Slide
Kuva: Josefiina Niska

Pääerikoisnäyttelyt

Pääerikoisnäyttely Marketanpuisto Espoo 8.6.2019

TULOKSET

BIS Kent Olsen, Norja
1. musta Big Paw’s Oh What A Candy EEJMVA HEJW -18 BALTJW -18 DKJW -18 HEW -18
kasv. Eija Nurmela ja John Nieminen, om. Eija Nurmela, John Nieminen ja Riitta Cederlöf
2. pippuri & suola Welkar Emphatic RU MVA
kasv. Elena Zabruskova, Venäjä, om. Elena Zabruskova & Olga Aleksandrova, Venäjä
3. musta-hopea Liquid Silver’s Brilliant Disquise EEJMVA
kasv. Salla Maaria Simpura-Päivö, om. Satu Lampinen
4. valkoinen Jettyspoof’s Halloween King LT&EE JMVA HEJW -18 JV -18 V -18 BALTJV -18 LTJV -19 TLNJW -19
kasv. Nea Tolonen, om. Tuula Okko-Pajula

BIS- veteraani Katerina Cechova, Tanska
1. musta Stablemaster’s Full Time Fun C.I.B&FI&SE&NO&EE&LV MVA EE VMVA LV VMVA LV&EE JMVA LVV -10 HEVW -15 VV -15 TLNVW -16 EUVV -16 BENEL
kasv. Frances Fabergé, om. Eija Nurmela & John Nieminen & Eeva ja Osmo Nurmela
2. musta-hopea Super Play’s Diamond Flame FI MVA AVA HEVW -18
kasv. Mervi Raisaari, om. Susanna Karlsson
3. pippuri & suola Super Play’s Kerenza C.I.B POHJ&FI&DK&SE&NO&EE&LV&RU&NL&BALT&PL&BY&RO&GR&RO&BY GR MVA BY VMVA LV
VMVA BY&LT&LV&EE&BALT
kasv. Mervi Raisaari, om. Mira Sandsröm
4. valkoinen Magic Maker Little Error C.I.B FI&EE&SI MVA EE VMVA EEV -11 SIV -12 PMVV -17 EEVV -18
kasv. Laura Lehtinen, om. Mari Pasanen

BIS- kasvattaja Katerina Cechova, Tanska
1. pippuri & suola kennel Cheantake, om. Nora Ylikylä
2. musta kennel Big Paw’s, om. Eija Nurmela ja John Nieminen
3. valkoinen kennel Jettyspoof’s, om. Nea Tolonen
4. musta-hopea kennel Proceller, om. Satu Lampinen

BIS- jälkeläisryhmä Kent Olsen, Norja
1. pippuri & suola Cheantake Like Million Dollars
om. Tiina Ultamo
2. musta-hopea Argentonero Kind Of Amazing
om. Riikka Honkasalo

BIS- pentu Kent Olsen, Norja
1. musta-hopea Silver Winhunter’s Alsephina
kasv. Anna Babenkova, Venäjä, om. Katja Pitkänen & Johanna Höök-Nikanne
2. musta Greedy Rascal’s Zillion Reasons
kasv. Minna Mård, om. Minna Mård ja Päivi Nääppä
3. valkoinen Petremma’s Viva La Vita
kasv. Petra Parviainen-Tohmo, om. Petra Parviainen-Tohmo
4. pippuri & suola Willken Nordic Star
kasv. Raija Koljonen & Jarmo Palander, om. Outi Holopainen

BIS- juniori Kent Olsen, Norja
1. musta Big Paw’s Pinocchio
kasv. Eija Nurmela & John Nieminen, om. Auli Hurskainen & Jukka Tolvanen
2. musta-hopea Liquid Silver’s Brilliant Disguise
kasv. Salla Maaria Simpura-Päivö, om. Satu Lampinen
3. pippuri & suola Cheantake Unchained
kasv. Nora Ylikylä & Markku Vuorinen, om. Katja Pitkänen & Petra Pitkänen
4. valkoinen Backout’s Xpensive Hobby
kasv. Arja Niemijärvi, om. Susanna Päivätie & Arja Niemijärvi

BIS- pari Katerina Cechova, Tanska
1. musta-hopea Jettyspoof’s Too Cool For You & Super Play’s Wild And Lucky
2. musta Stablemaster’s Full Time Fun & Big Paw’s One Sweet Touch
3. valkoinen Darya’s Qissing Quy & Darya’s Queeny Qissa
4. musta Blackgalaxy Zoom & Blackgalaxy Victoria’s Secret
5. musta Jipster’s Thunderstorm & Super Play’s Black Jewel


PIPPURI & SUOLA
Tuomari: Katerina Cechova, Tanska

Pentuluokka, urokset 5–7 kk
Nouzer’s Apollo, 2 KP
Willken Nordic Star, 1 KP, PUP, ROP-PEN

Pentuluokka, urokset 7–9 kk
Barkway’s Cannon Made Of Silver, 1 KP
Mister Fantastic De Lordship’s, 2 KP

Pentuluokka, nartut 5–7 kk
Nouzer’s Astarte, 1 KP, PNP, VSP-PEN

Junioriluokka, urokset
Larutzellan Balmont Junior, EH2
Nouzer’s Östanvind, ERI1, SA

Nuortenluokka, urokset
Barkway’s Before The Storm, ERI1, SA, PU4, varaSERT
Dayway’s Dazzling Deon, ERI2, SA
Dayway’s Dreamy Draco, ERI3

Avoin luokka, urokset
Barkway’s Be With Me Tonight, ERI4, SA
Cheantake Secret Millionaire , ERI1, SA, PU2
Cheantake Silver Dollar, ERI3 ,SA
Cheantake Silver Dragon, EH
Nouzer’s Åll In One, ERI
Nouzer’s Åll Night Long, ERI
Noveria Deitchi Swon, ERI2, SA

Valioluokka, urokset
Cheantake Kick’n Run, ERI
Mirta’s Haus En Ten Tini, ERI3, SA
Super Play’s Oceans Knight, ERI4, SA
Welkar Emphatic, ERI1, SA, PU1, SERT, MVA, ROP, BIS-2
Willken Mojito, ERI2, SA, PU3

Junioriluokka, nartut
Cheantake Unchained, ERI1, SA, PN2, varaSERT, ROP-JUN
Darya’s Peppery Qutiepai, EH4
Juliuksen Madame Butterfly, ERI3
Xtravaschnauza Tricky, ERI2

Avoin luokka, nartut
Argenta’s Mini Judy Juvel, EH3
Cheantake Razzmatazz, ERI1, SA, PN1, SERT, MVA, VSP
Cheantake Shine Like A Million, ERI2, SA
Darya’s Peppery Nuu-Nuu, EH4

Valioluokka, nartut
Cheantake Like Million Dollars, ERI2, SA, PN4
Cheantake Secret Passion, ERI3, SA
Imbrez Crash The Party, ERI1, SA, PN3
Willken Kylie, ERI4, SA

Veteraaniluokka, nartut
Super Play’s Kerenza, ERI1, SA, ROP-VET, BISVET-3

Kasvattajaluokat
Cheantake, 1 KP, ROP-KAS

Jälkeläisluokat
Cheantake Like Million Dollars, 1 KP, ROP-JÄL


MUSTA
Tuomari: Katerina Cechova, Tanska

Pentuluokka, nartut 5–7 kk
Black Style For Your Eye’s Only, 2 KP
Greedy Rascal’s Zillion Reasons, 1 KP, PNP, ROP-PEN

Junioriluokka, urokset
Big Paw’s Pinocchio, ERI1, SA, ROP-JUN
Jipster’s Thunderstorm, ERI3
Pro Auctore Maestro Nigra, ERI2, SA

Nuortenluokka, urokset
Big Paw’s One Man Army, ERI1, SA, PU2, varaSERT

Avoin luokka, urokset
Black Style Blues For You, EH4
Escorts Junior, ERI1, SA, PU1, SERT, MVA, VSP
Kappulan Firebird For Nouzers, ERI3, SA
Neunmalklug Vd Kleinen Bartigen, ERI2, SA, PU4

Valioluokka, urokset
Big Paw’s King Himself, ERI3, SA
Big Paw’s My Man, ERI2, SA
Blackgalaxy Zoom-N, ERI1, SA, PU3
Elkost Edelweiss, ERI4, SA

Veteraaniluokka, uros
Stablemaster’s Full Time Fun, ERI1, SA, ROP-VET, BISVET-1

Junioriluokka, nartut
Adlers Fantastiska Fanny, ERI3
Adlers Frimodiga Frida, ERI4
It’s Like Magic In Dolina Rivendell, ERI
Kappulan Glafira, ERI1, SA
Kappulan Good Guess For Adlers, ERI2, SA

Nuortenluokka, nartut
Big Paw’s Oh What A Candy, ERI1, SA, PN1, SERT, ROP, BIS-1
Greedy Rascal’s Nothing To Lose, EH3
Raven’s Tot Quien Sera, ERI2, SA

Avoin luokka, nartut
Big Paw’s One Sweet Touch, ERI2, SA, PN3
Kappulan Finest For Black Style, ERI3
Raven’s Tot Por Una Cabeza, ERI1, SA, PN2, varaSERT

Valioluokka, nartut
Big Paw’s Mystic Dream, ERI2, SA, PN4
Blackgalaxy Victoria’s Secret, ERI3, SA
Raven’s Tot Keen Sensation, ERI1, SA

Veteraaniluokka, nartut
Heathkeeper’s Killin’ Me Softly, ERI1, SA, VSP-VET
Mirta’s Haus Kalevala Design, ERI2, SA
Stablemaster’s Flower Power , ERI3, SA
Super Play’s Black Jewel, ERI4

Kasvattajaluokat
Big Paw’s, 1 KP, ROP-KAS


MUSTA-HOPEA
Tuomari: Kent Olsen, Norja

Pentuluokka, urokset 5–7 kk
Afunique Öivind, 1 KP, PUP, VSP-PEN

Pentuluokka, nartut 5–7 kk
Silver Winhunters Alsephina, 1 KP, PNP, ROP-PEN

Junioriluokka, urokset
Argentonero Ode Alla Lapponia, ERI3
Beries Frosty Messi, EH
Heathkeeper’s Whatta Man, ERI2, SA, varaSERT
Hopeful Henry Z Dixie, EH
Jettyspoof’s Heaven Can Wait, ERI4
Liquid Silver’s Brilliant Disguise, ERI1, SA, PU1, SERT, ROP, ROP-JUN, BIS-3
Proceller Envy My Hair, EH
Runroses Always Happy Feet, EH
Zaktans Kendon, EH

Avoinluokka, urokset
Proceller You Know My Name, ERI1

Valioluokka, urokset
Albarossi’k Quite-A-Surprise, EH
Art’marant Magnum, EH
Beries Frosty Holmes, ERI
Greedy Rascal’s Dare To Be Surprised, EH
Jettyspoof’s Frozen Mojito, ERI4, SA
Jettyspoof’s Gwendals Topaz, ERI
Jettyspoof’s Sparkling Bollinger, ERI3, SA, PU4
Jettyspoof’s Too Cool For You, ERI
Proceller Quid Pro Quo, ERI2, SA, PU3
Raven’s Tot Out Of The Blue, ERI1, SA, PU2

Junioriluokka, nartut
Argentonero Ode Alla Vita, ERI
Argentonero Ode All’estate, ERI
Firmitas Mama I’m Coming Home, H
Heathkeeper’s Very Important Pocahontas, ERI1, SA, PN1, SERT, VSP
Jettyspoof’s Good Heavens, ERI
Jettyspoof’s Heaven And Hell , ERI
Jettyspoof’s Peppergirl Of Joker, ERI2, SA
Jettyspoof’s Primrose Of Joker, ERI
Liquid Silver’s Better Days, ERI
Proceller Crown Jewel, ERI4
Zaktans Kallie, T
Zaktans Kenzy, ERI3

Nuortenluokka, nartut
Enyos Jubilee Of Thrones, H
Proceller Cruz Ramirez, EH1

Avoinluokka, nartut
Jettyspoof’s Cava Codorniu, ERI1, SA, PN3, varaSERT

Valioluokka, nartut
Argentonero Kind Of Amazing, EH
Argentonero Milady Christmas, EH
Art’marant La Luna, EH
Fanfara Di Monte Gentile, ERI1, SA, PN4
Jettyspoof’s Too Hot To Hold, ERI3, SA
Proceller Unleash The Wild, ERI2, SA
Super Play’s Wild And Lucky, ERI4, SA

Veteraaniluokka, nartut
Afunique Tempra, ERI2
Super Play’s Diamond Flame, ERI1, SA, PN2, ROP-VET, BISVET-2

Kasvattajaluokat
Argentonero, 3
Jettyspoof’s, 2 KP
Proceller, 1 KP, ROP-KAS

Jälkeläisluokat
Argentonero Kind Of Amazing, 1 KP, ROP-JÄL


VALKOINEN
Tuomari: Kent Olsen, Norja

Pentuluokka, nartut 7–9 kk
Petremma’s Viva La Vita, 1 KP, PNP, ROP-PEN

Junioriluokka, urokset
Darya’s Qissing Quy, ERI1, SA

Nuortenluokka, urokset
Darya’s Peter Pan, EH3
Jettyspoof’s Halloween King, ERI1, SA, PU1, SERT, ROP, BIS-4
Petremma’s Spider-Man, EH2

Avoinluokka, urokset
Jettyspoof’s Halloween Hunter, ERI1, SA, PU3, varaSERT

Valioluokka, urokset
Faustkämpfen Lovejoy In White, EH3
Greedy Rascal’s One Of The Special, ERI2, SA, PU4
Jettyspoof’s Piece Of Cake, ERI1, SA, PU2

Veteraaniluokka, urokset
Magic Maker Little Error, ERI1, SA, ROP-VET, BISVET-4

Junioriluokka, nartut
Backout’s Xpensive Hobby, ERI1, SA, PN2, SERT, ROP-JUN
Darya’s Precious Penny, H
Darya’s Queeny Quissa, ERI2

Nuortenluokka, nartut
Darya’s Precious Peach, EH2
Darya’s Precious Polly, ERI1

Avoinluokka, nartut
Jettyspoof’s Golden Piece, ERI2
Jettyspoof’s Xo Gautier, ERI3
Star’s Of White Night Iseland, ERI1

Valioluokka, nartut
Badhairday, ERI1, SA, PN1, VSP
Darya’s Lovely Laa-Laa, EH3
Jettyspoof’s Showstar, ERI2

Veteraaniluokka, nartut
Darya’s Blazing Briella, ERI1, VSP-VET
Faustkämpfen Hegemony In White, H

Kasvattajaluokat
Darya’s, 2
Jettyspoof’s, 1 KP, ROP-KAS

Pääerikoisnäyttely Marketanpuisto Espoo 9.6.2018

BEST IN SHOW (Lejla Alic)

1. Blackgalaxy Zoom-N Kasv. Osvaldo Piuzzi Om. Gunnel Adlecreutz

2. Fanfara Di Monte Gentile Kasv. Roberto Gorteggiani Om. Johanna Höök-Nikanne & Henna YliLeppälä

3. Super Play’s Ocean’s Knight Kasv. Mervi Raisaari Om. Susanna Snellman & Sabrina Snellman

4. Star’s Of White Night Iseland Kasv. A.V Malev Om. Katja Pitkänen & Petra Pitkänen

BIS-veteraani (Dick Baars)

1. Stablemaster’s Full Time Fun Kasv. Frances Fabergé Om. Eija Nurmela, John Nieminen, Eeva & Osmo Nurmela

2. Faustkämpfen Fantasy In White Kasv. & Om. Kikko Askola-Mauno & Jarno Mauno

3. Afunique Tempra Kasv. Marianne Holm Om. Marja Haavisto

4. Koriander Iz Salskoy Stepi Kasv. A.M. Ermakov Om. Susanna Päivätie

BIS-kasvattaja (Lejla Alic)

1. Kennel Jettyspoof’s Om. Nea Tolonen

2. Kennel Cheantake Om. Nora Ylikylä

3. Kennel Big Paw’s Om. Eija Nurmela & John Nieminen

4. Kennel Jettyspoof’s Om. Nea Tolonen

BIS-pentu (Dick Baars)

1. Super Play’s Key Of The Victory Kasv. Mervi Raisaari Om. Emilia Hammar

2. Jettyspoof’s Halloween King Kasv. Nea Tolonen Om. Tuula Okko-Pajula

3. Proceller Crown Jewel Kasv. Satu Lampinen Om. kasv & Minna Syngelmä

4. Nouzer’s Äctive Black Kasv. Leena Nousiainen Om. kasv & Satu Hytönen

BIS-juniori (Lejla Alic)

1. Fanfara Di Monte Gentile Kasv. Roberto Gorteggiani Om. Johanna Höök-Nikanne & Henna YliLeppälä

2. Big Paw’s One Sweet Touch Kasv. Eija Nurmela & John Nieminen Om. kasv & Virpi Tierala

3. Super Play’s Garbo Greta Kasv. Mervi Raisaari Om. Essi Snellman & Saila Snellman

4. Star’s Of White Night Iseland Kasv. A.V Malev Om. Katja Pitkänen & Petra Pitkänen

BIS-jälkeläisluokka (Lejla Alic)

1. Big Paw’s Just Like A Candy Om. Eija Nurmela, John Nieminen & Anu Pajulampi

2. Scedir Julieandrews Om. Anneli Alfthan

3. Super Play’s Kerenza Om. Mira Sandström

BIS-pari (Dick Baars)

1. Super Play’s Oceans Knight & Super Play’s Oceans Queen

2. Jettyspoof’s Too Cool For You & Super Play’s Wild And Lucky

3. Stablemaster’s Full Time Fun & Big Paw’s One Sweet Touch

4. Faustkämpfen Remus In White & Faustkämpfen Raven In White

Tulokset

MUSTA Tuomari Lejla Alic

Pentuluokka, urokset 7-9kk Unexpected Date In Dolina Rivendell 1

Pentuluokka, nartut 7-9kk Felicos Ferike 2 Nouzer’s Äctive Black 1, KP, ROP-PEN, BIS4-PEN

Junioriluokka, urokset Big Paw’s On The Road Again EH Big Paw’s One Man Army ERI2, SA, PU4, SERT Big Paw’s One Man Band ERI3 Escorts Junior ERI1, SA, VSP-JUN, VARA-SERT Kappulan Firebird For Nouzers EH Neunmalklug Vd Kleinen Bartigen ERI4

Avoin luokka, urokset Savali Deep Sound H

Valioluokka, urokset Blackgalaxy Victor ERI2, SA, PU3 Blackgalaxy Zoom-N ERI1, SA, PU1, ROP, BIS-1 Dayway’s Charming Casper ERI4 Elkost Edelweiss ERI3

Veteraaniluokka, urokset Stablemaster’s Full Time Fun ERI1, SA, PU2, ROP-VET, BIS1-VET

Junioriluokka, nartut Big Paw’s Oh What A Candy ERI2, SA Big Paw’s One Sweet Touch ERI1, SA, ROP-JUN, BIS2-JUN, PN4, SERT Ilovetrouble EH4 Raven’s Tot Por Una Cabeza ERI3, SA

Nuorten luokka, nartut Big Paw’s Made In Heaven EH3 Big Paw’s Mystic Dream ERI1, SA Raven’s Tot Nirusha ERI2, SA

Avoin luokka, nartut Big Paw’s Love And Be Loved ERI1, SA, VARA-SERT

Valioluokka, nartut Big Paw’s Just Like A Candy ERI1, SA, PN1, VSP Blackgalaxy Victoria’s Secret ERI2, SA, PN2 Raven’s Tot Keen Sensation ERI3 Veteraaniluokka, nartut Stablemaster’s Flower Power ERI1, SA, PN3, VSP-VET

Kasvattajaluokka Big Paw’s 1, KP, BIS3-KASV

Jälkeläisluokka Big Paw’s Just Like A Candy 1, KP, BIS1-JÄLK

MUSTA-HOPEA Tuomari Dick Baars

Pentuluokka, urokset 5-7kk Kaiserschnauz’s Alluring Arctic 1, KP, VSP-PEN Kaiserschnauz’s Auspicious Vesper 2

