöntynen & Jari Lehto

5. FIN MVA Brellir’s Ambrosia 23 pistettä
kasv. Outi Huttula
om. Arja Niemijärvi

 

Musta-Hopea uros

Willy Lee Kid

1. FIN & S MVA FINNSG Willy Lee Kid 42 pistettä
kasv. Irene Häyry
om. Marjut Hohkuri

2. FIN & EST & LV & S MVA FINV-98 Afunique Niklas 32 pistettä
kasv. Marianne Holm
om. Anne Vartiainen

2. FIN MVA Goldwäscher Norrman 32 pistettä
kasv. I ja A Kinnunen
om. Salla Vaheri

4. Backout’s Azzurro 25 pistettä
kasv. Arja Niemijärvi
om. Mari Pitkänen

5. Pectus Game of Change 22 pistettä
kasv. E-L & P Lankinen
om. Kati Rantasaari & Attila Soltész
Musta-Hopea narttu

Pectus Harmony Sister

1. FIN MVA FINNSG Pectus Harmony Sister 41 pistettä
kasv. E-L & P Lankinen
om. Mervi Lirkki

2. FIN MVA Afunique Roma 32 pistettä
kasv. Marianne Holm
om. Marianne Holm

3. FIN MVA Afunique Vienna 23 pistettä
kasv. Marianne Holm
om. Riikka Kuoppa

4. Willy Lee Anny 20 pistettä
kasv. Irene Häyry
om. Jani Kalliomäki

5. FIN MVA Backout’s Gingerbread 16 pistettä
kasv. Arja Niemijärvi
om. Arja Niemijärvi
Valkoinen uros

Wildwood’s Time Will Tell

1. FIN & RUS & EST & PL MVA, BALTV-00 Wildwood’s Time Will Tell 51 pistettä
kasv. Dalen Caspers
om. Mirja Pöntynen & Phyllis Shaw

 

Valkoinen narttu

Jip-Jap’n Houla Di Alba

1. FIN & EST MVA Jip-Jap’n Houla Di Alba 31 pistettä
kasv. Päivi Digert
om. Mikko & Arja Niemijärvi

2. FIN MVA FINJV&V-99 Jip-Jap’n Hotcha Di Alba 27 pistettä
kasv. Päivi Digert
om. Laura Pienimäki

3. INT & FIN & EST & LV CH, PLKV-98, ESTV-99, LVV-99, FINNSG Infantka-Rupoll Samantino Polonica 24 pistettä
kasv. Irena Surynowicz-Stroek
om. Päivi Digert

4. FIN MVA Jip-Jap’n Hera Di Alba 20 pistettä
kasv. Päivi Digert
om. Jutta & Päivi Digert

 

Veteraani

Black Skin’s Alice in Chains

1. FIN & EST MVA V-95 ESTV-96 Black Skin’s Alice in Chains (m, narttu) 80 pistettä
kasv. Marjatta Kinnunen
om. Arja Niemijärvi

2. FIN MVA KBSG Wigsands z Ykä (m, uros) 56 pistettä
kasv. Asta Lindgren
om. Riikka Karinen
TOKO

Wilhellmiinan Unafraid Man

1. Wilhellmiinan Unafraid Man (mh, uros) 40 pistettä
kasv. Merja Wilhelmsson
om./ohj. Pentti Hokkanen

2. Afunique Kajsa (m-h, narttu) 16 pistettä
kasv. Marianne Holm
om./ohj, Riikka Kuoppa

3. Side Line’s Natural Choice (m-h, narttu) 8 pistettä
kasv. Hilkka & Niina Sjöblom
om./ohj, Leene Torri
Agility

Black Drop Wenke

1. BH Black Drop Wenke (m, narttu) 70 pistettä (sijoitukset 36)
kasv. Reijo Rantanen
om. Satu Lehtonen & Pirkko Rommi
ohj. Satu Lehtonen

