Slide
Kuva: Josefiina Niska

Erikoisnäyttelyt

Talvierkkari 20.1.2018 Klaukkala

BEST IN SHOW (Anneli Alfthan)
BIS1 Russkiy Assorti’c Elisaveta Kasv. G-Gordova, Om. Mihail Turchin
BIS2 Raven’s Tot Keen Sensation, Kasv. Nadja Leino, Om. Nadja Leino
BIS3 Willy Lee Frosted Ohio Star, Kasv. Irene Häyry, Om. Katja Pitkänen
BIS4 Greedy Rascal’s One Of The Special, Kasv. Minna Mård, Om. Heidi Kariluoma

BIS-PENTU (Hilkka Salohalla)
BIS1 Raven’s Tot Por Una Cabeza, Kasv. Nadja Leino, Om. Nadja Leino
BIS2 Mihan Mini-Bacardi, Kasv. Saimi Niminen&Ahti Nieminen&Raili Kärkkäinen, Om. Henna Sorjonen
BIS3 Star’s Of White Night Iseland, kasv. A V Malev, Venäjä, om Katja ja Petra Pitkänen
BIS4 Zaktan’s Grand Mimosa kasv & om Elina Gardin-Kukkonen

BIS-JUNIORI (Anneli Alfthan)
BIS1 Frozen Flash Awesome Frozen, Kasv. Riikka Leino, Om. Riikka Leino & Tarja Kuusisto
BIS2 Willy Lee Frosted Ohio Star, Kasv. Irene Häyry, Om. Katja Pitkänen
BIS3 Big Paw’s Made In Heaven Kasv. Eija Nurmela&John Nieminen, Om. Katja Pitkänen&Petra Pitkänen
BIS4 Backout’s Life Is Life, Kasv. Arja Niemijärvi, Om. Outi Piri

BIS-VETERAANI (Anneli Alfthan)
BIS1 Russkiy Assorti’c Elisaveta Kasv. G-Gordova, Om. Mihail Turchin
BIS2 Stablemasters Full Time Fun Kasv. Frances Faberge Om. Eija Nurmela&John Nieminen&Eeva& Osmo Nurmela
BIS3 Magic Maker Little Error Kasv. Laura Lehtinen Om. kasv & Mari Pasanen

BIS-KASVATTAJA (Anneli Alfthan)
BIS1 Kennel Big Paw’s Om. Eija Nurmela & John Nieminen
BIS2 Kennel Nouzer’s Om. Leena Nousiainen

PARIKILPAILU (Hilkka Salohalla)
BIS1 Stablemasters Full Time Fun & Big Paw’s Mystic Dream Om. Eija Nurmela
BIS2 Big Paw’s I Hear Voicez & Big Paw’s Love And Be Loved Om. Eija Nurmela
BIS3 Nouzer’s Åll In One & Nouzer’s Åll Night Long. Om Leena Nousiainen
BIS4 Koriander Iz Salskoy Stepi & Backout’s Just For Me Om. Susanna Päivätie
BIS5 Petremma’s Spider Man & Petremma’s Sugar Girl, Om. Petra Parviainen-Tohmo
VALKOINEN
Pennut Urokset 5-7kk (Hilkka Salohalla)
Petremma’s Spider-Man 1/KP, PEN-VSP

Pennut Nartut 5-7kk (Hilkka Salohalla)
Mairan Amor Beauty Of Summernights 2
Petremma’s Sugar Girl 1/KP
Pennut Nartut 7-9kk
Star’s Of White Night Iseland 1/KP, PEN-ROP, BIS3-PENTU

Urokset (Anneli Alfthan)
JUNIORI LUOKKA
Backout’s Life Is Life ERI1, JUN-ROP, BIS4-JUNIORI
AVOIN LUOKKA
Mairan Amor Amazing Man EH1
VALIO LUOKKA
Faustkämpfen Lovejoy In White ERI2
Greedy Rascal’s One Of The Special ERI1, SA, PU1,ROP, BIS4
VETERAANI LUOKKA
Magic Maker Little Error ERI1, VET ROP, BIS3-VETERAANI