Pentuluokka, urokset 7-9kk Super Play’s Jewel Player 1, KP

Pentuluokka, nartut 5-7kk Kaiserschnauz’s Aurora Waltz 2 Proceller Crown Jewel 1, KP, ROP-PEN, BIS3-PEN Super Play’s Lucky Money 3

Junioriluokka, urokset Beries Frosty Lance EH2 Jettyspoof’s Cava Freixenet EH4 Jettyspoof’s Frozen Mojito ERI1, SA, VSP-JUN, PU1, SERT, VSP Super Play’s Dancing With Fire EH3

Nuorten luokka, urokset Jettyspoof’s Sparkling Bollinger EH2 Peacemaker’s Jazz In Frost ERI1, SA, VARA-SERT

Avoin luokka, urokset Beries Frosty Hastings EH3 Blithely Almost Famous ERI1, SA Keep The Faith Jezzy Dogs EH4 Proceller You Know My Name ERI2

Valioluokka, urokset Beries Frosty Arche ERI2, SA, PU3 Beries Frosty Holmes ERI3 Fascinating Defender Smart Mustache EH Jettyspoof’s Gwendals Topaz ERI1, SA, PU2 Jettyspoof’s Too Cool For You ERI4 Juliuksen Umoristico EH Prince Of Kent From Dolina Rivendell EH

Veteraaniluokka, urokset Argentonero Feliz Figaro ERI1, SA, PU4, VSP-VET

Junioriluokka, nartut Argentonero Nuova Velocita EH Dominion Sharm Bright Zest EH Fanfara Di Monte Gentile ERI1, SA, ROP-JUN, BIS1-JUN, PN1, ROP, SERT, BIS-2 Giyanakam Chardonnay EH Jettyspoof’s Cava Codorniu ERI4 Liquid Silver’s Alpenglow ERI2, SA Proceller Cruz Ramirez ERI3, SA Proceller Miss Fritter ERI Willy Lee Frosted Ohio Star EH

Nuorten luokka, nartut Argentonero Milady Christmas EH2 Jettyspoof’s Frozen Sangria EH3 Super Play’s Wild And Lucky ERI1, SA, PN2, VARA-SERT

Avoin luokka, nartut Afunique Xeraphina ERI1, SA Argentonero Lady Midsummer ERI3 Beries Frosty Hetty ERI2, SA Jettyspoof’s Too Hot Too Nice EH Proceller Waiting In The Wings ERI4

Valioluokka, nartut Beries Frosty Hazel ERI3 Proceller Simply Smashing ERI1, SA, PN3 Proceller Unconditional Love ERI2, SA, PN4

Veteraaniluokka, nartut Afunique Tempra ERI1, SA, ROP-VET, BIS3-VET Nimare’s Cool Lady Of Mine ERI3 Super Play’s Diamond Flame ERI2

Kasvattajaluokat Argentonero 4 Beries 3 Jettyspoof’s 1, KP, BIS1-KASV Proceller 2, KP

Jälkeläisluokka Scedir Julieandrews 1, KP, BIS2-JÄLK

PIPPURI&SUOLA Tuomari Lejla Alic

Pentuluokka, urokset 5-7kk Cheantake Unique 1, KP, VSP-PEN

Pentuluokka, urokset 7-9kk Dayway’s Dazzling Deon 1, KP

Pentuluokka, nartut 7-9kk Super Play’s Key Of The Victory 1, KP, ROP-PEN, BIS1-PEN Supervisors No One Like You 2, KP

Junioriluokka, urokset Cheantake Secret Millionaire ERI1, SA, VSP-JUN, PU3, SERT Nouzer’s Åll In One ERI2, SA Nouzer’s Åll Night Long EH Super Play’s Incredibly Charming ERI4 Trixer Bronx ERI3

Nuorten luokka, urokset Ikiharmaan Einar ERI1

Avoin luokka, urokset Super Play’s Unique Ironman ERI1, SA, VARA-SERT Super Play’s Zandro ERI2 Xtravaschnauza Quartermaster EH3

Valioluokka, urokset Dayway’s Beloved Benjamin ERI4 Nouzer’s X-Factor ERI Super Play’s Carlos ERI2, SA, PU2 Super Play’s Jacques EH Super Play’s Oceans Knight ERI1, SA, PU1, ROP, BIS-3 Super Play’s Unique Charmer EH Willken Mojito ERI3, SA

Veteraaniluokka, urokset Koriander Iz Salskoy Stepi ERI1, SA, PU4, ROP-VET, BIS4-VET Super Play’s Ricardo ERI2

Junioriluokka, nartut Cheantake Truly Madly Deeply ERI2, SA Super Play’s Garbo Greta ERI1, SA, ROP-JUN, BIS-JUN, PN4, VARA-SERT Trixer Africa ERI3 Trixer Barbara EH Trixer Zaragosa EH Tuumailijan Innokas EH4

Nuorten luokka, nartut Brisken Every Breath You Take ERI1, SA Cheantake Razzmatazz ERI3 Super Play’s Adriana ERI2, SA, PN3, SERT Super Play’s Yuliette EH4

Avoin luokka, nartut Imbrez Crash The Party ERI1, SA Nouzer’s Whatsapp EH4 Super Play’s Oceans Duchess ERI3 Trixer Umbria EH Trixer Uska Dara ERI2, SA

Valioluokka, nartut Backout’s Just For Me ERI Cheantake Like Million Dollars EH Faustkämpfen Meistern’super EH Super Play’s Kerenza ERI4 Super Play’s Marcelle ERI3 Super Play’s Oceans Queen ERI2, SA, PN1, VSP Welkar Dayways Julie ERI Willken Molly Malone ERI1, SA, PN2

Kasvattajaluokat Cheantake 1, KP, BIS2-KASV Super Play’s 2, KP

Jälkeläisluokka Super Play’s Kerenza 1, KP, BIS3-JÄLK

VALKOINEN Tuomari Dick Baars

Pentuluokka, urokset 5-7kk America Gangster Frozen Lights 1, KP

Pentuluokka, urokset 7-9kk Jettyspoof’s Halloween Hunter 2 Jettyspoof’s Halloween King 1, KP, ROP-PEN, BIS2-PEN

Nuorten luokka, urokset Backout’s Life Is Life ERI1, SA, PU2, SERT

Valioluokka, urokset Faustkämpfen Remus In White ERI3 Greedy Rascal’s One Of The Special ERI2, SA, PU3 Jettyspoof’s Piece Of Cake ERI1, SA, PU1, VSP Willy Lee Ian White EH4

Junioriluokka, nartut Jettyspoof’s Xo Gautier ERI3 Petremma’s Sugar Girl ERI2, SA, VARA-SERT Star’s Of White Night Iseland ERI1, SA, ROP-JUN, BIS4-JUN, PN1, SERT, ROP, BIS-4 Nuorten luokka, nartut Jettyspoof’s Golden Piece EH1

Avoin luokka, nartut Faustkämpfen Raven In White ERI1, SA Invidia Dios Arte Astratte H Miniteam’s Arwen EH2

Valioluokka, nartut Badhairday ERI2, SA, PN3 Darya’s Lovely Laa-Laa ERI3 Faustkämpfen Herself In White ERI Faustkämpfen Oilily In White Bw ERI1, SA, PN2 Jettaharjun Golden-Ten ERI4 Jettyspoof’s Piece Of Gold ERI

Veteraaniluokka, nartut Darya’s Blazing Briella ERI2 Faustkämpfen Fantasy In White ERI1, SA, PN4, ROP-VET, BIS2-VET Quartz Crystal Bsh Von Portenschlag EH3

Kasvattajaluokat Faustkämpfen 2, KP Jettyspoof’s 1, KP, BIS4-KASV

Pääerikoisnäyttely 10.6.2017 Marketanpuisto Espoo

Kääpiösnautserit näyttivät parastaan – niin teki myös Suomen kesä

Kääpiösnautseriväki kokoontui jälleen Marketanpuistoon Espooseen erikoisnäyttelyn merkeissä. Lämpimän kesäsään helliessä saksalaiset tuomarivieraamme Astrid ja Peter Schön löysivät suosikkinsa 145 ilmoittautuneen kääpiösnautserin joukosta. Näyttelyssä nähtiin niin ilon kiljahduksia kuin onnen kyyneleitäkin, kun näytteilleasettajat antoivat parastaan. Ilmapiiri oli rento ja iloinen, järjestelyt toimivat moitteettomasti ja Marketanpuisto näyttelypaikkana oli jälleen vertaansa vailla.
Salla Simpura

BEST IN SHOW (Peter Schön)
BIS1 Cheantake No Limit For Lodents Kasv. Nora Ylikylä & Markku Vuorinen Om. kasv & Lotta Penttinen
BIS2 Badhairday Kasv. Mia Puska Om. kasv & Maija Puska
BIS3 Stablemasters Full Time Fun Kasv. Frances Faberge Om. Eija Nurmela & John Nieminen & Eeva & Osmo Nurmela
BIS4 Proceller Unconditional Love Kasv. Satu Lampinen Om. kasv & Minna Syngelmä

BIS-PENTU (Astrid Schön)
BIS1 Big Paw’s Mystic Dream Kasv. Eija Nurmela & John Nieminen Om. kasv & Virpi Tierala
BIS2 Super Play’s Zandro Kasv. Mervi Raisaari Om. Tiina Peltonen
BIS3 Hilfies Nuffield Kasv. Sophie Ekström Om. Satu Lampinen

BIS-JUNIORI (Peter Schön)
BIS1 Big Paw’s Love And Be Loved Kasv. & Om. Eija Nurmela & John Nieminen
BIS2 Trixer Xerxera Kasv. & Om. Soile Bister
BIS3 Proceller You Know My Name Kasv. Satu Lampinen Om. kasv & Marjut Penttinen

BIS-VETERAANI (Astrid Schön)
BIS1 Stablemasters Full Time Fun Kasv. Frances Faberge Om. Eija Nurmela & John Nieminen & Eeva & Osmo Nurmela
BIS2 Super Play’s Northern Duke Kasv. Mervi Raisaari Om. Piia Sinisalo
BIS3 Magic Maker Little Error Kasv. Laura Lehtinen Om. kasv & Mari Pasanen
BIS4 Kuuraparran Lempi-Ilona Kasv. Sirkku Haapalainen Om. Laura Koskelo

BIS-KASVATTAJA (Peter Schön)
BIS1 Kennel Cheantake Om. Nora Ylikylä & Markku Vuorinen
BIS2 Kennel Proceller Om. Satu Lampinen
BIS3 Kennel Big Paw’s Om. Eija Nurmela & John Nieminen
BIS4 Kennel Faustkämpfen Om. Kikko Askola-Mauno & Jarno Mauno

PARIKILPAILU (Astrid Schön)
BIS1 Big Paw’s King Himself & Big Paw’s Love And Be Loved Om. Eija Nurmela
BIS2 Faustkämpfen Lovejoy In White & Faustkämpfen Oilily In White Bw Om. Kikko Askola-Mauno
BIS3 Stablemaster’s Full Time Fun & Big Paw’s Just Like A Candy Om. Eija Nurmela
BIS4 Jettyspoof’s Gwendals Topaz & Jettyspoof’s Too Hot Too Nice Om. Nea Tolonen

MUSTA-HOPEA (Peter Schön)
Pennut, urokset 5-7 kk
Jettyspoof’s Sparkling Bollinger PEN3 Raven’s Tot On The Road Again PEN2 Raven’s Tot Out Of The Blue PEN1, KP, VSP-PENTU

Pennut, urokset 7-9 kk
Art’marant Original Sign PEN3 Greedy Rascal’s Exceptionally Smart PEN1 Juliuksen Essere Ardito PEN2

Junioriluokka, urokset

Argentonero Lord Midnight Sun EH3 Argentonero Lord Midsummer Magic EH4 Blithely Almost Famous EH Proceller You Know My Name ERI1, SA, PU3, VASERT, ROP-JUN, BIS3-JUN Zaktans Jump And Run ERI2, SA

Nuortenluokka, urokset

Fixus Make A Statement ERI3 Goldwäscher Qstock ERI2, SA Greedy Rascal’s Real Rock EH4 Jettyspoof’s Too Cool For You ERI1, SA, PU2, SERT

Avoin luokka, urokset

Pihkatassun Emmett ERI1, SA

Valioluokka, urokset
Jettyspoof’s Gwendals Topaz ERI1, SA, PU1, VSP Super Play’s Well Done ERI2, SA Zaktans New Wave ERI3, SA Zaktans Nobody’s Fool ERI4, SA

Veteraaniluokka, urokset
Dufluur’s Amazingboy ERI1, SA, PU4, VSP-VET

Pennut, nartut 5-7 kk
Argentonero Milady Christmas PEN2 Hilfies Nuffield PEN1, KP, ROP-PENTU, BIS3-PENTU Jettyspoof’s Harmony Of Joker PEN3

Pennut, nartut 7-9 kk

Hilfies Mini PEN1, KP Juliuksen Essere Una Ardente PEN2

Junioriluokka, nartut
Argentonero Lady Midsummer ERI3 Pihkatassun Golden Globe ERI1, SA, PN4, VASERT, VSP-JUN
Proceller Unleash The Wild ERI2, SA Zaktans Having A Good Time ERI4

Nuortenluokka, nartut
Art’marant La Luna ERI1, SA, PN2, SERT Jettyspoof’s Too Hot To Kiss ERI3, SA Jettyspoof’s Too Hot Too Nice EH Pirius Unique Hype EH Proceller Waiting In The Wings EH4 Proceller Waltz With Kaiser ERI2, SA Zaktans Have Faith In Me EH

Avoin luokka, nartut
Argentonero Juliette EH4 Jettyspoof’s Too Hot To Hold ERI2, SA Peacemaker’s I Must Be Magic EH Proceller Unconditional Love ERI1, SA, PN1, ROP, BIS4 Proceller Vengeance Is Mine ERI3

Valioluokka, nartut
Argentonero Kind Of Amazing ERI Jettyspoof’s Peace Love’n Harmony ERI3 Juliuksen Una Volta ERI4 Proceller Quencienta Sky ERI2, SA Proceller Sins’n Secrets ERI1, SA, PN3 Super Play’s Diamond Flame ERI

Veteraaniluokka, nartut
Afunique Tempra ERI2, SA Kuuraparran Lempi-Ilona ERI1, SA, ROP-VET, BIS4-VET

Kasvattajaluokka
Kennel Proceller KASV1, KP, ROP-KASV, BIS2-KASV
Kennel Argentonero KASV2, KP
Kennel Jettyspoof’s KASV3, KP
Kennel Zaktans KASV4, KP

VALKOINEN (Peter Schön)
Pennut, urokset 5-7kk
Legolas PEN1

Junioriluokka, urokset
Faustkämpfen Remus In White EH1

Avoin luokka, urokset

Jettyspoof’s Tip Top EH2 Nebre Dastynella Elegant ERI1, SA, PU4, SERT

Valioluokka, urokset

Faustkämpfen Lovejoy In White ERI1, SA, PU2 Jettyspoof’s Piece Of Cake ERI2, SA, PU3

Veteraaniluokka, urokset
Magic Maker Little Error ERI1, SA, PU1, VSP, ROP-VET, BIS3-VET

Pennut, nartut 5-7 kk
Arwen PEN1

Junioriluokka, nartut
Faustkämpfen Raven In White EH1 Jettyspoof’s Wake Up EH2

Avoin luokka, nartut
Badhairday ERI1, SA, PN1, ROP, SERT, BIS2 Jettyspoof’s Top Model ERI2

Valioluokka, nartut
Faustkämpfen Herself In White ERI3, SA,PN4 Faustkämpfen Oilily In White ERI2, SA, PN3 Jettyspoof’s Oh So Sweet ERI1, SA, PN2

Kasvattajaluokka
Kennel Faustkämpfen KASV1, KP, ROP-KASVATTAJA, BIS4-KASVATTAJA
Kennel Jettyspoof’s KASV2, KP

PIPPURI & SUOLA (Astrid Schön)
Pentuluokka, urokset 5-7 kk
Cheantake Secret Millionaire PEN1, KP

Pentuluokka, urokset 7-9 kk
Cheantake Razzledazzle PEN2, KP
Nouzer’s Zoppetto Prince PEN4
Nouzer’s Zumba Master PEN3, KP
Super Play’s Zandro PEN1, KP, ROP-PENTU, BIS2-PENTU

Junioriluokka, urokset
Greedy Rascal’s Captivating Pepper EH3
Ikiharmaan Einar EH2
Super Play’s Unique Ironman EH1

Nuortenluokka, urokset

Cheantake One Man Show ERI1, SA, PU2, SERT

Avoin luokka, urokset

Faustkämpfen Maximus EH
Rantakaupin Cepponen ERI4
Rantakaupin Zilmänilo ERI3
Willken Max Payne ERI1, SA, PU3, VASERT
Willken Mojito ERI2, SA

Valioluokka, urokset
Super Play’s Unique Charmer ERI1, SA, PU1, VSP

Veteraaniluokka, urokset
Super Play’s Northern Duke ERI1, SA, PU4, ROP-VET, BIS2-VET
Super Play’s Ocean Wind ERI2, SA
Trixer Prelude EH3

Pennut, nartut 5-7kk
Cheantake Secret Passion PEN1

Pennut, nartut 7-9 kk
Cheantake Razzmatazz PEN1, KP, VSP-PENTU
Nouzer’s Zalsa Queen PEN2

Junioriluokka, nartut
Backout’s Just For Me ERI3
Supervisors Money For Nothing ERI2, SA
Trixer Xerxera ERI1, SA, PN4, SERT, ROP-JUN, BIS2-JUN

Nuortenluokka, nartut
Cheantake One In A Million EH3
Nouzer’s Whatsapp ERI1, SA
Trixer World Wide ERI2
Wilhellmiinan Eks-Triimi H

Avoin luokka, nartut
Nouzer’s Querida Queen EH4
Trixer Irish Cream ERI2, SA, VASERT
Trixer Umbria ERI3
Welkar Dayways Julie ERI1, SA, PN2

Valioluokka, nartut
Cheantake Like Million Dollars ERI3, SA
Cheantake No Limit For Lodents ERI1, SA, PN1, ROP, BIS1
Trixer Perfilia EH4
Willken Kylie ERI2, SA, PN3

Kasvattajaluokka
Kennel Cheantake KASV1, KP, ROP-KASV, BIS1-KASV
Kennel Super Play’s KASV2, KP
Kennel Trixer KASV3, KP

MUSTA (Astrid Schön)
Pennut, urokset 5-7 kk
Black Drop Im Getting Gregarious Fellow PEN1

Junioriluokka, urokset
Audacious Caerleon EH3
Elkost Edelweiss ERI1, SA, VASERT, VSP-JUN
Sandinista Sigmund ERI2, SA

Nuortenluokka, urokset
Dayway’s Charming Casper EH3
Raven’s Tot Morning News ERI1, SA, PU4, SERT
Savali Deep Sound ERI2, SA

Avoin luokka, urokset
Adlers Dashing Duke HYL
Black Drop Thunder EH1
Greedy Rascal’s Chili Boy H

Valioluokka, urokset
Big Paw’s Hit The Jackpot ERI4, SA
Big Paw’s King Himself ERI3, SA
Black Style Alley Challenger ERI2, SA, PU3
Blackgalaxy Victor ERI1, SA, PU2
Blackgalaxy Zoom-N ERI
Don’t Say Goodbye Jezzy Dogs EH
Peacemaker’s Black Gentleman ERI
Super Play’s Xantino H

Veteraaniluokka, urokset
Stablemaster’s Full Time Fun ERI1, SA, PU1, ROP, ROP-VET, BIS1-VET, BIS3

Pentuluokka, nartut 5-7 kk
Raven’s Tot Obsession PEN1, KP

Pentuluokka, nartut 7-9 kk
Big Paw’s Made In Heaven PEN2, KP
Big Paw’s Mystic Dream PEN1, KP, ROP-PENTU, BIS1-PENTU

Junioriluokka, nartut
Big Paw’s Love And Be Loved ERI1, SA, PN2, SERT, ROP-JUN, BIS1-JUN
Peacemaker’s Black Joy H

Nuortenluokka, nartut

Blackgalaxy Victoria’s Secret ERI1, SA

Avoin luokka, nartut
Black Style Blow Under Wing ERI2, SA
Black Style Breath Of Love ERI1, SA, VASERT