2. Suedehead Art of Noice “Arttu” (p-s, uros) 70 pistettä (sijoitukset 41)
kasv., om. & ohj. Tarja Korhonen

3. FIN MVA Backout’s Once n’ for all “Zero” (m, uros) 66 pistettä
kasv. Arja Niemijärvi
om. Päivikki & Raija Partinen
ohj. Päivikki Partinen

4. Brita (m-h, narttu) 62 pistettä
kasv. Siiri Murumäe
om./ohj. Kati Yrjölä

4. Midnight’s Speeders Bianca “Minttu” (m-h, narttu) 62 pistettä
kasv. M-L Ahola
om./ohj. Sinikka Jaskari

1999

Pippuri & suola uros

Trixer Underberg

1. FIN & N MVA FINSG Trixer Underberg 42 pistettä
kasv. Soile Bister
om. Raija Koljonen & Jarmo Palander

2. Trixer Zacharias 24 pistettä
kasv. Soile Bister
om. Ritva Kiviniemi

2. FIN MVA Brinata Yeccu 24 pistettä
kasv. Hilkka Salohalla
om. Satu Uotinen

4. FIN & EST & LTU MVA LTUV-99 Brinata Port Wine 23 pistettä
kasv. Hilkka Salohalla
om. Hilkka Salohalla & Kirsi Roisko

5. FIN & EST MVA LVJV-97 Brinata Yummy 20 pistettä
kasv. Hilkka Salohalla
om. Hilkka Salohalla

 

Pippuri & suola narttu

Trixer Roadrunner

1. FIN&EST MVA Trixer Roadrunner 43 pistettä
kasv. Soile Bister
om. Soile Bister

2. Trixer Ultrabra 30 pistettä
kasv. Soile Bister
om. Soile Bister

3. FIN MVA Trixer Ringleader 22 pistettä
kasv. Soile Bister
om. Merja Wilhelmsson

4. FIN MVA Hildeberts Fresko to Trixer 20 pistettä
kasv. Inára Lancmane
om. Soile Bister

5. Trixer Xtrapress 17 pistettä
kasv. Soile Bister
om. Soile Bister

Musta uros

Backout’s Csardas

1. FIN & EST & LV MVA ESTV-99 Backout’s Csardas 47 pistettä
kasv. Arja Niemijärvi
om. Sari Rajala

2. FIN & EST MVA Backout’s Dark Deimos 38 pistettä
kasv. Arja Niemijärvi
om. Kirsti Hämäläinen

3. FIN MVA Eisern Isegrim Ion 32 pistettä
kasv. Mirja Pöntynen & Jari Lehto
om. Maarit & Jari Levänen

4. FIN MVA Backout’s Calypso 30 pistettä
kasv. Arja Niemijärvi
om. Marjatta & Jaana Kinnunen

4. FIN & EST MVA Backout’s Rainman 30 pistettä
kasv. Arja Niemijärvi
om. Sari Vatanen & Tommi Kallinen

 