Valioluokka, nartut
Backout’s Odessa ERI2, SA
Big Paw’s Just Like A Candy ERI1, SA, PN1, VSP
Panomaks Brilli Bimbadibravo ERI3, SA

Veteraaniluokka, nartut
Black Drop Lorelei ERI2, SA, PN4
Stablemaster’s Flower Power ERI1, SA, PN3, VSP-VET

Kasvattajaluokka
Kennel Big Paw’s KASV1, KP, ROP-KASVATTAJA, BIS3-KASVATTAJA

Jälkeläisluokka
Adlers Micro Yaxxel JÄLK1, KP, ROP-JÄLK (EI ESITETTY BIS-KEHÄSSÄ)

Pääerikoisnäyttely 18.6.2016, Marketanpuisto Espoo

BEST IN SHOW (Päivi Takkinen)
BIS1 Mihan Mini-Yrtti Kasv. Saimi Nieminen & Ahti Nieminen & Raili Kärkkäinen Om. Raili Kärkkäinen
BIS2 Jettyspoof’s Piece Of Cake Kasv. Nea Tolonen Om. Tuula Okko-Pajula
BIS3 Big Paw’s Just Like A Candy Kasv. Eija Nurmela & John Nieminen Om. kasv. & Anu Pajulampi
BIS4 Argentonero Kind Of Amazing Kasv. & om. Johanna Höök-Nikanne

BIS-KASVATTAJA (Päivi Takkinen)
BIS1 Kennel Super Play’s Om. Raisaari Mervi
BIS2 Kennel Big Paw’s Om. Nurmela Eija & Nieminen John
BIS3 Kennel Jettyspoof’s Om. Tolonen Nea
BIS4 Kennel Jettyspoof’s Om. Tolonen Nea

BIS-JÄLKELÄISLUOKKA (Päivi Takkinen)
BIS1 Mihan Mini-Reseda Om. Ollikainen Marita
BIS2 D’arné All The Rage Om. Tolonen Nea

BIS-PENTU (Ville Meronen)
BIS1 Nouzer’s X-Factor Kasv. Leena Nousiainen Om. kasv & Anne Oikarinen & Sanni Oikarinen
BIS2 Jettyspoof’s Too Hot To Kiss Kasv. Nea Tolonen Om. Mia Puska
BIS3 Dayway’s Charming Casper Kasv. & om. Susanna Päivätie
BIS4 Paratus Secret Sin Kasv. Annica Brax Om. Arja Niemijärvi

BIS-JUNIORI (Päivi Takkinen)
BIS1 Raven’s Tot Morning News Kasv. & om. Nadja Leino
BIS2 Beries Salty Fairplay Kasv. Anneli Alfthan & Julia Alfthan-Kilpeläinen Om. Tina Markusas
BIS3 Badhairday Kasv. Mia Puska Om. kasv. & Maija Puska
BIS4 Amori Marti Gallileo Kasv. Marija Podolskaya Om. Anneli Alfthan

BIS-VETERAANI (Ville Meronen)
BIS1 Mihan Mini-Reseda Om. Ollikainen Marita
BIS2 Stablemaster’s Flower Power Kasv. Frances Fabergé Om. Anu Pajulampi
BIS3 Afunique Olivia Kasv. Marianne Holm Om. Marja Haavisto

PARIKILPAILU (Ville Meronen)
BIS1 Super Play’s Jacques & Super Play’s Jolanda
BIS2 Juliuksen Umoristico & Juliuksen Una Volta
BIS3 Jettyspoof’s Gwendals Ruby&Jettyspoof’s Gwendals Topaz
BIS4 Super Play’s Gipsy King&Super Play’s Hermione –

VALKOINEN
Ville Meronen
Junioriluokka, urokset
Bestbuddy EH2
Jettyspoof’s Showpower EH1

Nuorten luokka, urokset
Jettyspoof’s Piece Of Cake ERI1, SA, PU1, SERT, ROP, BIS2
Nebre Dastynella Elegant H

Avoin luokka, urokset
Jettyspoof’s Super Mario H

Valioluokka, urokset
Jettyspoof’s Oh So Great ERI2, SA, PU3
Jettyspoof’s Oh So Man ERI1, SA, PU2

Pennut, nartut 5-7 kk
Paratus Secret Sin PEK1, KP, ROP-PENTU, BIS4-PENTU

Pennut, nartut 7-9 kk
Backout’s Glendora PEK1

Junioriluokka, nartut
Badhairday ERI1, ROP-JUN, BIS3-JUN

Nuortenluokka, nartut
Faustkämpfen Oilily In White EH2
Jettyspoof’s Piece Of Gold ERI1, SA, PN2, SERT
Jettyspoof’s Top Model H

Avoin luokka, nartut
Darya’s Hearty Hemera H
Jettyspoof’s Just Right H

Valioluokka, nartut
Darya’s Lovely Lucy ERI2, SA, PN3
Jettaharjun Golden-Ten EH3
Jettyspoof’s Oh So Sweet ERI1, SA, PN1, VSP

Kasvattajaluokka
Kennel Jettyspoof’s KAS1, KP, ROP-KASVATTAJA, BIS3-KASVATTAJA

Jälkeläisluokka
D’arne All The Rage JÄLK1, KP, ROP-JÄLK, BIS2-JÄLK

MUSTA-HOPEA
Tuomari Ville Meronen, Suomi

Pennut, urokset 5-7 kk
Zaktans Jump And Run PEN1

Pennut, urokset 7-9 kk
Jettyspoof’s Too Cool For You PEN1, KP, VSP-PENTU

Junioriluokka, urokset
Amori Marti Galileo ERI1, SA, PU3, SERT, ROP-JUN, BIS4-JUN
Enyos Hooligan of Thoughts EH3
Goldwäscher Qstock EH2

Nuortenluokka, urokset
Albarossi’k Quite-A-Surprise EH1
Jettyspoof’s Gwendal’s Topaz EH2
Sutturan Eric Clapton H

Avoin luokka, urokset
Juliuksen Umoristico ERI1
Zaktans Nobody’s Fool EH2
Zaktans Travis H

Valioluokka, urokset
Argentonero Feliz Figaro ERI3
Fascinating Defender Smart Mustache ERI2, SA, PU2
Greedy Rascal’s Dare To Be Surprised ERI
Scedir Uri Geller ERI4
Super Play’s Well Done EH
Zaktans New Wave ERI1, SA, PU1, VSP

Veteraaniluokka, urokset
Argentonero Dandelion EH1
Darin EH2

Pennut, nartut 7-9 kk
Jettyspoof’s Too Hot To Handle PEN2
Jettyspoof’s Too Hot To Hold PEN3
Jettyspoof’s Too Hot To Kiss PEN1, KP, ROP-PENTU, BIS2-PENTU
Jettyspoof’s Too Hot Too Nice PEN4
Nita PEN
Proceller Waiting In The Wings PEN
Super Play’s Like A Lady PEN

Junioriluokka, nartut
Afunique Ylona EH2
Enyos Hooligan Of Hearts EH3
Goldwäscher Quecksilber EH1

Nuortenluokka, nartut
Afunique Xeraphina ERI3
Argentonero Kind Of Amazing ERI1, SA, PN1, SERT, ROP, BIS4
Jettyspoof’s Gwendals Ruby EH4
Proceller Unconditional Love ERI2, SA, PN3, VA-SERT

Avoin luokka, nartut
Afunique Xiaomei EH2
Jettyspoof’s Gwendals Sapphire EH3
Pikkukylän Madilda ERI1

Valioluokka, nartut
Jettyspoof’s Peace Love ’N Harmony ERI2, SA, PN4
Afunique Tempra EH
Beries Frosty Diva ERI4
Juliuksen Una Volta ERI1, SA, PN2
Proceller Sins ’N Secrets ERI
Scedir Debra Winger ERI3
Zaktans Candy Cassidy ERI

Veteraaniluokka, nartut
Afunique Olivia ERI1, ROP-VET, BIS3-VET
Dufluur’s Belladonna EH2

Kasvattajaluokka
Kennel Jettyspoof’s KASV1, KP, ROP-KASV, BIS4-KASV

MUSTA
Tuomari Päivi Takkinen

Pennut, urokset 5-7 kk
Dayway’s Charming Casper PEN1, KP, ROP-PEN, BIS3-PEN
Elkost Edelweiss PEK2, KP

Junioriluokka, urokset
Big Paw’s King Himself ERI2
Black Style Blues For You ERI3
Black Style Boulevard Hunter EH4
Raven’s Tot Morning News ERI1, SA, PU1, SERT, VSP, ROP-JUN, BIS1-JUN

Nuortenluokka, urokset
Blackgalaxy Zoom-N ERI1, SA, PU3, VA-SERT

Avoin luokka, urokset
Big Paw’s Firestorm EH1
Black Drop Thunder EH2
Enyos Dark Graphite H

Valioluokka, urokset
Black Style Alley Challenger ERI1, SA, PU4

Veteraaniluokka, urokset
Adlers Micro Yaxxel EH2
Stablemaster’s Full Time Fun ERI1, SA, PU2, VSP-VET

Pentuluokka, nartut 7-9 kk
Backout’s Fairy Of Stardust PEN3
Blackgalaxy Victoria’s Secret PEN1, KP, VSP-Pentu
Super Play’s Mona Lisa PEN2

Junioriluokka, nartut
Black Style Blow Under Wing ERI2
Black Style Breath Of Love ERI1, SA, PN2, SERT, VSP-JUN
Felicos Doriet H
Kappulan Edelweiss EH3

Nuortenluokka, nartut
Coletta Rezlark EH1
Greenfairy H

Avoin luokka, nartut
Big Paw’s Iz Your Heart Mine ERI1

Valioluokka, nartut
Big Paw’s Just Like A Candy ERI1, SA, PN1, ROP, BIS3
Raven’s Tot Keen Sensation ERI2

Veteraaniluokka, nartut
Pixbo Yours Truly EH3
Stablemaster’s Flower Power ERI1, SA, ROP-VET, BIS2-VET
Super Play’s Black Jewel EH2

Kasvattajaluokka
Kennel Big Paw’s KAS1, KP, ROP-KASVATTAJA, BIS2-KASVATTAJA
Kennel Black Style KAS2, KP

Jälkeläisluokka
Adlers Micro Yaxxel JÄLK1, KP, ROP-JÄLK (EI ESITETTY BIS-KEHÄSSÄ)

PIPPURI & SUOLA
Päivi Takkinen

Pentuluokka, urokset 5-7 kk
Nouzer’s X-Factor PEN1, KP, ROP-PEN, BIS1-PEN
Pentuluokka, urokset 7-9 kk
Cheantake One Man Show PEN1

Junioriluokka, urokset
Beries Salty Fairplay ERI1, SA, ROP-JUN, BIS2-JUN
Larutzellan Always My Pepper H
Larutzellan Angelo H
Mihan Mini-Älskare ERI3, SA
Willken Martini ERI2, SA
Willken Mojito EH
Xtravaschnauza Nextraordinary ERI4

Nuortenluokka, urokset
Backout’s Zoltan EH
Super Play’s Unique Charmer EH1
Super Play’s Unique Prince EH2
Welkar Grey Eminence EH4
Zelebrität New Horizons EH3

Avoin luokka, urokset
Mihan Mini-Ykswille ERI4
Mirta’s Haus En Ten Tini ERI1, SA, PU1, SERT, MVA, VSP
Super Play’s Carlos ERI
Trixer Kilimanjaro ERI3
Trixer Primero ERI2, SA, VA-SERT

Valioluokka, urokset
Super Play’s Jacques ERI2, SA
Super Play’s King Of North EH
Super Play’s Nicolas EH
Super Play’s Northern Duke ERI1, SA, PU2
Trixer Jeffrey ERI4, SA
Willken James Hunt ERI
Willken Kaiman ERI
Xtravaschnauza Latitude ERI3, SA

Veteraaniluokka, urokset
Super Play’s Gipsy King ERI3, SA
Super Play’s Hurricane Harry ERI4, SA
Super Play’s Ocean Wind ERI2, SA, PU4
Super Play’s Ricardo ERI1, SA, PU3, VSP-VET

Pennut, nartut 5-7kk
Nouzer’s Xamethe PEN1, KP, VSP-PEN
Wilhellmiinan Eks-Triimi PEN2

Pennut, nartut 7-9 kk
Cheantake One In A Million PEN1, KP

Junioriluokka, nartut
Cheantake No Limit For Lodents ERI
Larutzellan Always On My Mind EH
Mihan Mini-Ärrätex ERI1, SA, VSP-JUN
Trixer Stromboli EH
Welkar Dayways Julie ERI3
Willken Milli Mallikas ERI4

Nuortenluokka, nartut
Backout’s Zoraya H
Trixer Que Sera ERI1, SA, PN3, SERT

Avoin luokka, nartut
Gefige Maud V.D. Kleinen Bartigen H
Lodent’s Ain’t Misbehaving T
Super Play’s Pollyanna EH2
Willken Kylie ERI1, SA

Valioluokka, nartut
Lodent’s A New Day Has Come ERI4
Mihan Mini-Yrtti ERI1, SA, PN1, ROP, BIS1
Super Play’s Jolanda ERI3
Trixer Perfilia ERI2
Willken Isla Bonita EH

Veteraaniluokka, nartut
Mihan Mini-Reseda ERI1, SA, PN2, ROP-VET, BIS1-VET
Super Play’s Eternal Flame ERI3
Super Play’s Hermione ERI2 SA

Kasvattajaluokka
Kennel Mihan KAS2, KP
Kennel Super Play’s KAS1, KP, ROP-KASV, BIS1-KASVATTAJA
Kennel Willken KAS3, KP

Jälkeläisluokka
Mihan Mini-Reseda JÄLK1, KP, ROP-JÄLK, BIS1-JÄLK
Super Play’s Ricardo JÄLK2, KP

Pääerikoisnäyttely 6.6.2015 Marketanpuisto Espoo

VALKOINEN Viktoras Avtushko, Liettua
Pennut, urokset
Nebre Dastynella Elegant PEK1, KP, ROP-PENTU, BIS1-PENTU

Junioriluokka, urokset
Darya’s Lucky Luke ERI2, SA, PU4
Jettyspoof’s Piece Of Cake ERI3
Jettyspoof’s Piece Of Heaven ERI1, SA PU3, VARA-SERT, VSP-JUNIORI

Nuorten luokka, urokset
Jettyspoof’s Super mario EH1

Avoin luokka, urokset
Darya’s Clark C’ Kent EH3
Faustkämpfen Lovejoy in White ERI1, SA, PU1, SERT, VSP
Jettyspoof’s icy top ERI2

Valioluokka, urokset
Darya’s Hardy Hefaistos EH4
Jettyspoof’s Oh So Great ERI1 ,SA, PU2
Jettyspoof’s Shadow Oscar POISSA
Magic maker Little Error ERI3
White Namas Hajan Polonia ERI2

Veteraaniluokka, urokset
Lümmel Von Niederhalen EH1

Pennut, nartut –

Junioriluokka, nartut
Darya’s Lovely Laa-Laa POISSA
Faustkämpfen Oilily in White EH4
Jettyspoof’s Just Beauty ERI2
Jettyspoof’s Just Right ERI1, SA, PN2, SERT, ROP-JUNIORI, BIS2-JUNIORI
Jettyspoof’s Piece Of Gold ERI3

Nuortenluokka, nartut
Jettyspoof’s Super Star ERI1, SA,PN3, VARA-SERT

Avoin luokka, nartut
Cavalon Euforia POISSA
Faustkämpfen Krystal in White ERI2
Faustkämpfen Loulou in White ERI1, SA PN4

Valioluokka, nartut
Darya’s Blazing Briella EH4
Faustkämpfen Fantasy in White ERI2, SA
Jettyspoof’s Oh So Sweet ERI1, SA, PN1, ROP, BIS4 Jettyspoof’s Seven Star’s ERI3

Veteraaniluokka, nartut
Mátraszépe Radio Gaga EH1

Kasvattajaluokka
Kennel Darya’s POISSA
Kennel Faustkämpfen KAS2
Kennel Jettyspoof’s KAS1, KP, ROP-KASVATTAJA, BIS4-KASVATTAJA

Jälkeläisluokka
D’arné All the Rage JÄL1, KP, ROP-JÄLKELÄISLUOKKA, BIS3-JÄLKELÄISLUOKKA
Double O Seven Les Amis Du Channel POISSA
Goldiris upon my Word POISSA

MUSTA-HOPEA Tuomari Viktoras Avtusko, Liettua
Pennut, urokset
Jettyspoof’s Gwendals topaz PEN1, KP, VSP-PENTU Jettyspoof’s Gwendals Zircon PEN3
Sutturan Eddyhez PEN2, KP

Junioriluokka, urokset
Albarossi’k Quite-A-Surprise ERI4
Juliuksen yancarlo Casas EH
Pihkatassun Edwin EH
Pihkatassun Emmett ERI3
Proceller unlimited Zpeed ERI2, SA, PU4, VARA-SERT Silverjoy Vagabondo EH
Zaktans New Wave ERI2, SA, PU2, SERT

Nuortenluokka, urokset
Airilan Angle Of Attack ERI1, SA
Fascinating Defender Smart mustache EH2
Figaro Preferito Strong Nats EH3

Avoin luokka, urokset
Argentonero Happy Harald HYL
Dumond Be my First Love ERI1, SA
Pirius Rock With me ERI3
Wilhellmiinan Pata-Ässä ERI4
Zaktans Chimborazo ERI2

Valioluokka, urokset
Argentonero i’m Jesper ERI2, SA, PU3
Beries Frosty Zack EH
Argentonero Feliz Figaro ERI3
Firmitas Hakuna matata ERI
Greedy Rascal’s Star Of the Play EH
Proceller Quid Pro Quo ERI1, SA, PU1, VSP
Super Play’s Well Done ERI4

Veteraaniluokka, urokset
Dufluur’s Amazingboy ERI2
Tmavi Knir Block-Buster ERI1,SA, ROP-VETERAANI, BIS3-VETERAANI

Pennut, nartut
Afunique Xeraphina PEK2, KP
Faustkämpfen Première Wbs PEK4,KP
Jettyspoof’s Gwendals Diamond PEK3, KP
Jettyspoof’s Gwendals Ruby PEK1, KP, ROP-PENTU, BIS3-PENTU

Junioriluokka, nartut
Argentonero Kind Of Amazing ERI3, SA
Busterin Selmasylvia ERI
Enyos Fond Of Hugging POISSA
Jettyspoof’s Peace Love’n Harmony ERI2, SA
Juliuksen Yendi Phillips ERI4
Pihkatassun Evita EH
Proceller Unconditional Love ERI1, SA, PN3, VARA-SERT, ROP-JUN, BIS1-JUNIORI
Super Play’s Queen Of Hearts ERI
Sutturan Destiny ERI

Nuortenluokka, nartut
Airilan Aileron ERI3, SA
Airilan Aviatrix ERI4
Argentonero Juliette ERI2, SA
Juliuksen Una Volta ERI1, SA, PN4
Lapland’s Firefairy POISSA
Lapland’s Firefly ERI

Avoin luokka, nartut
Argentonero Justine EH4
Juliuksen Nassikka ERI3
Proceller Quencienta ERI1, SA, PN2, SERT, FI MVA Zaktans Candy Cassidy ERI2, SA

Valioluokka, nartut
Faustkämpfen Etna EH
Proceller Simply Smashing ERI2, SA
Proceller Sins’n Secrets ERI4, SA
Super Play’s Diamond Flame ERI1, SA, PN1, ROP, BIS2 Zaktans Cullen Rosalice ERI3, SA

Veteraaniluokka, nartut
Afunique Olivia ERI1, SA, VSP-VETERAANI

Kasvattajaluokka
Kennel Argentonero KAS3
Kennel Juliuksen POISSA
Kennel Proceller KAS1, KP, ROP-KASV, BIS3-KASVATTAJA
Kennel Zaktans KAS2

Jälkeläisluokka
Argentonero Feliz Figaro JÄL1, KP, ROP-JÄLKELÄISLUOKKA, BIS2-JÄLKELÄISLUOKKA Lapland’s Dear Dandy POISSA

MUSTA Tuomari Christine Rossier, Sveitsi
Pennut, urokset 5-7 kk
Antracito magija Face the truth PEK1, KP
Paratus Rockin Rebel PEK2

Pennut, urokset 7-9 kk
Super Play’s Xantino PEK1, KP, VSP-PENTU

Junioriluokka, urokset
Alfons JUN EH
Big Paw’s i Hear Voicez ERI2, SA
Black Drop Titanium ERI3
Blackgalaxy Zoom POISSA
Don’t Say Goodbye Jezzy Dogs ERI1,SA,PU1, SERT, ROP-JUNIORI, ROP, BIS4-JUNIORI, BIS3
Peacemaker’s Black Hottentot POISSA
Pro Auctore Julius Nigra ERI4

Nuortenluokka, urokset
Adlers Dashing Duke ERI2
Enyos Dark Graphite EH3
Raven’s Tot Knock-Out ERI1, SA, PU2, VARA-SERT

Avoin luokka, urokset
Big Paw’s Firestorm ERI1, SA, PU3
Peacemaker’s Black Grand Slam POISSA
Victorious Star Play And Win ERI2, SA, PU4

Valioluokka, urokset
Peacemaker’s Black Beach Boy ERI1, SA
Stablemaster’s Frankie Boy ERI2

Veteraaniluokka, urokset
Black Drop Luce ERI1, SA, VSP-VETERAANI

Pennut, nartut 5-7 kk
Antracito magija Fame And Glory PEK1, KP

Pennut, nartut 7-9 kk
Evelyn For Agorian V.D. Kleinen Bartigen PEK2
Super Play’s Why Not me PEK1, KP, ROP-PENTU, BIS2-PENTU

Junioriluokka, nartut
Big Paw’s Just For Fun ERI2, SA, PN2, VARA-SERT
Big Paw’s Just Like A Candy ERI1, SA, PN1, SERT, VSP-JUNIORI, VSP
Faustkämpfen One Black Beauty Bw ERI3, SA, PN4 Greedy Rascal’s if you Like me POISSA
Peacemaker’s Black Hat trick POISSA
Pro Auctore Java Nigra EH Pro Auctore Jedda Nigra EH4

Nuortenluokka, nartut
Jewelstar ERI2
Raven’s tot Keen Sensation ERI1, SA PN3

Avoin luokka, nartut
Black Drop Radically Audacious ERI2
Peacemaker’s Black Garmiwa ERI1, SA

Valioluokka, nartut
Pro Auctore Gloria Nigra ERI1
Pro Auctore Iris Nigra ERI2

Veteraaniluokka, nartut
Afrodite POISSA
Heathkeeper’s Expect No Less ERI1, SA, ROP-VETERAANI, BIS1-VETERAANI

Kasvattajaluokka
Kennel Big Paw’s KAS1, KP, ROP-KASVATTAJA, BIS2-KASVATTAJA
Kennel Peacemaker’s POISSA
Kennel Pro Auctore KAS2

PIPPURI & SUOLA Christine Rossier, Sveitsi
Junioriluokka, urokset
La Leia’s Fearless Felix ERI3
Mirta’s Haus En Ten Tini ERI1, SA, VARA-SERT, VSP-JUNIORI
Super Play’s Unique Charmer POISSA
Super Play’s Unique Prince ERI2, SA
Willken Kaiman EH4
Xtravaschnauza Latitude POISSA

Nuortenluokka, urokset
Cheantake Last Man Standing ERI1, SA, PU3, SERT Trixer Por Favour ERI2

Avoin luokka, urokset
Super Play’s Jacques ERI1, SA
Super Play’s Prince Of North POISSA

Valioluokka, urokset
Beries Salty Xino ERI3, SA, PU4
Cappaswaan Darude ERI4, SA
Cheantake Just Like Montague EH
Koriander Iz Salskoy Stepi ERI
Myltans Legolas ERI2, SA, PU2
Super Play’s Northern Duke ERI1, SA, PU1, ROP, BIS1

Veteraaniluokka, urokset
Cheantake Best’n Original ERI2, SA
Super Play’s Ocean Wind ERI3
Super Play’s Ricardo ERI1, SA, ROP-VET, BIS2-VETERAANI

Pennut, nartut
Faustkämpfen Pirouette Wbs PEK2, KP
Nouzer’s Twin Sister PEK3, KP
Nouzer’s Twisted Sister PEK1, KP, ROP-PENTU, BIS4-PENTU

Junioriluokka, nartut
Agorian Deep Dèjá Vu ERI3, SA
Backout’s Zoraya POISSA
Brinata Unique Ursula ERI2, SA
Lodent’s A New Day Has Come EH
Lodent’s Ain’t Misbehaving EH4
Mihan Mini-Yasmin EH
Mihan Mini-Yrtti POISSA
Trixer Perfilia ERI1, SA, PN2, SERT, ROP-JUNIORI, BIS3-JUNIORI

Nuortenluokka, nartut
Dahlia ERI1, SA
Gefige Maus V.D. Kleinen Bartigen ERI3
Super Play’s Pollyanna ERI2

Avoin luokka, nartut
Super Play’s Jolanda ERI1, SA, PN4, VARA-SERT

Valioluokka, nartut
Beries Salty Yade ERI1, SA, PN1, VSP
Cheantake Just Like Juliet ERI2

Veteraaniluokka, nartut
Super Play’s Glory Story ERI1, SA, PN3, VSP-VETERAANI

Kasvattajaluokka
Kennel Cheantake KAS2, KP
Kennel Super Play’s KAS1, KP, ROP-VETERAANI, BIS1-KASVATTAJA

Jälkeläisluokka
Super Play’s Ricardo 1, KP, ROP-JÄLKELÄISLUOKKA, BIS1-JÄLKELÄISLUOKKA

Pariluokka
Super Play’s Ricardo Super Play’s Glory Story BIS1 PARI
Big Paw’s I Hear Voicez Big Paw’s Just Like A Candy BIS2 PARI
Don’t Say Goodbye Jezzy Dogs Faustkämpfen One Black Beauty Bw BIS 3 PARI
Jettyspoof’s Gwendals topaz Jettyspoof’s Gwendals Ruby BIS4 PARI
Jettyspoof´s Icy Top Jettyspoof’s Seven Star’s EI SIJOITUSTA
Big Paw’s Firestorm Big Paw’s Just For Fun EI ESITETTY

PENNUT
BIS1-PENTU Nebre Dastynella Elegant
BIS2-PENTU Super Play’s Why Not me
BIS3-PENTU Jettyspoof’s Gwendals Ruby
BIS4-PENTU Nouzer’s Twisted Sister

BIS1-JÄLKELÄISLUOKKA Super Play’s Ricardo
BIS2-JÄLKELÄISLUOKKA Argentonero Feliz Figaro
BIS3-JÄLKELÄISLUOKKA D’arné All the Rage
BIS4-JÄLKELÄISLUOKKA –

BIS1-JUNIORI Proceller Unconditional Love
BIS2-JUNIORI Jettyspoof’s Just Right
BIS3-JUNIORI Trixer Perfilia
BIS4-JUNIORI Don’t Say Goodbye Jezzy Dogs

BIS1-KASVATTAJA Kennel Super Play’s
BIS2-KASVATTAJA Kennel Big Paw’s
BIS3-KASVATTAJA Kennel Proceller
BIS4-KASVATTAJA Kennel Jettyspoof’s

BIS1-VETERAANI Heathkeeper’s Expect No Less
BIS2-VETERAANI Super Play’s Ricardo
BIS3-VETERAANI Tmavi Knir Block-Buster
BIS4-VETERAANI –

BIS1 Super Play’s Northern Duke
BIS2 Super Play’s Diamond Flame
BIS3 Don’t Say Goodbye Jezzy Dogs
BIS4 Jettyspoof’s Oh So Sweet

Pääerikoisnäyttely 7.6.2014 Tampere 

VALKOINEN Tuomari Ulrike Schmidt, Saksa

Pennut, urokset
Darya’s Lucky Luke 1 KP VSP-PENTU
Supersulo 2 –

Junioriluokka, urokset
Jettyspoof’s Icy Top JUN ERI1 SA PU3 vara-sert ROP-JUN BIS4-JUN Jettyspoof’s Super Mario JUN ERI3
Yacamas Ucconen JUN ERI2 SA PU4

Avoin luokka, urokset
Darya’s Clark C’ Kent AVO ERI2
White Namas Hajan Polonia AVO ERI1 SA SERT PU1 ROP BIS4
Zornoi Kasper AVO EH3

Valioluokka, urokset
Darya’s Hardy Hefaistos VAL ERI4
Jettyspoof’s Oh So Great VAL ERI3
Jettyspoof’s Oh So Man VAL ERI2
Jettyspoof’s Shadow Oscar VAL ERI1 SA PU2
Nick Svarcava VAL HYL

Pennut, nartut
Epelin Wenla 1 KP ROP-PENTU BIS4-PENTU
Darya’s Lovely Laa-Laa 2 KP
Epelin Wilma 4 KP
Sirusärmä 3 KP Epelin Ingvald 1-

Junioriluokka, nartut
Darya’s Kindest Kiara JUN ERI3
Faustkämpfen Loulou In White JUN ERI 4
Jettyspoof’s Super Star JUN ERI1 SA PN4 VARA-SERT VSP-JUN Jettyspoof’s Super Sweet JUN ERI2 SA

Nuortenluokka, nartut
Faustkämpfen Krystal In White NUO ERI1
Jettaharjun Golden-Ten NUO ERI2

Avoin luokka, nartut
Darya’s Hearty Hemera AVO ERI3
Epelin Theodosia AVO ERI2
Jettyspoof’s Oh So Star AVO ERI1 SA PN3 SERT MVA

Valioluokka, nartut
Jettyspoof’s Oh So Sweet VAL ERI 1 SA PN1 VSP

Veteraaniluokka, nartut
Mátraszépe Radio Gaga VET ERI1 SA PN2 ROP-VET BIS2-VET

Kasvattajaluokka
Jettyspoof’s,Tolonen Nea 1 KP ROP-KASV BIS4-KASV

MUSTA-HOPEA
Tuomari Ulrike Schmidt, Saksa

Pennut, urokset
Morgensilber Just Let Me Sing 1 KP VSP-PENTU
Zaktans Travis 2 –

Junioriluokka, urokset
Airilan Attitude JUN EH4
Fascinating Defender Smart Mustache JUN EH3
Pirius Rock Every Day JUN HYL
Pirius Rock With Me JUN ERI1
Aaron JUN ERI2

Nuortenluokka, urokset
Argentonero I’m Jesper NUO ERI1 SA PU3 VARA-SERT

Avoin luokka, urokset
Argentonero I’m Kasper AVO H
Black Drop Silver Sirius AVO HYL
Lapland’s Dear Roi Geezer AVO ERI4
Lili-Jan Flaming Man AVO ERI3
Proceller Quid Pro Quo AVO ERI1 SA PU1 SERT ROP BIS3

Valioluokka, urokset
Super Play’s Well Done AVO 2 SA PU4
Argentonero Feliz Figaro VAL ERI 1 SA PU2
Lapland’s Ellery Elmer VAL ERI2 SA

Veteraaniluokka, urokset
Tmavi Knir Block-Buster ERI1 SA ROP-VET BIS4-VET

Pennut, nartut
Juliuksen Una Volta 2 –
Super Play’s Nordic Hope 1 KP ROP-PENTU BIS1-PEN

Junioriluokka, nartut
Argentonero Juliette JUN EH-
Argentonero Justine JUN EH4
Felicos Silfur Ardine JUN EH-
Paratus One And Only JUN EH-
Pirius Rock You Girl JUN EH-
Proceller Simply Smashing JUN ERI1 SA PN1 SERT VSP ROP-JUN BIS2-JUN
Proceller Sins’n Secrets JUN ERI2 SA PN3 VARA-SERT
Silverjoy Strelizia JUN ERI3
Zaktans Cullen Rosalice JUN EH

Nuortenluokka, nartut
Proceller Quencienta Sky NUO ERI1
Välimäen Diandra NUO EH2

Avoin luokka, nartut
Busterin Fridamaria AVO ERI1
Doctor’s Order Oops AVO EH3
Super Play’s Qualita AVO ERI2

Valioluokka, nartut
Faustkämpfen Indeed I Am VAL ERI1 SA PN2
Argentonero Feliz Fantasia VAL ERI3 SA
Scedir Naomi Campbell VAL ERI2 SA PN4
Super Play’s Daring Dancer VAL ERI4

Kasvattajaluokka
Argentonero,Höök-Nikanne Johanna 2 KP
Proceller,Lehtonen Satu 1 KP ROP-KASV BIS3-KASV

MUSTA Tuomari Birgit Bischoff, Saksa
Pennut, urokset
Kappulan Dynamo 1KP PUP1 ROP-PENTU BIS2-PENTU
Yaxxelrex 2KP PUP2
Zanimin Baxlou 1KP PUP3

Junioriluokka, urokset
Black Style Alley Challenger JUN ERI2 SA
Panomaks Brilliant Blues JUN ERI3
Victorious Star Play And Win JUN ERI1 SA PU4 VARA-SERT VSP-JUN Yacamas Voice Of Hufflepuff JUN EH4

Nuortenluokka, urokset
Backout’s Orlando NUO ERI1 SA
Petremmas From Genstat NUO ERI2 SA

Avoin luokka, urokset
Big Paw’s Grande Amore AVO ERI1 SA PU3 SERT
Chupeta’s A Song For You AVO ERI3
Elkost Ile De Beaute AVO ERI2 SA
Midnight’s Speeders Igor AVO EH4

Valioluokka, urokset
Adlers Micro Yaxxel VAL ERI2 SA PU2
Blackgalaxy Victor VAL ERI1 SA PU1 ROP BIS2
Stablemaster’s Frankie Boy VAL ERI3 SA

Pennut, nartut
Jewelstar 2KP PNP2
Raven’s Tot Listen To Your Heart 1KP PNP1 VSP-PENTU
Zanimin Bailei 1KP PNP3
Zanimin Bellei 3-
Zanimin Bubblei 2KP PNP4

Junioriluokka, nartut
Big Paw’s Happy End JUN ERI 1 SA PN4 VARA-SERT ROP-JUN BIS3-JUN
Nouzer’s Sparkling Black JUN ERI2 SA
Panomaks Brilli Bimbadibravo JUN ERI3 SA

Nuortenluokka, nartut
Backout’s Opal NUO ERI1 SA
Fairytale NUO EH2
Peacemaker’s Black Francis NUO EH3

Avoin luokka, nartut
Raven’s Tot Just Dance AVO ERI1 SA PN2 SERT
Yuline Salute Ferea AVO ERI2 SA

Valioluokka, nartut
Big Paw’s Copyright VAL ERI2 SA
Big Paw’s Diva For Nouzer VAL ERI3 SA
Big Paw’s Exit To Heaven VAL ERI1 SA PN1 VSP

Veteraaniluokka, nartut
Afrodite VET ERI1 SA PN3 ROP-VET BIS1-VET

Kasvattajaluokka
Big Paw’s, Nurmela Eija & Nieminen John 1 KP BIS2-KASV

PIPPURI & SUOLA Tuomari Birgit Bischoff, Saksa
Pennut, urokset
Baumeister Marquis 3-
Cheantake Last Man Standing 1KP ROP-PENTU BIS3-PENTU
Super Play’s Panther 2-

Junioriluokka, urokset
Hömpötin Hurmuri By Pp-Love JUN ERI3-
Super Play’s Jacques JUN ERI1 SA VSP-JUN
Willken James Hunt JUN ERI2 SA

Nuortenluokka, urokset
Cheantake Just Like Montague NUO ERI2 SA
Super Play’s Frodo NUO ERI1 SA

Avoin luokka, urokset
Nouzer’s Oh Boy AVO ERI2 SA VARA-SERT
Noveria Smashing Game AVO ERI1 SA PU4 SERT MVA
Peacemaker’s Bravo Pepper AVO ERI3 SA

Valioluokka, urokset
Cappaswaan Darude VAL ERI-
Cheantake I Put A Spell On You VAL ERI-
Koriander Iz Salskoy Stepi VAL ERI-
Super Play’s Gipsy King VAL ERI2 SA PU2
Super Play’s King Of North VAL ERI-
Super Play’s Nicolas VAL ERI3 SA
Super Play’s Northern Duke VAL ERI1 SA PU1 VSP
Super Play’s Ricardo VAL ERI4 SA
Top Target Maestro VAL ERI-
Willken Insignia VAL ERI-

Veteraaniluokka, urokset
Super Play’s Ocean Wind VET ERI1 SA PU3 ROP-VET BIS3-VET

Pennut, nartut
Baumeister Minne 4-
Cheantake Like Million Dollars 1 KP VSP-PENTU
Russkiy Assorti’c Charm Of Noveria 3-
Super Play’s Pollyanna 2KP

Junioriluokka, nartut
Cheantake Kiss’n Run JUN EH-
Cheantake Kiss’n Tell JUN ERI3 SA
Hömpötin Image Girl JUN ERI-
Hömpötin Ivana Trump JUN EH-
Nouzer’s Querida Queen JUN ERI-
Nouzer’s Rely On Me JUN ERI4 –
Super Play’s Jolanda JUN ERI2 SA PN4 VARA-SERT
Super Play’s Marcelle JUN ERI1 SA PN3 SERT ROP-JUN BIS1-JUN

Nuortenluokka, nartut
Cheantake Just Like Juliet NUO ERI1 SA
Super Play’s Eleonora NUO ERI2 SA

Avoin luokka, nartut
Brisken Princess Celestial AVO ERI
Nouzer’s Oh Yes AVO ERI4
Wilhellmiinan Yö-Juoksu AVO ERI3 SA
Willken Harmony AVO ERI-
Willken Isla Bonita AVO ERI1 SA
Xtravaschnauza Indira AVO ERI2 SA
Cheantake Echo Of Love VAL ERI-
Cheantake Echo Of Passion VAL ERI3 SA
Super Play’s Donatella VAL ERI-
Super Play’s Kerenza VAL ERI2 SA PN2
Super Play’s Kind-Hearted VAL ERI4 SA
Super Play’s Xylitol VAL ERI1 SA PN1 ROP BIS1

Kasvattajaluokka
Cheantake, Ylikylä Nora 2 KP Nouzer’s,
Nousiainen Leena 4KP
Super Play’s, Raisaari Mervi Päivikki 1 KP BIS1-KASV
Willken, Koljonen Raija & Palander Jarmo 3KP

Jälkeläisluokka
Koriander Iz Salskoy Stepi 2 KP
Super Play’s Ricardo 1 KP BIS-JÄLK

SNAPI Pääerikoisnäyttely Porvoo 15.6.2013

KÄÄPIÖSNAUTSERI MUSTA 
UROKSET PENTULUOKKA 7-9kk REIJO LATVALA
Backout’s Orlando 56350/12 1
Backout’s Omar 56349/12 2

NARTUT PENTULUOKKA 7-9kk REIJO LATVALA
Backout’s Opal 56354/12 1 KP ROP-PEN
Backout’s Odessa 56351/12 2
Zanimin So Lei 10470/13 3

UROKSET JUNIORILUOKKA PEDRO SANCHES DELERUE Big Paw’s Grande Amore 43671/12 ERI 1 SA PU 3 VASERT Blackgalaxy Wings Of Smoke ROI/12/141329 ERI 2 SA PU 4 Raven’s Tot Jive Me Crazy 49707/12 ERI 3 SA
Imbrez Get Bizzy ERI 4 SA Imbrez Black Drop ERI

UROKSET NUORTEN LUOKKA PEDRO SANCHES DELERUE
Ee&Lv JMva SeV-12 SeJV-12 HeJV-12 LvJV-13 TlnJW-13 Blackgalaxy Victor 47283/12 ERI 1 SA PU 1 SERT ROP BIS-1
Raven’s Tot I Want It All 20545/12 ERI 2 SA