Musta narttu

Helvetia v. Buchegg

1. FIN & EST & LV MVA LVV-99 Helvetia v. Buchegg 53 pistettä
kasv. ?
om. Arja Niemijärvi

2. FIN & EST MVA Backout’s Buona Sera 44 pistettä
kasv. Arja Niemijärvi
om. Nina Björklid

3. FIN & EST & RUS MVA Peacemaker’s Black form 39 pistettä
kasv. Eija-Maaria Jussila
om. Miia Wikström
Musta-Hopea uros

Afunique Niklas

1. FIN & LV MVA V-98 Afunique Niklas 52 pistettä
kasv. Marianne Holm
om. Anne Vartiainen

2. Backout’s Azzurro 26 pistettä
kasv. Arja Niemijärvi
om. Mari Pitkänen & Pasi Okkonen

3. FIN & S MVA Willy Lee Kid 21 pistettä
kasv. Irene Häyry
om. Marjut Hohkuri

4. Atlas 19 pistettä
kasv. Päivi Piri-Helin
om. Maija-Liisa Fröberg & Arja Korhonen

5. Fluvius Columbo 18 pistettä
kasv. Riitta Virta
om. Pia Nylander
Musta-Hopea narttu

Pectus Rifi-Fi

1. Pectus Rifi Fi 48 pistettä
kasv. E & P Lankinen
om. Päivi Piri-Helin

2. FIN CH V-99 Willy Lee Krista 34 pistettä
kasv. Irene Häyry
om. Kikko Askola & Jarno Mauno

3. FIN CH Afunique Roma 26 pistettä
kasv. Marianne Holm
om. Marianne Holm

4. Backout’s Excuse Me 12 pistettä
kasv. Arja Niemijärvi
om. Kirsi & Timo Leinonen & Katja Hyttinen

5. Afunique Vienna 2 pistettä
kasv. Marianne Holm
om. Riikka Kuoppa

Valkoinen narttu

Infantka-Rupoll Samantino Polonica

1. INT & FIN & EST & LV CH, PLKW-98, ESTW-99, LVW-99, FINSG Infantka-Rupoll Samantino Polonica 52 pistettä
kasv. Irena Surynowicz-Stroek
om. Päivi Digert

2. Jip-Jap’n Houla Dialba 32 pistettä
kasv. Päivi Digert
om. Mikko & Arja Niemijärvi

3. FINJW-99 Jip-Jap’n Hotcha Di Alba 12 pistettä
kasv. Päivi Digert
om. Laura Pienimäki

Veteraani

Brinata Port Wine

1. FIN & EST & LTU MVA LTUV-99 Brinata Port Wine (ps, uros) 79 pistettä
kasv. Hilkka Salohalla
om. Hilkka Salohalla & Kirsi Roisko

2. FIN MVA Willy Lee Frosted Amelie (mh, narttu) 69 pistettä
kasv. Irene Häyry
om. Irene Häyry & Petra Pitkänen

3. KANS & FIN & EST & LV MVA ESTV-96, LVV-97, FINSG Swingtail Dormouse (? narttu) 60 pistettä
kasv. ?
om. Arja Niemijärvi

4. FIN MVA Brinata Juanita (ps, narttu) 20 pistettä
kasv. Hilkka Salohalla
om. Hannu Kittelä

5. FIN MVA Wigsands z Tico (m, uros) 10 pistettä
kasv. Asta Lindgren
om. Anne Vartiainen
TOKO

Wilhellmiinan Unafraid Man

1. Wilhellmiinan Unafraid Man (mh, uros, EVL) 40 pistettä
kasv. Merja Wilhelmsson
om./ohj. Pentti Hokkanen

2. BH Black Drop Wenke (m, narttu, AVO) 24 pistettä
kasv. Reijo Rantanen
om. Satu Lehtonen & Pirkko Rommi
ohj. Satu Lehtonen

Agility

Black Drop Wenke

1. BH Black Drop Wenke (m, narttu, III-luokka) 70 pistettä (sijoitukset 35)
kasv. Reijo Rantanen
om. Satu Lehtonen & Pirkko Rommi
ohj. Satu Lehtonen

2. Erais (mh, uros, III-luokka) 68 pistettä (sijoitukset 67)
kasv. Mongustova & Schilova
om./ohj. Suvi Nieminen

3. Bartzaga’s Like Devil (m, uros, III-luokka) 60 pistettä (sijoitukset 21)
kasv. Marja Kourula
om. Terttu & Suvi Nieminen
ohj. Suvi Nieminen

4. Britain (mh, narttu, III-luokka) 60 pistettä (sijoitukset 101)
kasv. Siiri Murumäe
om./ohj. Kati Yrjölä

5. FIN MVA Backout’s Once n’ for all (m, uros, II-luokka) 56 pistettä (sijoitukset 22)
kasv. Arja Niemijärvi
om. Päivikki & Raija Partinen
ohj. Päivikki Partinen