UROKSET AVOIN LUOKKA PEDRO SANCHES DELERUE Yacamas Frazier 57691/07 ERI 1 SA

UROKSET VALIOLUOKKA PEDRO SANCHES DELERUE C.I.B&Fi&Se&Ee&Lt&It Ch BaltW-12 VDHEUSG-12 HeW-12 Blackgalaxy Lover Mini Boy 12053/11 ERI 1 SA PU 2 Fi&Ee&Lv&RKF&Balt&Ru CH HeV-10 HeJV-10 JV-10 V-10 V-11 Panomaks Ultra Star RKF2768544 ERI 2 SA C.I.B&Fi&Ee Mva Backout’s Jamaica 16369/08 ERI 3

UROKSET VETERAANILUOKKA PEDRO SANCHES DELERUE
C.I.B&Fi&Se&No&Ee&Lv&Lt&Balt Ch VV-12 Esquire Rezlark 20132/05 ERI 1 SA VSP-VET

NARTUT JUNIORILUOKKA PEDRO SANCHES DELERUE Raven’s Tot Just Dance 49708/12 ERI 1 SA PN 2 SERT ROP-JUN BIS-JUN 1
Svartheim’s I Want It All 36886/12 ERI 2
Benoran Fanittaa Ei Ketään 45535/12 EH 3

NARTUT AVOIN LUOKKA PEDRO SANCHES DELERUE Big Paw’s Enjoyment 26298/11 ERI 1 SA VASERT
Big Paw’s Enjoy My Love 26300/11 ERI 2 SA
Big Paw’s Easy To Love 26297/11 ERI 3

NARTUT VALIOLUOKKA PEDRO SANCHES DELERUE
HR Mva Ee JMva V-12 SeV-12 EeJV-12 BaltJV-12 Big Paw’s Exit To Heaven 26299/11 ERI 1 SA PN 1 VSP
Fi&Se Mva HeJW-10 PMV-11 Super Play’s Ushara 50504/09 ERI 2 SA PN 3
C.I.B&Fi&Se&Ee Mva Lv&Ee JMva Rozarka Rezlark 56868/08 ERI 3 SA
Fi&Lt Mva PMJV-09 PMV-09 V-11 Raven’s Tot Feel The Rhythm 25009/09 ERI 4 SA
Fi&Ee Mva FinnSG Super Play’s Black Jewel 57126/07 ERI

NARTUT VETERAANILUOKKA PEDRO SANCHES DELERUE
C.I.B&Fi&Se&Ee&Lv Mva EeVMva BlatJv-05-06 PMV-05 V-05 EeV-06 BaltVV-12 Afrodite 35083/04 ERI 1 SA PN 4 ROP-VET BIS-VET 3
RKF&Ru&Ee&By&Balt&Lv&Lt&Fi Ch Elkost Cha-Cha-Cha RKF1635410 ERI 2 SA
C.I.B&Pohj&Fi&Ee&Dk&Lv&Se Mva VV-12 Peacemaker’s Black Ki Troya 28489/04 ERI 3
Yacamas Appassionata 17576/04 POISSA

KASVATTAJALUOKKA PEDRO SANCHES DELERUE Kennel Big Paw’s 1 KP BIS-KAS 2 (Easy To Love, Enjoyment, Enjoy My Love, Exit To Heaven)

JÄLKELÄISLUOKKA PEDRO SANCHES DELERUE C.I.B&Fi&Se&Ee Mva Lv&Ee JMva Rozarka Rezlark 56868/08 1 KP BIS-JÄLK 2 (Big Paw’s Easy To Love, Big Paw’s Enjoyment, Big Paw’s Enjoy My Love, Big Paw’s Exit To Heaven)
C.I.B&Pohj&Fi&Se&No Mva Grand Prix Grasant 35391/09 POISSA

KÄÄPIÖSNAUTSERI MUSTA-HOPEA
UROKSET PENTULUOKKA 5-7kk REIJO LATVALA
Zaktans Cascade Range 15851/13 1
Zaktans Chimborazo 15850/13 2
Bellabellax Fabulous Whisperer 11417/13 3

UROKSET PENTULUOKKA 7-9kk REIJO LATVALA
Proceller Quid Pro Quo 56928/12 1

NARTUT PENTULUOKKA 5-7kk REIJO LATVALA Bellabellax Finest White Pearl 11421/13 1
Zaktans Candy Cassidy 15854/13 2
Zaktans Cullen Rosalie 15855/13 3
Zaktans Cinnamon Girl 15853/13 POISSA

UROKSET JUNIORILUOKKA PEDRO SANCHES DELERUE Super Play’s Well Done 24423/12 ERI 1 SA VASERT ROP-JUN BIS-JUN 2
Firmitas Hakuna Matata FI56096/12 ERI 2 SA
Argentonero Happy Harald 38730/12 ERI 3 SA
Prince Of Kent From Dolina Rivendell PKR.II-112546 ERI 4 Busterin Fridolf 28727/12 EH
Sutturan C’est La VIe 27884/12 EH

UROKSET NUORTEN LUOKKA PEDRO SANCHES DELERUE
Scedir Uri Geller ROI/12/65334 ERI 1 SA
Zaktans Flashback 54581/11 ERI 2
Ee&Lv&Lt&Balt JMva Bellabellax Helios 57429/11 ERI 3 Zaktans Aikido Man 52652/11 EH 4
Dufluur’s Cheerfulboy 52681/11 EH

UROKSET AVOIN LUOKKA PEDRO SANCHES DELERUE Busterin David 19765/11 ERI 1 SA PU 4 SERT
Lapland’s Dear Dandy 19024/11 ERI 2 SA
Ee&Lv JMva EeJV-12 BaltJV-12 TlnW-13 Silverjoy Pilot 40606/11 ERI 3
Lili-Jan Crash Boom Bang 43110/10 EH 4

UROKSET VALIOLUOKKA PEDRO SANCHES DELERUE
Fi Mva Peacemaker’s Aga Khan Frosty 28536/10 ERI 1 SA PU 1 VSP
Fi Mva Maxi King Of Taita’s Ushabti 59438/09 ERI 2 SA PU 2 Fi Mva V-12 Argentonero Feliz Figaro 30500/10 ERI 3 SA PU 3
Fi&Ee&Lv&Ru Mva HeW-10 Argentonero Dandelion 31185/08 ERI 4 SA
C.I.B&Fi&Ee&Lv&Lt&Balt Mva Lv&Ee JMva Catadelian Kilimanjaro 52986/09 ERI
Fi Mva Dog-Otho’s Michael 55990/10 ERI
UROKSET VETERAANILUOKKA PEDRO SANCHES DELERUE
C.I.B&Fi&Ee Mva Peacemaker’s Encore 34849/03 ERI 1 SA ROP-VET

NARTUT JUNIORILUOKKA PEDRO SANCHES DELERUE Doctor’s Order Oops 32286/12 ERI 1 SA VSP-JUN
Zabrina Of Taita’s Ushabti 57119/12 ERI 2 SA
Stator Gracioso 50019/12 ERI 3
Busterin Fridamaria 28729/12 ERI 4
Greedy’s Rascal’s Tasteful Treasure 26955/12 EH
Wanhan Purolan Sushi 57799/12 EH

NARTUT NUORTEN LUOKKA PEDRO SANCHES DELERUE
Dufluur’s Crystalgirl 52682/11 ERI 1
Bellabellax Hestia 57430/11 ERI 2 Ee&Lv JMva
Bellabellax Hesperid 57432/11 EH 3

NARTUT AVOIN LUOKKA PEDRO SANCHES DELERUE Alfa Adrian Harmony RKF2733013 ERI 1 SA PN 2 SERT
FI MVA Zaktans Mamma Mia 50417/10 ERI 2 SA VASERT Bouvbear’s Wireless 49499/11 ERI 3 SA
Argentonero Feliz Figurin 30504/10 ERI 4 SA
Nero Argentos WW Pilot Fantastica 17598/11 ERI
Silverjoy Khimaira 19820/09 EH
Sutturan Blåbär 30826/11 EH

NARTUT VALIOLUOKKA PEDRO SANCHES DELERUE
Fi Mva HeW-12 Scedir Naomi Campbell 53317/11 ERI 1 SA PN 1 ROP
Fi&Lv Mva JV-10 HeW-11 EeJV-11 Silver Moon of Escudo Blue Bricassart 25266/11 ERI 2 SA PN 3
Fi Mva Super Play’s Diamond Flame 42488/10 ERI 3 SA PN 4
Fi&Se&Ee&Lt Mva Imbrez Black Or White 55651/10 ERI 4 SA
Fi Mva Argentonero Feliz Fantasia 30502/10 ERI
Fi&It Ch FinnSg Scedir Julie Andrews 52100/11 ERI
Fi Mva Super Play’s Daring Dancer 42487/10 ERI
Fi Mva Beries Frosty Romance 19906/09 POISSA

NARTUT VETERAANILUOKKA PEDRO SANCHES DELERUE
Fi Mva Argentonero Amadores 40094/03 ERI 1 SA VSP-VET

KASVATTAJALUOKKA PEDRO SANCHES DELERUE Kennel Argentonero 1 KP (Happy Harald, Dandelion, Feliz Figaro, Feliz Fantasia)

JÄLKELÄISLUOKKA PEDRO SANCHES DELERUE C.I.B&Fi&Ee&Lv&Ru MVA PMV-09 Noble Monument’s Fit For Beries 29065/08 1 KP (Argentonero Feliz Figaro, Argentonero Feliz Figurin, Silverjoy Khimaira, Argentonero Feliz Fantasia)
Argentonero Day Lily 31182/08 POISSA

KÄÄPIÖSNAUTSERI PIPPURI & SUOLA
UROKSET PENTULUOKKA 5-7kk REIJO LATVALA
Super Play’s Frodo 16298/13 1
Cheantake Just Like Montague 13331/13 2

UROKSET PENTULUOKKA 7-9kk REIJO LATVALA
Super Play’s Emerico 10132/13 2
Super Play’s Enzo 10133/13 1 KP VSP-PEN

NARTUT PENTULUOKKA 5-7kk REIJO LATVALA
Super Play’s Frida 16299/13 1
Cheantake Just Like Juliet 13332/13 2

NARTUT PENTULUOKKA 7-9kk REIJO LATVALA
Super Play’s Eleonora 10134/13 1 KP ROP-PEN BIS-PEN 3

UROKSET JUNIORILUOKKA HELLE GADEBERG
Nouzer’s Oh Boy 37387/12 ERI 1 SA PU 2 SERT ROP-JUN BIS-JUN 4
Trixer Jordan 45976/12 ERI 2
Xtravaschnauza Juilliard 51996/12 POISSA

UROKSET NUORTEN LUOKKA HELLE GADEBERG
JV-12 Trixer Hercule Poirot 14842/12 ERI 1 SA HeJW-12 Cheantake I Put A Spell On You 19123/12 ERI 2
Beries Salty Xino 12012/12 ERI 3
Super Play’s Roberto 52575/11 POISSA

UROKSET AVOIN LUOKKA HELLE GADEBERG
JMV-12 Cheantake Got That Groove 11961/11 ERI 1 SA PU 4 VASERT
Super Play’s Join the Gang 10322/11 ERI 2
Super Play’s Nicolas 34129/11 EH 3
Beries Salty Vincent 54577/10 EH 4
Trixer Fire 32743/11 POISSA UROKSET

VALIOLUOKKA HELLE GADEBERG Fi Mva Ee Jch Imbrez Monster Inc 34918/11 ERI 1 SA PU 1 VSP
C.I.B&Fi&Dk Mva HeW-10 Super Play‘s Gipsy King 31735/08 ERI 2 SA PU 3
C.I.B&Pohj&Balt&Fi&Se&No&Ee&Lv&Lt Mva HeW-12 Super Play’s Ocean Wind 33298/06 ERI 3 SA
Fi Mva Super Play’s Northern Duke 15859/09 ERI 4 SA Fi&Lv&Lt Mva Koriander Iz Salskoy Stepi 56704/10 ERI SA HeJW-10 Fi Mva Super Play’s Wind Chaser 53289/09 ERI SA
Fi&Ee Mva Russkiy Assorti’c Showboy 60425/08 ERI
Fi&Se Mva TlnJW-12 EeJV-12 Super Play’s King of North 21266/11 ERI
C.I.B&Nord&Fi&Dk&Se&Ee&By Mva MV-08 JV-07 V-10-11 Super Play’s Ricardo 11709/07 POISSA
Fi&Lv&Ee Mva Lt&Lv&Ee&Balt LtJV-11 JMva Xtravaschnauza Extraordinary 11093/10 POISSA

UROKSET VETERAANILUOKKA HELLE GADEBERG C.I.B&Pohj&Fi&Se&No&Ee Mva Ee VMva Willy Lee Osvald-Pepper 13440/01 ERI 1 SA ROP-VET
Fi Mva Trixer Herodes 22853/05 ERI 2 C.I.B&Pohj&Fi&Se&No&Lv&Ee Mva Alert Charm Yudgin 19469/03 POISSA

NARTUT JUNIORILUOKKA HELLE GADEBERG
Beries Salty Yade 29510/12 ERI 1 SA PN 4 VSP-JUN Tajinastes Tormenta Perfecta 53071/12 ERI 2 SA LtJV-13 Super Play’s Xylitol 36963/12 ERI 3 SA
Nouzer’s Oh My My 37389/12 ERI 4 SA
Beries Salty Yoko 29512/12 ERI
Imbrez Too Bizzy To Care 41444/12 ERI
Nouzer’s Oh La La 37388/12 ERI
Nouzer’s Oh Really 37390/12 ERI
Super Play’s Angelica 31509/12 EH
Ee&Lv&By JMva Super Play’s Xena 36962/12 EH Balt&Ee&Lv&Lt JMva HeW-12, HeJW-12 LvJW-13 Xtravaschnauza Isobel 14282/12 POISSA

NARTUT NUORTEN LUOKKA HELLE GADEBERG
Super Play’s Remember Me 52577/11 ERI 1 SA PN 2 SERT Super Play’s Ultra Violetta 11149/12 ERI 2
Willy Lee Lovely Pepper 56034/11 ERI 3

NARTUT AVOIN LUOKKA HELLE GADEBERG
Willken Haya 22905/11 ERI 1 SA PN 3 VASERT
Super Play’s Nicole 34131/11 ERI 2 SA
Trixer Apropå 45484/09 POISSA
Trixer Europe 58194/10 POISSA
Ee&Lv Mva Lt&Lv&Ee&Balt JMva LvJV-11 LtJV-11 EeJV-11 Xtravaschnauza Fantastique 43384/10 POISSA

NARTUT VALIOLUOKKA HELLE GADEBERG
Fi&Se&Ee Mva V-12 Imbrez Green Express 42833/10 ERI 1 SA PN 1 ROP
Fi Ch Imbrez Idoll 42813/10 ERI 2 SA
Fi&Se&Ee&By Mva Balt&Ee&Lv&Lt&By JMva Wa-12 TlnV-12 TlnJV-12 EeJV-12 LtJV-12 Super Play’s Kerenza 21267/11 ERI 3 SA
Fi Mva Super Play’s Kind-Hearted 21268/11 ERI 4 SA C.I.B&Pohj&Fi&Se&Ee&No&Lv Mva Cheantake Echo Of Passion 46144/09 ERI SA
Fi&Ee Mva Ee JMva BH Super Play’s Eternal Flame 20023/08 ERI SA
Multi Ch Multi Winner Super Play’s Hermione 31744/08 ERI SA
Fi&Ee Mva Willken Frei Gigante 55320/07 ERI SA Fi&Ee&Lt Mva Lt&Lv&Ee&Balt JMva EeJV-10 Xtravaschnauza Dramatique 23682/09 POISSA

KASVATTAJALUOKKA HELLE GADEBERG
Kennel Super Play’s 1 KP (Northern Duke, Ocean Wind, Wind Chaser, Kerenza)
Kennel Nouzer’s 2 KP (Oh Boy, Oh La La, Oh My My, Oh Really)
Kennel Beries 3 KP (Salty Xino, Salty Vincent, Salty Yade, Salty Yoko)
Kennel Imbrez POISSA
Kennel Trixer POISSA
Kennel Xtravaschnauza POISSA

JÄLKELÄISLUOKKA HELLE GADEBERG
Fi Mva Super Play’s Northern Duke 15859/09 1 KP BIS-JÄLK 3 (Super Play’s King Of North, Super Play’s Remember Me, Super Play’s Kerenza, Super Play’s Kind-Hearted)
Fi Mva Top Target Maestro 33787/10 2 KP (Beries Salty Xino, Beries Salty Yade, Beries Salty Yoko, Super Play’s Ultra Violetta)
Fi&Lv&Lt Mva Koriander Iz Salskoy Stepi 56704/10 3 KP (Nouzer’s Oh Boy, Nouzer’s Oh La La, Nouzer’s Oh My My, Nouzer’s Oh Really)
C.I.B&Pohj&Fi&Se&No&Lv&Ee Mva Alert Charm Yudgin 19469/03 POISSA
Multi Ch Multi Winner Super Play’s Hermione 31744/08 POISSA

SNAPI Pääerikoisnäyttely 9.6.2012

KÄÄPIÖSNAUTSERI VALKOINEN
UROKSET PENTULUOKKA VERENA AHRENDTS
Jettyspoof’s Oh So Great 10701/12 1 KP ROP-PENTU

NARTUT PENTULUOKKA VERENA AHRENDTS
Jettyspoof’s Oh So Sweet 10706/12 1 KP VSP-PENTU
Jettyspoof’s Oh So Star 10705/12 2

UROKSET JUNIORILUOKKA VERENA AHRENDTS
Zornoi Kasper 31936/11 ERI 1 VSP-JUN
Darya’s Gus Goose 53434/11 EH 2
Darya’s Gladstone Gander 53432/11 H

UROKSET NUORTENLUOKKA VERENA AHRENDTS
Jettyspoof’s Seven Up 57896/10 ERI 1
Jettaharjun Eye of the Hurricane 54535/10 EH 2

UROKSET AVOIN LUOKKA VERENA AHRENDTS
Magic Maker Little Hurst 36419/09 ERI 1
Ee&Lt&Lv&Balt&Ru JMva RkfV-10 Darya’s Clark C’Kent 26422/10 EH 2

UROKSET VALIOLUOKKA VERENA AHRENDTS
Fi Mva V-11 Jettyspoof’s Shadow Oscar 39800/09 ERI 1 SA PU 1 ROP C.I.B.&Fi&Ee&Si Mva EeV-11 SiV-12 Magic Maker Little Error 28442/08 ERI 2 SA PU 2
Fi&Ee&Lt Mva Ee&Lt JMva Lümmel von Niederhalen 58131/07 EH 3

NARTUT JUNIORILUOKKA VERENA AHRENDTS
Magic Maker Little Leticia 13927/11 ERI 1 SA VASERT ROP-JUN JV-11 Faustkämpfen Herself In White 12790/11 EH 2
Darya’s Gracefull Gabriella 53436/11 EH 3

NARTUT NUORTENLUOKKA VERENA AHRENDTS
Jettyspoof’s Seventh Heaven 57901/10 ERI 1 SA
Jettaharjun Ebony Rose 54539/10 ERI 2
Jettyspoof’s La Paquita 60594/10 EH 3

NARTUT AVOIN LUOKKA VERENA AHRENDTS
Jettyspoof’s Shadow Liar 39800/09 ERI 1 SA PN 4 SERT
Fi Mva Jettyspoof’s Seven Stars 57902/10 EH 2
LtJW -11 Darya‘s Cutest Cinderella 26423/10 EH 3
Faustkämpfen Fantasy In White 31608/10 EH 4

NARTUT VALIOLUOKKA VERENA AHRENDTS
Fi&Ee Mva EeJV-10 Magic Maker Little Guardian 17612/09 ERI 1 SA PN 1 VSP
Fi&Ee&Se Mva V-11 Quartz Crystal BSH Von Portenschlag 22637/09 ERI 2 SA PN 3
Fi&Ee&Lv Mva Ee&Lt&Lv&Balt&Ru JMva LtJV-09 RkfV-09 Eternal Gambler Timeless Legend 59779/09 ERI 3
Fi&Ee&Ru Mva Faustkämpfen Yolande 17270/08 EH 4

NARTUT VETERAANILUOKKA VERENA AHRENDTS C.I.B.&Fi&Se&Dk&No&Ee Mva V-05 Jettaharjun Aphrodite 45991/02 ERI 1 SA PN 2 ROP-VET
C.I.B.&Fi&No&Balt Mva Balt VMva V04-06-07 BH Matraszepe Radio Gaga 50549/05 ERI 2
Fi&Ee&Ru Mva PMV-05 Blizzard Alba Astra 37786/02 EH 3