1998

HUOMIO
Vuoden Kääpiösnautseri -kilpailu on tarkoitettu Suomessa vakinaisesti asuville kääpiösnautserin omistajille. Kilpailuun ilmoitettavan kääpiösnautserin tulee olla rekisteröity Suomen Kennelliitossa ja koiran omistaja tulee olla Suomen Kääpiösnautserikerho ry:n jäsen. Koska ko. ehtoja ei riittävän selkeästi kerrottu Vuoden 1998 Kääpiösnautseri -kilpailun ilmoituksessa, on SKSK:n hallitus päättänyt, että ko. ehdot täyttämättömille koirille annetaan diplomi mikäli ne sijoittuvat sarjassaan ensimmäiseksi, mutta varsinainen kiertopalkinto annetaan sarjansa ensimmäiselle ko. ehdot täyttävälle. Ko. ehdot täyttävät koirat ovat tuloksissa tummennetulla.

Pippuri & suola uros

Trixer Studebaker

1. Baltic Winner-98 Baltic JW-97 Trixer Studebaker 74 pistettä
kasv. Soile Bister
om. Irina Poletaeva & Olga Alexeeva

Trixer Hindenburg

2. INT&FIN&EST&LV&BELORUS&RUS MVA MV-98 Trixer Hindenburg 48 pistettä
kasv. Soile Bister
om. Soile Bister & Eugenia Ronis

3. LVJV-97 Brinata Yummy 28 pistettä
kasv. Hilkka Salohalla
om. Hilkka Salohalla

4. V-98 Trixer Xavier 13 pistettä
kasv. Soile Bister
om. Marianne Bergström

5. INT&FIN&EST&RUS MVA KBSG Trixer Alexander 10 pistettä
kasv. Soile Bister
om. Päivi & Harri Peltola

5. FIN MVA V-95 Trixer Gutenberg 10 pistettä
kasv. Soile Bister
om. Hanna & Elina Tuomainen

5. Trixer Underberg 10 pistettä
kasv. Soile Bister
om. Raija Koljonen & Jarmo Palander

 

Pippuri&Suola narttu

Trixer Incarnation

1. INT&FIN&S&RUS MVA MV-98 V-98 Trixer Incarnation 64 pistettä
kasv. Soile Bister
om. Soile Bister

2. FIN&EST MVA Trixer Roadrunner 38 pistettä
kasv. Soile Bister
om. Soile Bister

3. FIN MVA Side-Line’s Iman 36 pistettä
kasv. Nina & Hilkka Sjöblom
om. Anniina Pertovaara

4. FIN MVA Trixer Opium 12 pistettä
kasv. Soile Bister
om. Soile Bister

5. Trixer Nuclearpower 8 pistettä
kasv. Soile Bister
om. Soile Bister & Sirpa Koski

5. Trixer Tramp 8 pistettä
kasv. Soile Bister
om. Soile Bister

 

Musta uros

Consuelo Fantom Rezlark

1. Consuelo Fantom Rezlark 57 pistettä
kasv. L Rezkova
om. G Hameljanin & Irina Poletaeva

2. RUS&FIN MVA Bodyguard Rezlark 39 pistettä
kasv. L Rezkova
om. Pavel Syropaev c/o Mirja Pöntynen

Black Drop Timberjack

3. INT&FIN&LTU&EST&LV MVA V-97 ESTV-97 LTUV-97 LVV-97 KBSG Black Drop Timberjack 38 pistettä
kasv. Reijo Rantanen
om. Tiina Lastula

4. Eisern Isegrim Ion 18 pistettä
kasv. Mirja Pöntynen & Jari Lehto
om. Maarit & Jari Levänen

 

Musta narttu

1. FIN&RUS&LV&EST&BELORUS MVA MV-98 LVV-98 Tmara Knir Volli 58 pistettä
kasv. Igor Popov & Irina Poletaeva
om. Irina Poletaeva