KASVATTAJALUOKKA VERENA AHRENDTS
Kennel Magic Maker 1 KP (Magic Maker Little Hurst, Magic Maker Little error, Magic Maker Little Leticia, Magic Maker Little Guardian)
Kennel Jettyspoof’s 2 KP (Jettyspoof’s Shadow Oscar, Jettyspoof’s Seventh Heaven, Jettyspoof’s Seven Stars, Jettyspoof’s Shadow Liar) Kennel Darya’s EI

KÄÄPIÖSNAUTSERI MUSTA
UROKSET PENTULUOKKA VERENA AHRENDTS
Alwaysonmymind 56717/11 1 KP VSP-PENTU
Chupeta‘s A Song For You 58954/11 2

NARTUT PENTULUOKKA VERENA AHRENDTS
Abitofsisley 56713/11 1 KP ROP-PENTU BIS-PEN-1

UROKSET NUORTENLUOKKA VERENA AHRENDTS
Blackgalaxy Lover Mini Boy 12053/11 ERI 1 SA PU 1 SERT ROP
Big Paw’s Daredevil After Dark 45046/10 ERI 2 SA PU 2 VASERT

UROKSET AVOIN LUOKKA VERENA AHRENDTS
D’arné Touran 31937/05 H UROKSET

VALIOLUOKKA VERENA AHRENDTS
Fi&No Mva Tornado Grasant 51800/09 ERI 1 SA PU 3
Fi Mva Backinblack Rex 2420610 ERI 2
Fi&Se Mva Backinblack Sturm 26850/08 EH 3
Fi&Se&Ee&Lt Mva Black Drop Luce 24801/07 EH 4

NARTUT JUNIORILUOKKA VERENA AHRENDTS
Big Paw’s Exit To Heaven 26299/11 ERI 1 SA PN 2 SERT ROP-JUN BIS-JUN-2
Super Play‘s Mirella 27736/11 EH 2

NARTUT AVOIN LUOKKA VERENA AHRENDTS
HeW-11 Big Paw’s Copyright 33980/10 ERI 1 SA
Big Paw’s Cover Girl 33981/10 ERI 2 SA PN 3 VASERT (liikkui paremmin PN-kehässä)
Stablemaster’s Shakira 15887/10 EH 3
Blackpeak’s Chica Bonita 38290/10 H

NARTUT VALIOLUOKKA VERENA AHRENDTS
Fi&Se Mva HeJW-10 PMV-11 Super Play’s Ushara 50504/09 ERI 1 SA PN 1 VSP
Fi Mva Stablemaster‘s Totally Hot 38013/10 ERI 2 SA PN 4
Fi&Se Mva Little Giants Enjoy 46015/09 ERI 3 Heathkeeper’s Killin’ Me Softly 34353/10 ERI 4

NARTUT VETERAANILUOKKA VERENA AHRENDTS
Yacamas Appassionata 17576/04 ERI 1 ROP-VET BIS-VET-3

KASVATTAJALUOKKA VERENA AHRENDTS
Kennel Big Paw’s 1 KP (Big Paw’s Daredevil After Dark, Big Paw’s Exit To Heaven, Big Paw’s Copyright, Big Paw’s Cover Girl)

KÄÄPIÖSNAUTSERI PIPPURI & SUOLA
UROKSET PENTULUOKKA  TATJANA AHRENDTS
Super Play’s Ultra Sonico 11148/12 1 KP ROP-PENTU BIS-PEN-3

NARTUT PENTULUOKKA  TATJANA AHRENDTS
Xtravaschnauza Isobel 14282/12 1 (myöhästyi)

UROKSET JUNIORILUOKKA TATJANA AHRENDTS
Super Play’s Nicolas 34129/11 ERI 1 SA VASERT VSP-JUN
Willken Insignia 45468 ERI 2
Super Play’s Prince of Charming 11951/12 EH 3
Xtravaschnauza Hardcopy 20306/11 POISSA

UROKSET NUORTENLUOKKA TATJANA AHRENDTS
Super Play’s Join the Gang 10322/11 ERI 1 SA SERT
Xtravaschnauza Forza 43382/10 EH 2

UROKSET VALIOLUOKKA TATJANA AHRENDTS
Fi Mva Super Play’s Northern Duke 15859/09 ERI 1 SA PU 1 ROP BIS-1 Fi&Dk Mva HeW-10 Super Play’s Gipsy King 31735/08 ERI 2 SA PU 2
Fi Mva HeJW-10 Super Play’s Wind Chaser 53289/09 ERI 3 SA PU 3
Ee JMva Cheantake Full Metal Jacket 37571/10 ERI 4 SA PU 4 C.I.B.&Pohj&Balt&Fi&Se&Lv&Ee&No&Lt Mva NoV-09 EeV-10 Super Play’s Ocean Wind 33298/06 ERI
Fi Mva Top Target Maestro 33787/10 ERI

UROKSET VETERAANILUOKKA TATJANA AHRENDTS C.I.B.&Pohj&Fi&Se&No&Ee&Lt Mva Ee&Lt VMva MVV-10 Willy Lee Osvald-Pepper 13440/01 ERI 1 SA ROP-VET C.I.B.&Pohj&Fi&Se&No&Lv&Ee Mva Alert Charm Yudgin 19469/03 POISSA

NARTUT JUNIORILUOKKA TATJANA AHRENDTS
Balt&Ee&Lv&Lt&By JMva LtJV-12 TlnJV-12 TlnV-12 Super Play’s Kerenza 21267/11 ERI 1 SA PN 4 ROP-JUN BIS-JUN-1
Super Play’s Nicole 34131/11 ERI 2 SA
Super Play’s Remember Me 52577/11 ERI 3 SA
Willken Harmony 22906/11 ERI 4
Super Play’s Royal Eleganza 52578/11 EH
Willken Isla Bonita 45470/11 EH LvJV-12
Xtravaschnauza Gingerbread 17694/11 EH
Super Play’s Parish Charm 11955/12 POISSA

NARTUT NUORTENLUOKKA TATJANA AHRENDTS
Beries Salty Vintage 54579/10 ERI 1 SA
Willken Haya 22905/11 ERI 2 SA
Trixer Empire 58193/10 POISSA

NARTUT AVOIN LUOKKA TATJANA AHRENDTS
Super Play’s Evita 42912/10 ERI 1 SA PN 2 SERT
Super Play’s Donatella 16328/08 ERI 2 SA PN 3 VASERT
Hosszubereki-Csaszar Tirlittan 31661/08 ERI 3

NARTUT VALIOLUOKKA TATJANA AHRENDTS
Fi&Dk&Ee Mva BaltJV-09 HeW-10 V-10 HeW-11 Super Play’s Hermione 31744/08 ERI 1 SA PN 1 VSP
Fi&Ee Mva Willken Frei Gigante 55320/07 ERI 2 SA
Fi Mva Ripsalidopsis Egoza for Willken 33692/08 ERI 3
Ee Mva Lt&Lv&Ee&Balt JMva EeJV-10 Xtravaschnauza Dramatique 23682/09 H
Fi Mva Super Play’s Mercede 58086/08 POISSA

NARTUT VETERAANILUOKKA TATJANA AHRENDTS
Fi Mva Willken Candolim 17422/04 ERI 1 SA VSP-VET

KASVATTAJALUOKKA TATJANA AHRENDTS
Kennel Super Play’s 1 KP BIS-KAS-1 (Super Play’s Northern Duke, Super Play’s Wind Chaser, Super Play’s Kerenza, Super Play’s Donatella)
Kennel Willken 2 (Willken Insignia, Willken Harmony, Willken Haya, Willken Frei Gigante)
Kennel Xtravaschnauza EI

KÄÄPIÖSNAUTSERI MUSTA-HOPEA
UROKSET PENTULUOKKA TATJANA AHRENDTS
Lili-Jan Flaming Man 59860/11 1

NARTUT PIKKUPENTULUOKKA TATJANA AHRENDTS
Faustkämpfen Indeed I Am 12859/12 1 KP PN1-PENTU ROP-PENTU

NARTUT PENTULUOKKA TATJANA AHRENDTS
Zaktans Face Of Alice 54579/11 1 KP PN2-PENTU

UROKSET JUNIORILUOKKA
Busterin David 19765/11 ERI 1 SA PU 4 VASERT ROP-JUN BIS-JUN-4 Silverjoy Pilot 40606/11 ERI 2 SA
Goldwine My Sweetheart From Dolin Rivendell PKRII-108549 ERI 3
Eisern Kalle Blomkvist 28780/11 H
Lili-Jan Diamond Ideas 27670/11 H

UROKSET NUORTENLUOKKA TATJANA AHRENDTS
Proceller Kick Some Ass 54130/10 ERI 1 SA PU 3 SERT
Lapland’s Dear Dandy 19024/11 ERI 2 SA
Chelines Royal Mail LOE1991065 EH 3
Chistoso Supersankari 56282/10 EH 4

UROKSET AVOIN LUOKKA TATJANA AHRENDTS
Argentonero Feliz Figaro 30500/10 ERI 1 SA

UROKSET VALIOLUOKKA TATJANA AHRENDTS
Santor Lassi 24130/10 ERI 1 SA PU 1 VSP
Fi Mva Super Play’s Tiziano 33136/09 ERI 2 SA PU 2

NARTUT JUNIORILUOKKA TATJANA AHRENDTS
Busterin Desiree 19769/11 ERI 1 SA PN 3 SERT VSP-JUN
Busterin Ellinor 35227/11 ERI 2 SA PN 4 VASERT
Super Play’s Qualita 50752/11 ERI 3 SA
Scedir Naomi Campbell 53317/11 ERI 4
Hilfies Desoto Fireflite 33007/11 ERI
Vogue Of Taita’s Ushabti VDH11ZS EH

NARTUT NUORTENLUOKKA TATJANA AHRENDTS
Super Play’s Fiorenza 48672/10 ERI 1 SA NARTUT

AVOIN LUOKKA TATJANA AHRENDTS
Bouvbear’s Wireless 49499/11 ERI 1 SA
Super Play’s Daring Dancer 42487/10 ERI 2 SA
Alfa Adrian Exclusive Preveleges RKF2595636 ERI 3 SA
Argentonero Gloria 48757/10 ERI 4
Argentonero Feliz Fantasia 30502/10 ERI
Argentonero Feliz Figurin 30504/10 ERI
Kuuraparran Riemu-Rasia 18684/10 POISSA

NARTUT VALIOLUOKKA TATJANA AHRENDTS
V-11 Fixus Poetry 19197/11 ERI 1 SA PN 1 ROP
Fi&Dk&Lv&Lt Mva Proceller Galactic Joy 23954/08 ERI 2 SA PN 4
Fi Mva Afunique Tempra 40383/09 EH 3

NARTUT VETERAANILUOKKA TATJANA AHRENDTS
Fi Mva Argentonero Amadores 40094/03 ERI 1 SA ROP-VET Fi&Balt&Ee&Lv&Lt Mva Silverjoy Crystal 10442/04 ERI 2 SA

KASVATTAJALUOKKA TATJANA AHRENDTS
Kennel Super Play’s 1 KP (Super Play’s Tiziano, Super Play’s Qualita, Super Play’s Fiorenza, Super Play’s Daring Dancer)
Kennel Argentenero 2 (Argentoneroa Feliz Figaro, Argentonero Feliz Fantasia, Argentonero Feliz Figurin, Argentonero Gloria)

Snapi pääerikoisnäyttely 12.6.2010 Porvoo

TUOMARI Eytan Hendel
KÄÄPIÖSNAUTSERI MUSTA
urokset pentuluokka 5-7 kk
1 Stablemaster’s Samurai 15884/10
synt 30/11/09 i Stablemaster’s Marvan e Stablemaster’s Dixi Chick
1. KP

2 Yacamas Leopold 13051/10
synt 21/12/09 i Yacamas Benedictus e D’Arné Natter
2.

UROKSET PENTULUOKKA 7-9 KK
3 Peacemaker’s Black X-Ray 58347/09
synt 17/10/09 i Willy Lee Black Rascal e Peacemaker’s Black Be Mine
1. KP VSP-PENTU

NARTUT PENTULUOKKA 5-7 KK
4 Backout’s Yours of Course 15067/10
synt 29/12/09 i Ädels Svarte Petter e Lärkans Spez
2.

5 Stablemastere’s Scarlett 15889/10
synt 30/11/09 i Stablemaster’s Marvan e Stablemaster’s Dixi Chick
1. KP

NARTUT PENTULUOKKA 7-9 KK
6 Zanimin Lialei 55845/09
synt 21/09/09 i Black Drop Luce e Suvi-Tytön Blackvelvet
1. KP ROP-PENTU BIS-PENTU III

UROKSET JUNIORILUOKKA
7 Pro Auctore Flexio Nigra 25022/09
synt 25/03/09 i Lamigras Black Jack e Pro Auctore Corona Nigra
EH3

8 Raven’s Tot Fill The Bill 25003/09
synt 2/03/09 i Lamigras Black Jaguar e Natasha’s Taganiego Roga
ERI1 PU2 VASERT VSP-JUN

9 Super Play’s Virtuoso 52470/09
synt 19/08/09 i Scedir Carygrant e Super Play’s Zircon
ERI2 PU4

10 Yacamas Krakas 33894/09
synt 1/06/09 i Canadian Cowboy Boruzele e Yacamas Desiderata
EH4

UROKSET NUORTENLUOKKA
11 Tmavi Knir Deep Purple 61146/08
synt 30/09/08 i Unjedi Fandango e Tmavi Knir Chablis
ERI1 PU1 VSP SERT

12 Yacamas Humberto 58912/08
synt 10/11/08 i Peacemaker’s Black Kabul e Yacamas Cute Cinderella
ERI2

UROKSET AVOIN LUOKKA
13 Adlers Micro Yalvar 12713/08
synt 27/12/07 i Santa Knyrys Tolstoy e Blowinginthewind
EH3

14 Backout’s Fernandel 41012/07 – valioluokka
synt 28/07/07 i Ädels Svarte Petter e Backout’s Quine Sabe
EH2

15 Backout’s Jamaica 16369/08
synt 29/01/08 i Impala Mistic Fog e Backout’s Nevermind
ERI1

16 Sarawi Tesoro per Adlers 25592/10
synt 2/10/07 i Sarawi Milkymause-N e Adlers Micro Xilla-N
H

17 JV-08 Stablemaster’s Deal Done 50414/07
synt 5/07/07 i Inter Leader Rezlark e Athene
EH2

UROKSET VALIOLUOKKA
18 Fi & No Mva Backout’s Yocothai 42893/06
synt 19/08/06 i Santa Knyrys Tolstoy e Eisern Dona Diosa
EH3

19 Fi Mva Stablemaster’s Cold Hard Wind 32127/07
synt 7/04/07 i Cowboy Rezlark e Thybon
POIS

20 Fi Mva Stablemaster’s Frankie Boy 50807/07
synt 28/07/07 i Inter Leader Rezlark e Afrodite
EH1

UROKSET VETERAANILUOKKA
21 Fi Mva Golden Cub Love Connection 28645/02
synt 1/06/02 i Tsvet Nochi Sashka To Eisern e Eisern Red Sensation
ERI1 PU3 ROP-VET BIS-VET I

NARTUT JUNIORILUOKKA
22 Backout’s Vis Comica 34315/09
synt 28/05/09 i Attivo Almakone Amoris e Backout’s Celeste
EH

23 Somuchlove 42348/09
synt 23/06/09 i Stablemaster’s Deal Done e Galaxy Hermes
ERI1 PN3 VASERT ROP-JUN BIS-JUN I

24 Super Play’s Up-to-the-Minute 50503/09
synt 17/08/09 i Dog-Otho’s Tibet e Mayflower May-Queen Boruzele
ERI3

25 Super Play’s Ushara 50504/09
synt 17/08/09 i Dog-Otho’s Tibet e Mayflower May-Queen Boruzele
ERI2 PN4

26 Swingset 42347/09
synt 23/06/09 i Stablemaster‘ s Deal Done e Galaxy Hermes
EH4

NARTUT NUORTENLUOKKA
27 Backout’s Qhrystal Moon 14201/09
synt 5/01/09 i Impala Mistic Fog e Backout’s Quien Sabe
EH3

28 Mirta’s Haus Kalevala Design 21231/09
synt 4/10/08 i Tajinastes Pull Fiction e Mirta’s Haus Fashion Design
ERI2

29 Raven’s Tot Fine and Dandy 25005/09
synt 2/03/09 i Lamigras Black Jaguar e Natasha’s Taganiego Roga
ERI1 PN2 SERT

NARTUT AVOIN LUOKKA
30 Adlers Micro Yillon 12717/08
synt 27/12/07 i Santa Knyrys Tolstoy e Blowinginthewind
ERI1

31 Ee JV-09 Dreamkiss X-Time 18013/09
synt 7/06/08 i Skansen Elkost Elvis Presley e Holan Hardbeard Chocolate
EH

32 Greedy Rascal’s Cheyenne 36770/07
synt 26/05/07 i Gloris Harry Potter e D’arné Dornröschen
EH4

33 Mardenas Jezebel 17563/08
synt 30/01/08 i Impala Mistic Fog e Mardenas Genan
ERI3

34 Ee & Lv JMva Rozarka Rezlark 56868/08
synt 5/04/08 i Diable v d Havenstad e Toffee Rezlark
ERI2

35 Yacamas Cute Cinderella 15356/06
synt 3/02/06 i Canadian Cowboy Boruzele e Yacamas Appassionata
EH

36 Yacamas Farziana 57692/07
synt 2/11/07 i Canadian Cowboy Boruzele e D’Arné Natter
EH

NARTUT VALIOLUOKKA
37 Fi Mva FINNSG Super Play’s Black Jewel 57126/07
synt 24/10/07 i Bouvbear’s Lift Me e Citation Vamp Boruzele
ERI1 PN1 ROP

KASVATTAJALUOKKA
1001 Kennel Backout’s
EI ES.