Peacemaker’s Black Form

2. FIN&EST&RUS MVA Peacemaker’s Black Form 32 pistettä
kasv. Eija-Maaria Jussila
om. Miia Wikström

3. FIN MVA Eisern Eine Kleine Elsa 30 pistettä
kasv. Mirja Pöntynen & Jari Lehto
om. Mirja Pöntynen & Jari Lehto

4. FIN&EST MVA Rai-Ramin Lola 28 pistettä
kasv. Raija Kankkunen
om. Arja Niemijärvi

5. Eisern Ich Bin Ilse 24 pistettä
kasv. Mirja Pöntynen & Jari Lehto
om. Juha & Tiina Lastula

 

Musta-Hopea uros

Afunique Niklas

1. FIN&LV MVA V-98 Afunique Niklas 45 pistettä
kasv. Marianne Holm
om. Anne Vartiainen

2. FIN MVA Utopia van Maarheez’s Hof 28 pistettä
kasv. E Keeman-Hoppenbrouwers
om. Patricia de Baecker c/o Marianne Holm

3. Fluvius Columbo 21 pistettä
kasv. Riitta Virta
om. Pia Nylander

4. Fluvius Carneval 20 pistettä
kasv. Riitta Virta
om. Riitta Virta

5. Afunique Madrigal 11 pistettä
kasv. Marianne Holm
om. Sari Vatanen

 

Musta-Hopea narttu

1. Olly Fenix de Vitt 42 pistettä
kasv.
om. Igor Popov & Irina Poletaeva

Afunique Nanny

2. FIN&EST MVA Afunique Nanny 36 pistettä
kasv. Marianne Holm
om. Marianne Holm

3. Tmara Knir Dinastija 34 pistettä
kasv. Igor Popov & Irina Poletaeva
om. Igor Popov & Irina Poletaeva

4. FIN MVA LTUJV-97 LVJV-97 Bartzaga’s Michelle 27 pistettä
kasv. Marja Kourula
om. Ann Hietanen

5. Tmara Knir Dabl Delait 22 pistettä
kasv. Igor Popov & Irina Poletaeva
om. Igor Popov & Irina Poletaeva

 

Valkoinen uros

Efect-Trivi Jubilat Samantino Polonica

1. PLV-98 Efect-Trivi Jubilat Samantino Polonica 35 pistettä
kasv. Irena Surynowicz-Strojek
om. Katariina Rokicki

2. MV-98 Jasonking 27 pistettä
kasv. Doris Masciadri-Stadlin
om. Sirkku Haapalainen

 

Valkoinen narttu

Infantka-Rupoll Samantino Polonica

1. Infantka-Rupoll Samantino Polonica 24 pistettä
kasv. Irena Surynowicz-Strojek
om. Päivi Digert

 

Veteraani

Trixer Oldenburger

1. FIN MVA V-91 BWSG-92 Trixer Oldenburger (ps, uros) 37 pistettä
kasv. Soile Bister
om. Kaija Tontti

2. FIN MVA KBSG Black Drop Leroy (m, uros) 30 pistettä
kasv. Reijo Rantanen
om. Riitta Knaster

3. FIN MVA Trixer Opium (ps, narttu) 20 pistettä
kasv. Soile Bister
om. Soile Bister

 

TOKO

Wilhellmiinan Unafraid Man

1. FIN TVA Wilhellmiinan Unafraid Man (mh, uros) 45 pistettä
kasv. Merja Wilhelmsson
om/ohj. Pentti Hokkanen

2. FIN TVA&MVA Lively One’s Carlos (m, uros) 40 pistettä
kasv. Maarit Pirinen
om/ohj. Maarit Pirinen

3. Willy Lee Ringo-Pepper (ps, uros) 32 pistettä
kasv. Irene Häyry
om/ohj. Sari Rajala

4. Erais (mh, uros) 20 pistettä
kasv. Mongustova & Schilova
om/ohj. Suvi Nieminen

 

Agility

Erais

1. Erais (mh, uros) 83 pistettä
kasv. Mongustova & Schilova
om/ohj. Suvi Nieminen

2. Brita (mh, narttu) 74 pistettä
kasv. Siiri Murumäe
om/ohj. Kari Yrjölä

3. Black Drop Wenke (m, narttu) 59 pistettä
kasv. Reijo Rantanen
om. Satu Lehtonen & Pirkko Rommi, ohj. Satu Lehtonen

3. FIN MVA Black Drop Wanda (m, narttu) 59 pistettä
kasv. Reijo Rantanen
om.Juhani Poikkijoki, ohj. Tuula Poikkijoki

3. Rai-Ramin Laguna (m, uros) 59 pistettä
kasv. Raija Kankkunen
om/ohj. Assi Hyttinen

3. Bartzaga’s Like Devil (m, uros) 59 pistettä
kasv. Marja Kourula
om/ohj. Suvi Nieminen

4. FIN MVA Wiseguy (mh, uros) 52 pistettä
kasv. Jori Leppikangas
om/ohj. Pamela Harju

5. Peacemaker’s Flowergirl (ps, narttu) 21 pistettä
kasv. Eija-Maaria Jussila
om. Irmeli & Aaro Kinnunen, ohj. Varpu Kinnunen

1997

Pippuri & suola uros

1. INT&B&NL&LUX&FR&FIN&RUS&EST&LTU MVA EV-95-96 BW-95 LTU W-97 Snob van de Havenstad 53 p.
kasv. Cyriel de Meulanaer
om. Cyriel de Meulanaer ja Soile Bister

2. FIN MVA PMV-97 Trixer Mannerheim 51 p.
kasv. Soile Bister
om. Merja Wilhelmsson ja Pirjo Korpinen

3. INT&FIN&RUS&EST&LV&BELORUS MVA Trixer Hindenburg 34 p.
kasv. Soile Bister
om. Soile Bister ja Eugenia Ronis

4. INT&FIN&EST MVA KBSG Trixer Alexander 22 p.
kasv. Soile Bister
om. Päivi ja Harri Peltola

 

Pippuri & suola narttu

Trixer Incarnation

1. FIN MVA Trixer Incarnation 42 p.
kasv. Soile Bister
om. Soile Bister

2. INT&FIN&RUS MVA Trixer Xtravagant 36 p.
kasv. Soile Bister
om. Soile Bister

3. FIN&LV MVA Brinata Vergina 29 p.
kasv. Hilkka Salohalla
om. Anna Väätänen

4. FIN&EST MVA Brinata Rosita 26 p.
kasv. Hilkka Salohalla
om. Hilkka Salohalla

5. FIN MVA Stablemasters None-So Pretty 24 p.
kasv. Francess Faberge
om. Anne Rönnberg-Lehtinen

 

Musta-Hopea uros

Heidelhof’s Errol Flynn

1. FIN MVA PMV-97 Heidelhof’s Errol Flynn 41 p.
kasv. Terhi Koskela
om. Maija Kuoppala

2. FIN&LTU MVA LTUV-97 Bartzaga’s Genius 40 p.
kasv. Marja Kourula
om. Marja Kourula

3. FIN&LV MVA V-97 Bartzaga’s Fredrik 37 p.
kasv. Marja Kourula
om. Tiia-Mari Kolehmainen

4. FIN MVA Willy Lee Niko 34 p.
kasv. Irene Häyry
om. Pekka Koski

5. FIN & S & EST & RUS MVA Afunique Greco 30 p.
kasv. Marianne Holm
om. Matti Valli
Musta-Hopea narttu

1. FIN MVA Pectus Rifi Fi 50 p.
kasv. Eeva-Liisa ja Pertti Lankinen
om. Päivi Piri-Helin

2. INT&FIN&EST&LV MVA ESTW-96 LVW-97 Swingtail Dormouse 36 p.
kasv. Tarja Lepistö
om. Arja Niemijärvi

3. FIN&EST MVA Backout’s Moonshine 30 p.
kasv. Arja Niemijärvi
om. Mikko Niemijärvi

4. INT&DK&FIN MVA MV-89 EUV-91 HUNGSG-92 KBSG Bartzaga’s April 29 p.
kasv. Marja Kourula
om. Marja Kourula

5. INT&FIN&EST MVA V-95 Bartzaga’s Tirlittan 28 p.
kasv. Marja Kourula
om. Marja Kourula

5. FIN MVA Willy Lee Fizzy 28 p.
kasv. Irene Häyry
om. Irene Häyry

 