1002 Kennel Super Play’s
9, 24, 25, 37
1. KP ROP-KASV BIS-KASV II

1003 Kennel Yacamas
EI ES.

KÄÄPIÖSNAUTSERI PIPPURI & SUOLA
urokset pentuluokka 5-7 kk
38 Faustkämpfen Dionysos 10499/10
synt 16/11/09 i Hosszubereki-Csaszar Zippy-Boy e Faustkämpfen Proud-Pepper
2. KP

39 Xtravaschnauza Extraordinary 11093/10
synt 30/11/09 i Trixer Yupiter e Kalliope De Trufas Negras
1. KP

UROKSET PENTULUOKKA 7-9 KK
40 Nouzer’s Irish Coffee 58907/09
synt 16/10/09 i Trixer Rigoletto e Zwergina Germanica
1. KP ROP-PENTU

NARTUT PENTULUOKKA 5-7 KK
41 Faustkämpfen Diamonds And Pearls 10497/10
synt 13/11/09 i Hosszubereki-Csaszar Zippy-Boy e Faustkämpfen Proud-Pepper
1. KP VSP-PENTU

NARTUT PENTULUOKKA 7-9 KK
42 Rantakaupin Walopilkku 55322/09
synt 9/10/09 i Brinata Hardly Hercules e Rantakaupin Mielihyvä
1. KP

UROKSET JUNIORILUOKKA
43 Black Drop Prince of Nouzer 45060/09
synt 26/06/09 i Little Giants Aladin e Black Drop Exellent Pearl
EH2

44 Super Play’s Wilson 53288/09
synt 24/08/09 i Alert Charm Yudgin e Super Play’s Hooligan Hulda
EH4

45 Super Play’s Wind Chaser 53289/09
synt 24/08/09 i Alert Charm Yudgin e Super Play’s Hooligan Hulda
ERI1 PU2 SERT VSP-JUN

46 Top Target Maestro RKF2530715
synt 29/05/09 i Top Target Pizhon e Top Target Eshlay
POIS

47 Zveroboy iz Salskoy Stepi RKF2513547
synt 2/04/09 i Trixer Yupiter e Expressia iz Salskoy Stepi
EH3

UROKSET NUORTENLUOKKA
48 Cheantake Double Whisky 18312/09
synt 22/02/09 i Axcium’s American Idol e Bånngass Whisky Sour
EH3

49 Mirta’s Haus Lexus 17237/09
synt 10/10/08 i Rafael De Quinta Tamanaco e Farruquita Del Berrocal
EH2

50 PMJV-09 Super Play’s Northern Duke 15859/09
synt 17/01/09 i Super Play’s Ricardo e Dog-Othos Kaunas
ERI1 PU3 VASERT

UROKSET AVOIN LUOKKA
51 Heartbreaker 32250/08
synt 6/04/08 i Virgin’s Final Coutdown e Motown’s A-Teens
EH1

52 EeJW-07 Willken Emperor 21820/06
synt 1/03/06 i Feroz At Willken Knizete Sternenhoc e Willken Candolim
H

UROKSET VALIOLUOKKA
53 Fi Mva Russkiy Assorti’c Showboy 60425/08
synt 2/09/07 i Helianthus Mengo Celebration e Russkiy Assorti’c Krasotka
ERI2 PU4

54 Fi Mva Super Play’s Dolcelino 16326/08
synt 15/01/08 i Super Play’s Ricardo e Super Play’s Glory Story
ERI1 PU1 ROP BIS III

55 Fi & Dk Mva Super Play’s Gipsy King 31735/08
synt 25/03/08 i Super Play‘s Hurrigane Harry e Super Play‘s Queen Charlotta
POIS

56 Fi & Ee & No Mva NoV-09 FinnSg Super Play’s Ocean Wind 33298/06
synt 1/06/06 i Alert Charm Yudgin e Super Play’s Frederica
ERI4

57 C.I.B. & Fi & Ee Mva MV-08 JV-07 BaltV-09 FinnSg Super Play’s Ricardo 11709/07
synt 2/11/06 i Alert Charm Yudgin e Super Play’s Imagine
ERI3

58 Fi Mva Trixer Laredo 33716/06
synt 25/05/06 i Larifem Fernis Kavaler e Trixer Witchcraft
EH

59 Fi Mva Trixer Prelude 22487/07
synt 10/03/07 i Russkiy Assorti’c Talisman e Trixer Vermouth
ERI

UROKSET VETERAANILUOKKA
60 Fi & Ee & Ltu Mva ISPUV-04 V-04-06 EeV-05 FinnS Alert Charm Yudgin 19469/03
synt 13/05/02 i Zarlino v.d. Tombola e Alert Charm May Queen
ERI2

61 C.I.B & Fi & Ee & Lv Mva Side-Line’s Ringmaster 38390/98
synt 28/09/98 i Side-Line’s Eigener e Peacemaker’s Right Hand
ERI3

62 C.I.B & Pohj & Fi & Se & No & Ee Mva Ee & Lt VMva Willy Lee Osvald-Pepper 13440/01
synt 25/12/00 i Zion Bluz Lananasim e Peacemaker’s Willy Lee Aida
ERI1 ROP-VET BIS-VET III

NARTUT JUNIORILUOKKA
63 Cheantake Echo Of Passion 46144/09
synt 15/08/09 i Cheantake Bet’N Win e Axcium’s Miss America
ERI1 ROP-JUN BIS-JUN IV

64 Super Play’s Wynonna 53292/09
synt 24/08/09 i Alert Charm Yudgin e Super Play’s Hooligan Hulda
EH3

65 Zylvan Bonbon 51883/09
synt 28/08/09 i Elf Rezlark e Top Target Yurmala
EH2

NARTUT NUORTENLUOKKA
66 Super Play’s Mercede 58086/08
synt 14/10/08 i Super Play’s Ricardo e Super Play’s Veneranda
ERI1

67 Wilhellmiinan Yllin-Kyllin 56025/08
synt 2/10/08 i Top Target Sun Breeze e Malu Ket Dafet O’Breim
ERI2

NARTUT AVOIN LUOKKA
68 Beries Salty Pride 16237/08
synt 15/01/08 i Alert Charm Yudgin e Cappaswaan Ah Malalai
ERI2 PN4 VASERT

69 Mihan Mini-Pioni 20927/07
synt 18/02/07 i Feroz At Willken Knizete Sternenhoc e Mihan Mini Nanja
EH

70 Ee Mva Ee JMva Super Play’s Eternal Flame 20023/08
synt 29/01/08 i Smart de Pichera e Super Play’s Belladonna
ERI3

71 Trixer Quebec 28939/07
synt 16/04/07 i Trixer Kopernikus e Trixer Emerald
EH

72 Willken Frei Gigante 55320/07
synt 24/10/07 i Elf Rezlark e Willken Candolim
ERI1 PN3 SERT

73 JV-09 PMJV-09 Xtravaschnauza Chamonix 56523/08
synt 19/10/08 i Prima Cymes e Xtravaschnauza Agatha
ERI4

NARTUT VALIOLUOKKA
74 Fi & Ee Mva Super Play’s Glory Story 26128/05
synt 2/04/05 i Larifem Frenis Kavaler e Super Play’s Amarone
ERI2 PN2

75 Fi & Dk Mva NoV-09 Super Play’s Hermione 31744/08
synt 2/04/08 i Smart De Pichera e Super Play’s Hooligan Hulda
ERI1 PN1 VSP

KASVATTAJALUOKKA
1004 Kennel Super Play’s
50, 54, 70, 75
1. KP ROP-KASV BIS-KASV I

TUOMARI Zeljka Fon Zidar
KÄÄPIÖSNAUTSERI MUSTA-HOPEA
urokset junioriluokka
76 Alfa Adrian Easy To Be First RKF2595634
synt 9/07/09 i Arca Noi Odissey e Alfa Adrian Another Day In Paradise
EH

77 Busterin Börje 18526/09
synt 8/03/09 i Nir Blues Lananasim e Mermix Final Countdown
EH

78 Catadelian Ideas 47393/09
synt 3/07/09 i Declare The Secret Goldton e Pectus Joy Jocelyn
EH

79 Corante’s Jim Morrison 46147/09
synt 28/07/09 i Declare The Secret Goldton e Corante’s Geegee Groa
EH4

80 Corante’s Johnny Depp 46148/09
synt 28/07/09 i Declare The Secret Goldton e Corante’s Geegee Groa
H

81 Maxi King Of Taita’s Ushabti 59438/09
synt 6/04/09 i Chelines Maxwell-Max e Angelique Of Taita’s Ushabti
POIS

82 Morgensilber Easy On The Eye 15919/10
synt 28/12/08 i Cold Hearted Orsini e Piper-Sunner v d’n Oppaser
EH3

83 Rex Tmavi Knir Impress Of Nessland 15113/10
synt 9/06/09 i Tmavi Knir Lakert e Silver Impression Of Nessland
ERI1 PU3 VASERT ROP-JUN

84 Super Play’s Tiziano 33136/09
synt 19/05/09 i Impala Lucky Chance e Super Play’s Yazzylady
EH2

UROKSET NUORTENLUOKKA
85 Super Play’s Keeping Style 48310/08
synt 17/07/08 i Kielapihkan Humupekka e Moon Regiys Zhosien Getsmart
ERI1 PU2 SERT

UROKSET AVOIN LUOKKA
86 Amazingboy 49518/06
synt 27/09/06 i Jaro Vom Eichendamm e Faustkämpfen Dashing Indeed
EH1

87 Argentonero Dandelion 31185/08 -VALIOLUOKKA
synt 7/04/08 i Morgensilber Brand New Nontoxic e Argentonero Amadores
ERI3

88 Realsilveer Luca Barskin 39221/05
synt 13/07/05 i Realsilveer Hoccus-Poccus e Realsilveer Joy Barsin
POIS

89 Tiimaipin Bonzo 53031/06
synt 6/11/06 i Afunique Leon Top Lion e Outsapopin Gilda
H

UROKSET VALIOLUOKKA
90 Fi Mva TK1 Mermix Real Chevrolet 24192/03
synt 6/04/03 i Realsilveer Eartguake e Mermix Magic Million
ERI

91 Fi Mva Nir Blues Lananasim 31504/08
synt 3/06/07 i Big-Boss Sheela v d’n Oppasser e Beaty Blues Lananasim
ERI4

92 Fi Mva PMV V-09 Noble Monument’s Fit for Beries 29065/08
synt 1/10/07 i Sancho del Berrocal e Noble Monument’s Brand New Girl
POIS

93 Ru & De Mva Nobody Like I vom Hella-Hof VDH07ZS4200225
synt 19/04/07 i Sancho del Berrocal e Katja-Foeke v d’n Oppasser
ERI2 PU4

94 Fi Mva Super Play’s Yazzyman 47283/07
synt 20/07/07 i Tmavi Knir Lakert e Moon Regiys Zhosien Getsmart
ERI1 PU1 ROP

95 Fi Mva Willy Lee Ubertino 27662/06
synt 14/04/06 i Willy Lee Umberto e Willy Lee Kitty
POIS

96 Fi & Ee & No Mva FinnSg Willy Lee Umberto 42292/03
synt 11/09/03 i Willy Lee Zimmy e Bartzaga‘s Xantra
POIS

NARTUT JUNIORILUOKKA
97 Afunique Tempra 40383/09
synt 8/06/09 i You’re All I Need z Dixie e Afunique Napoleona
ERI1 PN2 SERT VSP-JUN

98 Busterin Barbara 18524/09
synt 8/03/09 i Nir Blues Lananasim e Mermix Final Countdown
EH3

99 Busterin Birgitta 18525/09
synt 8/03/09 i Nir Blues Lananasim e Mermix Final Countdown
EH4

100 Corante’s Janis Joplin 46149/09
synt 28/07/09 i Declare The Secret Coldton e Corante’s Geegee Groa
EH

101 Juliuksen Yönkuningatar 23961/09
synt 22/03/09 i Afunique Nils e Juliuksen Liz Taylor
EH

102 Little Lady Vis a Vis 34794/09
synt 20/01/09 i Repitition’s Life Of Crime e Ayla Vis a Vis
EH2

103 Super Play’s Teresita 33137/09
synt 19/05/09 i Impala Lucky Chance e Super Play’s Yazzylady
EH

NARTUT AVOIN LUOKKA
104 Afunique Qaanaaq 12952/08
synt 15/12/07 i You’re All I Need Z Dixie e Willy Lee Vivid Buoyant
H

105 Belladonna 34863/08
synt 30/04/08 i Easy Rider Grand Calvera e Faustkämpfen Dashing Indeed
EH

106 Catadelian Desiree 29137/07
synt 11/04/07 i Pectus Ricu Revolver e Tähtisilmän Caneli
EH

107 Catadelian Elysia 56408/07
synt 27/09/07 i Pectus Tango la Boca e Santa Knyrys Cynthia Kremlin Hunter
EH3

108 Corante’s Geegee Groa 11658/08
synt 28/11/07 i Dangerous D’Artagnan Hajan Polonia e Corante’s Corazon
EH

109 Faustkämpfen Xanadu 13676/08
synt 20/01/08 i Matraszepe One Up For Us e Peacemaker’s Goody Two Shoes
ERI1 PN3 VASERT

110 Proceller Groovy ‘N Unique 23955/08
synt 3/03/08 i Chottans In Your Dreams e Chottans True Colour
ERI2 PN4

111 Ee & Lv JMva Zirnal Bloody Mary 58942/07
synt 2/10/07 i Pectus Tango La Boca e Pectus Roxi Roxette
EH4

NARTUT VALIOLUOKKA
112 Fi Mva Proceller Galactic Joy 23954/08
synt 3/03/08 i Chottans In Your Dreams e Chottans True Colour
ERI1 PN1 VSP

NARTUT VETERAANILUOKKA
113 C.I.B. & Fi & Ee & Lv & Lt & Balt Mva V-03 Beries Micro Xenia 29559/00
synt 14/04/00 i Falkendal’s Rascal e Beries Micro Querida
ERI1 ROP-VET

KASVATTAJALUOKKA
1005 Kennel Corante’s
EI ES.

1006 Kennel Super Play’s
84, 85, 94, 103
1. KP ROP-KASV

KÄÄPIÖSNAUTSERI VALKOINEN
urokset junioriluokka
114 Backout’s Unplugged 34317/09
synt 26/05/09 i Chelines Ciclamato Sodica e Backout’s All That Jazz
H

115 Eisern Guillermo 41800/09
synt 17/06/09 i Bamburs Ivory King Of The Hill e Eisern Weiss Wiivi
ERI1 PU2 SERT ROP-JUN

116 Jettyspoof’s Shadow Oscar 39800/09
synt 11/06/09 i Chelines Ciclamato Sodico e D’arné Adorable Liar
EH4

117 Magic Maker Little Hurst 36419/09
synt 16/05/09 i Jip-Jap’n Natos Di Alba e Peacemaker’s White Device
EH3

118 Sindar Brillantino From Dolina Rive 21968/10
synt 21/07/09 i Chelines Ciclamato Sodico e Matraszepe Taboo
ERI2

119 Star’s Of White Night Churchil RKF2665760
synt 8/08/09 i Alpats It’s A Kind Of Magic e I’m White Dream v. Hella-Hof
EH

UROKSET AVOIN LUOKKA
120 D’Arné All Night Long 22864/07
synt 24/01/07 i Esprit In White vom Hella-Hof e D’Arné Regata
ERI1 PU1 VASERT

121 Faustkämpfen Yitzhak 17267/08
synt 11/03/08 i Luis Blues Lananasim e Hosszubereki-Csaszar Rhapsody
POIS

122 Magic Maker Little Error 28442/08 -VALIOLUOKKA
synt 14/04/08 i Credulous Dream Catcher e Magic Maker Little Alicia
ERI1 PU1 ROP

123 Magic Maker Little Esc 28441/08
synt 14/04/08 i Credulous Dream Catcher e Magic Maker Little Alicia
ERI2

124 Yacamas Gnocco Cag 32363/08
synt 26/04/08 i Alpats It’s Kind Of Magic e Betula Elfidar
EH3

UROKSET VALIOLUOKKA
125 C.I.B. & Fi & Se & Ee Mva Backout’s Regular Rascal 40841/05
synt 13/07/05 i Alpats Peace Maker e Backout’s Bestseller
ERI3

126 Ee Mva Ee & Lt JMva Lümmel von Niederhalen 58131/07
synt 17/09/06 i Karwish Nebraska Blizzard e Niederhalen Jacky of Roxy’s Pride
EH4

127 Fi & Ee & Lv Mva Ee & Lv & Lt & Balt JMva Zirnal Dry Martini 12007/08
synt 19/12/07 i Alpats It’s A Kind Of Magic e D’Arné Original Sin
ERI1 PU3

UROKSET VETERAANILUOKKA
128 C.I.B Fi & Ee & Lt & Lv & Ru & Se Mva V-02-04-05-07 Alpats It’s Kind Of Magic 12039/00
synt 10/02/00 i Alpats Tejas Music Maker e Fraulein Maria Of Curry
POIS

NARTUT JUNIORILUOKKA
129 Backout’s Unlimited 34320/09
synt 26/05/09 i Chelines Ciclamato Sodico e Backout’s All That Jazz
EH

130 Credulous Glamour Girl 46977/09
synt 22/07/09 i Backout’s Regular Rascal e Credulous Eye Candy
POIS

131 D’Arné Herzlein 47672/09
synt 18/03/09 i Holan Hardbears Show Must Go On e D’Arné All The Rage
POIS

132 Ru JCh Eisern Finlandia Blanca 40180/09
synt 18/03/09 i Chelines Ciclamato Sodico e Eisern Paloma Blanca
EH

133 Jettyspoof’s Shadow Liar 39801/09
synt 11/06/09 i Chelines Ciclamato Sodico e D’Arné Adorable Liar
EH2

134 Juksi Alva LIttle Princess RKF2555038
synt 7/05/09 i Eternal Gambler Step By Step e I’m White Princess vom Hella-Hof
EH3

135 Magic Maker Little Guardian 17612/09
synt 25/01/09 i Credulous Dream Catcher e Magic Maker Little Bambi
EH1

136 Pepalfa’s Crystal Snow Nobless 33114/09
synt 14/03/09 i Wildwood Pepalfa’s White New Man e Yet Orcus At Pepalfa’s Passion
EH4

137 Zirnal Emerald Forest 30844/09
synt 23/04/09 i Matraszepe Knight Rider e D’Arné Original Sin
EH

NARTUT NUORTENLUOKKA
138 Backout’s Marchesa Blanca 46758/08
synt 4/08/08 i Backout’s Regular Rascal e Backout’s Paloma Blanca
EH3

139 Lt & Lv & Ee & Balt JMva JW-09 Darya’s Blazing Briella 14543/09
synt 3/11/08 i Lümmel von Niederhalen e Matraszépe Radio Gaga
EH1

140 PMJV-09 How Do You Do Les Amis Du Channel N.H.S.B273380
synt 8/01/09 i A Nice Suprice Les Amis Du Channel e New Style In White vom Schützenhaus
EH2

NARTUT AVOIN LUOKKA
141 Backout’s All That Jazz 21258/07
synt 8/03/07 i Backout’s Regular Rascal e Backout’s Kaskabella
EH

142 D’Arné Adorable Liar 22866/07
synt 24/01/07 i Esprit White vom Hella-Hof e D’Arné Regata
ERI1 PN1 VSP SERT FIMVA

143 D’arné Chevette 58341/07
synt 10/09/07 i Lümmel von Niederhalen e Matraszépe Radio Gaga
ERI2 PN3 VASERT

144 Ru & Lt & Lv & Ee & Balt JMva LtJW-09 Eternal Gambler Timeless Legend 59779/09
synt 7/06/08 i Phil Blues La’Nanasim e Mervar’s Heavensent At Gambler
ERI3

145 Faustkämpfen Yolande 17270/08 – VALIOLUOKKA
synt 5/02/08 i Luis Blues Lananasim e Hosszubereki-Csaszar Rhapsody
ERI2 PN4

146 Rachel In White Vom Hella-Hof VDH08ZS4300048 – VALIOLIOKKA
synt 25/05/08 i Magic Ama-Pepsi e Empire Starlet vom Hella-Hof
ERI1 PN2

147 Star’s Of White Night On Vision 14023/10
synt 1/01/08 i Alpats It’s A Kind Of Magic e Matraszepe Henessy
POIS

148 Tiny Giant Karat 24405/08
synt 17/03/08 i Tiny Giant Harry Potter e Tiny Giant Francecka
EH4

NARTUT VALIOLUOKKA
149 Fi Mva Credulous Eye Candy 16441/07
synt 9/02/07 i Holan Hardbreard Show Must Go On e Gredulous Aischa
ERI3

KASVATTAJALUOKKA
1007 Kennel Backout’s
EI ES.