Musta uros

Black Drop Timberjack

1. INT&FIN&EST&LV MVA ESTW-97 LVW-97 KBSG Black Drop Timberjack 50p.
kasv. Reijo Rantanen
om. Tiina Lastula

2. FIN&EST&LTU MVA Backout’s Picketpocket 38p.
kasv. Arja Niemijärvi
om. Arja Niemijärvi

3. FIN MVA Backout’s Rainman 27 p.
kasv. Arja Niemijärvi
om. Sari Vatanen

4. FIN MVA Backout’s Rainmaker 26 p.
kasv. Arja Niemijärvi
om. Carita ja Bertil Blomqvist

5. Willy Lee Black Salomon 22 p.
kasv. Irene Häyry
om. Pekka Nieminen
Musta narttu

1. Rai-Ramin Lola 30 p.
kasv. Raija Kankkunen
om. Arja Niemijärvi

2. Backout’s Sun Dance 23 p.
kasv. Arja Niemijärvi
om. Arja Niemijärvi

 

Valkoinen uros

Jasonking

1. FIN&S MVA NORDW-97 Jasonking
kasv. Doris Stadlin Maciadri
om. Sirkku Haapalainen

 

Veteraani

1. INT&DK&FIN MVA MV-89 EUV-91 HUNGSG-92 KBSG Bartzaga’s April 90 p.
kasv. Marja Kourula
om. Marja Kourula

2. Pectus Shiri Shimmer 50 p.
kasv. Eeva-Liisa ja Pertti Lankinen
om. Riitta Virta

3. FIN MVA Trixer Opium 39 p.
kasv. Soile Bister
om. Soile Bister

4. Wilhellmiinan Unafraid-Man 10 p.
kasv. Merja Wilhelmsson
om. Pentti Hokkanen

 

TOKO

Wilhelmiinan Unafraid-Man

1. Wilhelmiinan Unafraid-Man 40 p.
kasv. Merja Wilhelmsson
om. Pentti Hokkanen

2. FIN MVA&TVA Carlos 40 p.
kasv. Maarit Pirinen
om. Maarit Pirinen

 

Agility

1. FIN MVA Saltsjöborgs Decibel 1,6 p.
kasv. Gertrud Claesson
om. Gunnel Westerlund

2. Tomaso 1,74 p.
kasv. Gunnel Westerlund
om. Gunnel Westerlund

3. INT&FIN&S&EST MVA Carrera 24,2 p.
kasv. Gunnel Westerlund
om. Gunnel Westerlund

4. FIN MVA Wiseguy 51,17 p.
kasv. Jori Leppikangas
om. Pamela Harju

5. Erais 74,98 p.
kasv. ?
om. Suvi Nieminen

1996

Pippuri & Suola

Trixer Alexander
valokuva Paula Heikkinen-Lehkonen

1. KANS&FIN&EST MVA KBSg Trixer Alexander 55p.
kasv. Soile Bister, Siuntio
om. Päivi ja Harri Peltola, Kirkkonummi

2. KANS&FIN&RUS MVA Trixer Zucchero 51p.
kasv. ja om. Soile Bister, Siuntio

3. FIN&RUS&EST&LV&BELORUS MVA Trixer Hindenburg 51p.
kasv. Soile Bister, Siuntio
om. kasv. ja Eugenia Ronis, Venäjä

4. FIN MVA Trixer Incarnation 44p.
kasv. ja om. Soile Bister, Siuntio

5. FIN MVA Side-Line’s Eigener 41p.
kasv. Niina ja Hilkka Sjöblom
om. kasv. ja Ghita Ahlbom, Kirkkonummi

 

Musta-Hopea

Bartzaga’s Ciru

1. FIN MVA Bartzaga’s Ciru 45p.
kasv. ja om. Marja Kourula, Hämeenlinna

2. FIN&EST MVA ESTV-96 Swingtail Dormouse 41p.
kasv. Tarja Lepistö, Vesanka
om. Arja Niemijärvi, Muijala

3. FIN&S&RUS MVA Afunique Jalna 39p.
kasv. ja om. Marianne Holm, Siuntio

4. KANS&FIN&EST MVA V-95 Bartzaga’s Tirlittan 36p.
kasv. ja om. Marja Kourula, Hämeenlinna

5. FIN&S MVA Brockhouse Diva Divine 33p.
kasv. Mervi Löytynoja, Ruha
om. kasv. ja Anssi Salo, Ruha

 

Musta

Black Drop Timberjack

1. FIN&LTU&EST MVA V-97 LTU V-97 EST V-97 KBSg Black Drop Timberjack 60p.
kasv. Reijo Rantanen, Kämmenniemi
om. Tiina Lastula, Orivesi

2. FIN&EST MVA V-95 ESTV-96 Black Skin’s Alice In Chains 41p.
kasv. Jukka ja Marjatta Kinnunen, Nakertaja
om. Arja Niemijärvi, Muijala

3. FIN&EST MVA Backout’s Keepsake 36p.
kasv. Arja Niemijärvi, Muijala
om. kasv. ja Elisa Mäkinen, Jyskä

4. FIN&EST MVA ESTV-96 Backout’s Inferno 33p.
kasv. Arja Niemijärvi, Muijala
om. kasv. ja Erkki Katajapu, Korpilahti

5. FIN&EST MVA Backout’s Picketpocket 31p.
kasv. ja om. Arja Niemijärvi, Muijala

 

Valkoinen

Jasonking

1. FIN MVA Jasonking
Omistaja Sirkku Haapalainen, Kajaani
Kasvattaja D. Masciadri, Italia
Veteraani

2. FIN MVA Saltsjöborgs Decibel 93p.
pippuri&suola
om. Gunnel Westerlund, Pietarsaari

3. FIN MVA Black Drop Leroy 71p.
musta
kasv. Reijo Rantanen, Kämmenniemi
om. Ritta Knaster, Helsinki

4. FIN MVA KBsg Brinata Design 65p.
pippuri&suola
kasv. ja om. Hilkka Salohalla, Veikkola

5. FIN MVA Peacemaker’s Unique 58p.
musta-hopea
kasv. Eija-Maaria Jussila, Espoo
om. Marianne Holm, Siuntio

 

TOKO

1. FIN & S & DK MVA Kanervakankaan Kata 55p.
musta
kasv. Hannele Paunonen, Joensuu
om. ja ohj. Maarit Pirinen, Joensuu

2. Carlos 32p.
musta
kasv., om. ja ohj. Maarit Pirinen, Joensuu

 

Agility

1. Peacemacer’s Owen Meany 5p.
musta-hopea
kasv. Eija-Maaria Jussila, Espoo
om. ja ohj. Maarit Huhti, Turku

2. FIN MVA Swingtail Gale Warning 29,43p.
pippuri&suola
kasv. Tarja Lepistö, Vesanka
om. ja ohj. Elisa Mattila, Jyväskylä

3. Sini-Minin Em’press 40p.
pippuri-suola
kasv. Merja ja Erkki Lehtonen, Mynämäki
om. ja ohj. Soile Inki, Turku

4. Tomaso 48,68p.
pippuri&suola
om. ja ohj. Gunnel Westerlund, Pietarsaari

5. Wilhellmiinan Unafraid-Man 50p.
musta-hopea
kasv. Merja Wilhelmsson, Tuupovaara
om. ja ohj. Pentti Hokkanen, Espoo