1008 Kennel D’Arné
EI ES.

1008A Kennel Magic Maker
117, 122, 123, 135

SSPK:n pääerikoisnäyttely 6.6.2009 Porvoo

Kääpiösnautseri musta-hopea
Hans Karl Schneider, Saksa

urokset pentuluokka 5-7 kk
159 Forsure Fiddler On The Roof 11345/09
synt 1/12/08 i D’Altomonte Yo-Vengo-De-Espana e Pectus Foxy Felicia
1. KP ROP-PENTU

urokset junioriluokka
160 Argentonero Dandelion 31185/08
synt 7/04/08 i Morgensilber Brand Nontoxic e Argentonero Amadores
ERI 1 PU2 VASERT ROP-JUN

161 Argentonero Dianthus 31183/08
synt 7/04/08 i Morgensilber Brand New Nontonix e Argentonero Amadores
ERI 2

162 Super Play’s Keeping Style 48310/08
synt 17/07/08 i Kielapihkan Humupekka e Moon Regiys Zhosien Getsmart
ERI3 PU4

urokset nuortenluokka
163 Noble Monument’s Fit for Beries 29065/08
synt 1/10/07 i Sancho del Berrocal e Noble Monument’s Brand New Girl
ERI 1 PU1 SERT ROP

164 JV-08 Super Plays Yazzyplayer 47284/07
synt 20/07/07 i Tmavi Knir Lakert e Moon Regiys Zhosien Getsmart
ERI 2

urokset avoin luokka
165 Albundy 16640/07
synt 18/10/07 i Goldwäscher Luxus e Juliuksen Rosita
ERI 2

166 Forsure Darth Vader 16268/07
synt 1/01/07 i Badyan von Brandeys e Pectus True Tiffany
EH 3

167 Mister Show Man Ot Bella Mafia RKF1929743
synt 17/05/06 i Ljubimyi Borodach Guslyar e Nessi-Nais
EH 4

168 Super Play’s Yazzyman 47283/07
synt 20/07/07 i Tmavi Knir Lakert e Moon Regiys Zhosien Getsmart
ERI 1

urokset valioluokka
169 Fi Mva Afunique Löwe 50877/04
synt 25/10/04 i Langer Tatos Zi-Zi Top e Aqui Olivia On Top
ERI 2

170 Fi & Ee Mva Afunique Nils 28974/06
synt 8/04/06 i Langer Tatos Zi-Zi Top e Aqui Olivia On Top
ERI 3

171 Fi Mva FinnSg Badyan von Brandeys 21778/02
synt 8/11/02 i Santa Knyrys Omar Sherif e Brenda Ne Hai
ERI 1 PU3

172 No Mva Declare The Secret Goldton CMKU6080/06
synt 6/09/06 i Sasquehanna Konjak e Adélka Nanuska
ERI 4

urokset veteraaniluokka
173 C.I.B. & Fi & Ru & Ee Mva V-00-01 JV-00 EeV-02 Tmavi Knir Lakert 17098/01
synt 30/10/99 i Sailer’s R S Tiger Woods e Tmavi Knir Galaksija
ERI 1 ROP-VET

nartut junioriluokka
174 Afunique Qasiqiannquit 12953/08
synt 15/12/07 i You’re All I Need Z Dixie e Willy Lee Vivid Buoyant
POIS

175 Argentonero Day Lily 31182/08
synt 7/04/08 i Morgensilber Brand New Nontoxic e Argentonero Amadores
EH

176 Art’Marant Buenaventura 18292/09
synt 1/07/08 i Inspector Rezlark e Caribbean Seashell Sandora
EH 4

177 Super Play’s Keep Laughing 48312/08
synt 17/07/08 i Kielapihkan Humupekka e Moon Regiys Zhosien Getsmart
EH 3

178 Super Play’s Keep My Secret 48313/08
synt 17/07/08 i Kielapihkan Humupekka e Moon Regiys Zhosien Getsmart
ERI 1 PN2 VASERT

179 Winz Sprate Midnight Wonder EST-02314/08
synt 2/05/08 i Wind Of Changes Kaisha v.d.’n Oppas e Winz Sprate Merita
ERI 2

nartut nuortenluokka
180 Black Carambas Kentucky Woman 10992/09
synt 2/12/07 i Dangerous D’artagnan Hojan Polonia e Pectus Favilla Fila
ERI 2

181 Kirifix Summer Wine 19903/08
synt 7/02/08 i Matraszepe One Up For Us e Kirifix Oh Dear
POIS

182 Lapland’s Anika Aurora 45855/07
synt 25/07/07 i Hassanhill’s Williams e Afunique Lejoninna
ERI 1 PN1 SERT VSP

nartut avoin luokka
183 Afunique Olivia 52014/06
synt 6/10/06 i Langer Tatos Zi-Zi Top e Afunique Jaguar
EH 4

184 Afunique Panda 30595/07
synt 31/03/07 i Afunique Lejon e Afunique Firkloeve
ERI 1 PN3

185 Argentonero Cinderella Tale 29490/07
synt 30/04/07 i Pirius Daiquiri e Argentonero Amadores
ERI 3

186 Argentonero Cruella De Vil 29491/07
synt 30/04/07 i Pirius Daiquiri e Argentonero Amadores
ERI 2

187 Cthol Mishrak Ce’Nedra 34212/04
synt 17/05/04 i Jaro vom Eichendamm e Negresco Noir Je-Ne-Sais-Quoi
EH

nartut valioluokka
188 Fi Mva Argentonero Amadores 40094/03
synt 4/07/04 i Santa Knyrys Take My Heart e Beries Micro Xenia
ERI 1 PN4

kasvattajaluokka
510 Kennel Argentonero
(160, 161, 185, 186)
2. KP

511 Kennel Super Play’s
(162, 164, 168, 178)
1. KP

Kääpiösnautseri valkoinen
Hans Karl Schneider, Saksa

nartut pentuluokka 7-9 kk
189 Darya’s Blazing Beauty 14541/09
synt 3/11/08 i Lümmel von Niederhalen e Matraszepe Radio Gaga
POIS

190 Darya’s Blazing Bianca 14542/09
synt 3/11/08 i Lümmel von Niederhalen e Matraszepe Radio Gaga
1. KP ROP-PENTU

191 Darya’s Blazing Briella 14543/09
synt 3/11/08 i Lümmel von Niederhalen e Matraszepe Ragio Gaga
2.

urokset junioriluokka
192 Zirnal Dry Martini 12007/08
synt 19/12/07 i Alpats It’s A Kind Of Magic e D’Arné Original Sin
ERI 1 PU2 SERT

urokset avoin luokka
193 Credulous Earthquake 16437/07
synt 9/02/07 i Holan Hardbeard Show Must Go On e Credulous Aischa
ERI 1 PU3 VASERT

urokset valioluokka
194 C.I.B. & Fi & Se & Ee Mva Backout’s Regular Rascal 40841/05
synt 13/07/05 i Alpat’s Peace Maker e Backout’s Bestseller
ERI 1 PU1 VSP

nartut junioriluokka
195 Backout’s Magnolia Blanca 46756/08
synt 4/08/08 i Backout’s Regular Rascal e Backout’s Paloma Blanca
EH 4

196 Backout’s Marchesa Blanca 46758/08
synt 4/08/08 i Backout’s Regular Rascal e Backout’s Paloma Blanca
ERI 2

197 Backout’s Medina Blanca 46759/08
synt 4/08/08 i Backout’s Regular Rascal e Backout’s Paloma Blanca
ERI 3

198 Eternal Gambler Timeless Legend PKR.II-97278
synt 7/06/08 i Phil Blues La’Nanasim e Mervar’s Heavensent At Gambler
ERI 1 PN3 ROP-JUN

nartut nuortenluokka
199 D’arné Chevette 58341/07
synt 9/10/07 i Lümmel von Niederhalen e Matraszepe Radio Gaga
ERI 1 PN2 VASERT

200 D’arné Corvette 58342/07
synt 10/09/07 i Lümmel von Niederhalen e Matraszepe Radio Gaga
ERI 2

nartut avoin luokka
201 Backout’s Butterfly 22938/07
synt 23/03/07 i Cycorn’s White Touch e Backout’s Bestseller
ERI 1 PN1 SERT ROP FIN MVA

nartut valioluokka
202 Fi & Ee Mva Backout’s Paloma Blanca 29429/05
synt 4/05/05 i Backout’s Stormy Night e Eisern All In Time
ERI 3

203 Fi Mva Credulous Dazzling Beauty 16435/07
synt 6/02/07 i Wildwood’s Time Will Tell e Kuuraparran Mintwhite
ERI 1 PN4

204 Fi Ch D’Arné All The Rage 22868/07
synt 24/01/07 i Esprit In White vom Hella-Hof e D’Arné Regata
ERI 2

kasvattajaluokka
512 Kennel Backout’s
( 194, 195, 201, 202)
1. KP

Kääpiösnautseri musta
Petr Rehánek, Tsekki

urokset pentuluokka 7-9 kk
205 Stablemaster’s No Mercy 16002/09
synt 12/09/08 i Partner Rezlark e Afrodite
1. KP VSP-PENTU

nartut pentuluokka 7-9 kk
206 Backout’s Octetto 49416/08
synt 17/09/08 i Sailer’s Of Man On The Moon e Credulous Black Mascot
2.

207 Mirta’s Haus Kalevala Desing 21231/08
synt 4/10/08 i Tajianstes Pull Fiction e Mirta’s Haus Fashion Design
1. KP ROP-PENTU BIS-PENTU II

208 Tmavi Knir Azure 61140/08
synt 30/09/08 i Unjedi Fandango e Tmavi Knir Chablis
3.

urokset junioriluokka
209 Backout’s Jamaica 16369/08
synt 29/01/08 i Impala Mistic Fog e Backout’s Nevermind
ERI 1 PU4 ROP-JUN BIS-JUN III

210 Stablemaster’s Marvan 60513/08
synt 18/08/08 i Oberon Rezlark e Thybon
ERI 2

urokset nuortenluokka
211 Backout’s Fernandel 41012/07
synt 28/07/07 i Ädels Svarte Petter e Backout’s Quine Sabe
EH 3

212 JV-08 Stablemaster’s Deal Done 50414/07
synt 5/07/07 i Inter Leader Rezlark e Athene
ERI 1 PU2 SERT

213 Stablemaster’s How Ever 17341/08
synt 12/11/07 i Oberon Rezlark e Amore
ERI 2

214 Yacamas Frazier 57691/07
synt 2/11/07 i Canadian Cowboy Boruzele e D’Arné Natter
EH 4

urokset avoin luokka
215 Art Nouveau Knizete Stemenhocha CMKU/KM/6116/0
synt 28/04/07 i Sailer’s BK Russel e Altagracia Carboneum
ERI 1

urokset valioluokka
216 Ru & Fi & Ee Ch Ru JCh Avtoritet Iz Legendy O Borodachah RKF1906558
synt 6/03/05 i Gloris Kiss In The Ring e Romantic Lady Iz Legendy
ERI 2 PU3

217 Fi Mva Stablemaster’s Cold Hard Wind 32127/07
synt 7/04/07 i Cowboy Rezlark e Thybon
ERI 1 PU1 ROP BIS III

nartut junioriluokka
218 Backout’s Lovebird 41272/08
synt 8/07/08 i Ädels Svarte Petter e Backout’s Idol
ERI 1

219 Mardenas Jezebel 17563/08
synt 30/01/08 i Impala Mistic Fog e Mardenas Gerian
ERI 2

nartut nuortenluokka
220 Backout’s Indeed 13908/08
synt 18/01/08 i Backout’s Yocothai e Backout’s Tax Free
ERI 3

221 Lv & Ee JMva V-08 JV-08 EeJV-08 Stablemaster’s Flower Power 50810/07
synt 28/07/07 i Inter Leader Rezlark e Afrodite
ERI 2 PN3 VASERT

222 Super Play’s Black Jewel 57126/07
synt 24/10/07 i Bouvbear’s Lift Me e Citation Vamp Boruzele
ERI 1 PN1 SERT VSP

nartut avoin luokka
223 Mardenas Gerian 48061/04
synt 1/10/04 i Gloris Harry Potter e Brellir’s Aniara
EH 1

224 Mardenas Habanera 12159/06
synt 7/12/05 i Raven’s Tot Midnight Bolero e Mardenas Freya
EH 2

225 Stablemaster’s Cayenne 32131/07
synt 7/04/07 i Cowboy Rezlark e Thybon
ERI 1 PN2

nartut valioluokka
226 Fi Mva JV-07 V-07 Pro Auctore Domina Nigra 18469/07
synt 27/02/07 i Tmavi Knir Manly e Pro Auctore Athina Nigra
ERI 2 PN4

227 Fi Mva Thybon 43925/05
synt 8/08/05 i Ares e Stablemaster’s Tiny Tiger
POIS

nartut veteraaniluokka
228 C.I.B. & Pohj & Fi & Se & No Mva FinnSg Backout’s Quincy 11618/01
synt 18/12/00 i Stablemaster’s Vip e Rai-Ramin Lola
ERI 1 ROP-VET BIS-VET III

kasvattajaluokka
513 Kennel Backout’s
( 209, 218, 220, 228)
2. KP

514 Kennel Stablemaster’s
(212, 213, 221, 225)
1. KP BIS-KASV I

Kääpiösnautseri pippuri & suola
Petr Rehánek, Tsekki

urokset pentuluokka 7-9 kk
229 Mirta’s Haus Lexus 17237/09
synt 10/10/08 i Rafael De Quinta Tamanaco e Farruquita Del Berrocal
2.

230 Super Play’s Marcello 58052/08
synt 14/10/08 i Super Play’s Ricardo e Super Play’s Veneranda
1. KP ROP-PENTU BIS-PENTU III

nartut pentuluokka 5-7 kk
231 Cartoon Heroes Lady Marmelade 60300/08
synt 16/11/08 i Peacemaker’s Ernold e Hosszubereki-Csaszar Tirlittan
1. KP

232 Cartoon Heroes Louis Lane 60299/08
synt 16/11/08 i Peacemaker’s Ernold e Hosszubereki-Csaszar Tirlittan
2.

233 Russkiy Assorti’c Yuhanna -/-
synt 23/12/08 i Russkiy Assorti’c Shustrik e Russkiy Assorti’c Klassnaia Marfa
POIS

nartut pentuluokka
234 Faustkämpfen Zara 57695/08
synt 5/10/08 i Starlings Oscar De La Renta e Faustkämpfen Hetzel
4.

235 Super Play’s Little Princess 56053/08
synt 26/09/08 i Smart De Pichera e Super Play’s None So Happy
3.

236 Super Play’s Mercede 58086/08
synt 14/10/08 i Super Play’s Ricardo e Super Play’s Veneranda
2.

237 Wilhellmiinan Yllin-Kyllin 56025/08
synt 2/10/08 i Top Target Sun Breeze e Malu Ket Daget O’Breim
1. KP VSP-PENTU

238 Xtravaschnauza Chamonic 56523/08
synt 19/10/08 i Prima Chymes e Xtravaschnauza Agatha
EI SIJOITTUNUT

239 Xtravaschnauza Champagne 56524/08
synt 19/10/08 i Prima Cymes e Xtravaschnauza Agatha
EI SIJOITTUNUT

urokset junioriluokka
240 Super Play’s Dolcelino 16326/08
synt 15/01/08 i Super Play’s Ricardo e Super Play’s Glory Story
ERI 1 PU4 VSP-JUN VASERT

241 Super Play’s Gipsy King 31735/08
synt 25/03/08 i Super Play’s Hurrigane Harry e Super Play’s Queen Charlotta
ERI 4

242 Trixer Trafalgar 16196/08
synt 8/01/08 i Tomar’s What Ever e Trixer Grenadine
ERI 2

243 JV-08 Trixer Vermont 24676/08
synt 10/03/08 i Zwergina Fredegar e Trixer Jorinda
ERI 3

urokset nuortenluokka
244 Trixer Rio Grande 48760/07
synt 14/08/07 i Super Play’s Ocean Wind e Trixer Zerena
ERI 1

urokset avoin luokka
245 Hosszubereki-Csaszar Zippy Boy 39290/07
synt 9/10/06 i Saler’s We Tylers e Hosszubereki-Csaszar Banbury
POIS

246 Russkiy Assorti’c Showboy 60425/08
synt 2/09/07 i Helianthus Mengo Celebration e Russkiy Assorti’c Krasotka
ERI 2

247 Trixer Prelude 22487/07
synt 10/03/07 i Russkiy Assorti’c Talisman e Trixer Vermouth
ERI 3

248 Unison Z Sardanu 29475/08
synt 12/05/07 i Denethor King Of Dolina Rivendell e Enigma Rezlark
ERI 4

249 EeJW-07 Willken Emperor 21820/06
synt 1/03/06 i Feroz At Willken Knizete Sternenhoc e Willken Candolim
EH

250 Xtravaschanauza Algebra 12131/07
synt 10/12/06 i Russkiy Assorti’c Talisman e Trixer Flirt
ERI 1 PU3 SERT

251 Zwergina Fredegar 22173/07
synt 13/03/07 i Trixer Herodes e Minuteman Taygeta
ERI

urokset valioluokka
252 Se & Ee Mva BaltJV-07 EeW-08 Cheantake Axcium Addict 54855/06
synt 9/11/06 i Wards Creek’s Flying Solo e Repitihon’s Cavalleria Rusticana
ERI 4

253 Fi & Ee Mva Feroz At Willken Knizete Sternenhoc 23918/05
synt 30/08/04 i Deansgate Tom Bowler e Borgia Lucretia Knizete Stenenhocha
POIS

254 Fi & Lv Mva JV-06 Starlings Oscar De La Renta 300667/06
synt 28/09/05 i Starlings Monsieur Poirot e Helar’s Noilly Prat
ERI 2 PU2

255 Fi & Ee Mva Super Play’s Ocean Wind 33298/06
synt 1/06/06 i Alert Charm Yudgin e Super Play’s Frederica
ERI 1 PU1 ROP

256 Fi Mva JV-07 MV-08 FinnSg Super Play’s Ricardo 11709/07
synt 2/11/06 i Alert Charm Yudgin e Super Play’s Imagine
ERI 3

257 Fi Mva Trixer Laredo 33716/06
synt 25/05/06 i Larifem Fernis Kavaler e Trixer Witchcraft
ERI

urokset veteraaniluokka
259 Fi Mva Peacemaker’s Ernold 19782/99
synt 16/04/99 i Willy Lee Okey-Pepper e Peacemaker’s Thunderbird
ERI 2

260 C.I.B. & Fi & Ee & Lv Mva Side-Line’s Ringmaster 38390/98
synt 28/09/98 i Side-Line’s Eigener e Peacemaker’s Right Hand
ERI 1 ROP-VET BIS-VET I

258 C.I.B. & Pohj & Fi & Se & No & Ee & Lt Mva FinnSg Willy Lee Osvald-Pepper 13440/01
synt 25/12/00 i Zion Bluz Lananasim e Peacemaker’s Willy Lee Aida
EH 3

nartut junioriluokka
261 Brinata Odila Oriana 44498/08
synt 15/07/08 i Eemu e Zwergina Decabrina
EH

262 Mihan Mini-Qarlette 32375/08
synt 14/04/08 i Smart De Pichera e Mihan Mini Marjuschka
ERI 2

263 Russkiy Assorti’c Elisaveta RKF2220901
synt 23/01/08 i Russian Style Of Mengo Celebration e Russkiy Assorti’c Estefania
EH

264 Super Play’s Hazel Eyes 22719/07
synt 2/04/08 i Smart de Pichera e Super Play’s Huuligan Hulda
ERI 3

265 Super Play’s Hermione 31744/08
synt 2/04/08 i Smart De Pichera e Super Play’s Huuligan Hulda
ERI 1 PN2 SERT ROP-JUN BIS-JUN I

266 Trixer Walkyrie 40670/08
synt 17/06/08 i Smart de Pichera e Empire’s Evening In Paris
POIS

267 Zylvan Anis 30196/08
synt 24/05/08 i Alert Charm Absinthe to Willken e Top Target Yurmala
EH

nartut nuortenluokka
268 Ripsalidopsis Egoza for Willken 33692/08
synt 27/11/07 i Feroz at Willken Knizete Stemenhoc e Larifem Nagrada for Ripsalidopsis
POIS

269 Ee JMva Super Play’s Eternal Flame 20023/08
synt 29/01/08 i Smart de Pichera e Super Play’s Beliadonna
ERI 1

nartut avoin luokka
270 Faustkämpfen Remember Me 45175/06
synt 17/08/06 i Matraszepe Northern Lights e Peacemaker’s O’Pepper
ERI 4

271 JWW-08 Mac Link’s The Sound In Your Mind S21778/2007
synt 28/01/07 i Wards Creek’s Flying Solo e Mac Link’s Sounds Of Delight
ERI 2

272 Mihan Mini-Petuunia 20929/07
synt 18/02/07 i Feroz at Willken Knizete Sternenhoc e Mihan Mini-Nanja
ERI 1 PN3 VASERT

273 Super Play’s Ocean Pearl 33299/06
synt 1/06/06 i Alert Charm Yudgin e Super Play’s Frederica
ERI 3

nartut valioluokka
274 Fi & Ee Mva Super Play’s Glory Story 26128/05
synt 2/04/05 i Larifem Frenis Kavaler e Super Play’s Amarone
ERI 1 PN1 VSP

275 Fi Mva Xtravaschnauza Agatha 12135/07
synt 10/12/06 i Russkiy Assorti’c Talisman e Trixer Flirt
ERI 2 PN4

kasvattajaluokka
515 Kennel Super Play’s
(240, 256, 265, 269)
1. KP BIS-KASV II

516 Kennel Trixer
(242, 243, 244, 247, 257, 266,)
EI ES.