Nartut (Anneli Alfthan)
VALIO LUOKKA
Darya’s Lovely Lucy EH1
VETERAANI LUOKKA
Darya’s Blazing Briella EH1

PIPPURI&SUOLA
Pennut Urokset 5-7kk, (Hilkka Salohalla)
Mihan Mini-Bacardi 1/KP, PEN-ROP, BIS2-PENTU
Nan Fan’s Icepepper 2/-
Xtravaschnauza Shadowfax 3/-
Pennut Urokset 7-9kk, (Hilkka Salohalla)
Giyanakam Porthos 1/KP
Pennut Nartut 5-7kk (Hilkka Salohalla)
Super Play’s Garbo Greta 1/KP, PEN-VSP
Pennut Nartut 7-9kk (Hilkka Salohalla)
Trixer Zoraya 1/KP

Urokset, (Anneli Alfthan)
JUNIORI LUOKKA
Nouzer’s Åll In One ERI1, JUN-VSP
Nouzer’s Åll Night Long EH2
NUORTEN LUOKKA
Greedy Rascal’s Captivating Pepper EH1
AVOIN LUOKKA
Nouzer’s Valiant Viking EH4
Nouzer’s X-Factor EH2
Noveria Success Full EH3
Rantakaupin Cepponen EH
Rantakaupin Zilmänilo EH1
VALIO LUOKKA
Willken Martini ERI1, SA, PU1, VSP
VETERAANI LUOKKA
Koriander Iz Salskoy Stepi ERI1, VET VSP
Nartut (Anneli Alfthan)
JUNIORI LUOKKA
Brisken Every Breath You Take ERI2
Fonda Hearts’ Winner ERI3
Frozen Flash Awesome Frozen ERI1, SA, PN3, JUN-ROP, VARA-SERT, BIS1-JUNIORI
NUORTEN LUOKKA
Backout’s Just For Me ERI1, SA, PN2, SERT
Supervisors More Than Words ERI3
Trixer Wonderland ERI2
AVOIN LUOKKA
Darya’s Peppery Orithyia H
Nouzer’s Whatsapp ERI1, SA
Xtravaschnauza Optimum EH2
VALIO LUOKKA
Brisken Dee Valery Koriander ERI2
Imbrez Energizer ERI1, SA, PN4
Welkar Dayways Julie EH3
VETERAANI LUOKKA
Russkiy Assorti’c Elisaveta ERI1, SA, PN1, ROP, VET ROP, BIS1-VETERAANI, BIS1
KASVATTAJA LUOKKA
Nouzer’s 1/KP, KASV-ROP, BIS2-KASVATTAJA

MUSTA
Pennut Urokset 5-7kk (Hilkka Salohalla)
Milliner Neverending Song 1
Pennut Urokset 7-9kk (Hilkka Salohalla)
Escorts Junior 2/KP
Neunmalklug Vd Kleinen Bartigen 1/KP, PEN-VSP
Pennut Nartut 7-9kk (Hilkka Salohalla)
Raven’s Tot Por Una Cabeza 1/KP, PEN-ROP, BIS1-PENTU
Urokset (Anneli Alfthan)
JUNIORI LUOKKA
Kappulan Fabulous Forever EH2
Kappulan Firebird For Nouzers ERI1, SA, JUN-VSP, SERT
NUORTEN LUOKKA
Crime Story Grasant EH1
AVOIN LUOKKA
Elkost Edelweiss EH1
Savali Deep Sound EH2
VALIO LUOKKA
Big Paw’s I Hear Voicez ERI1, SA, PU2
Big Paw’s King Himself ERI3, SA,PU4
Black Style Alley Challenger EH
Black Style Boulevard Hunter EH
Lamigras Black Younger Panther ERI4
Raven’s Tot Morning News ERI2, SA, PU3
VETERAANI LUOKKA
Stablemaster’s Full Time Fun ERI1, SA, PU1, VSP, VET-ROP, BIS2-VETERAANI

Nartut (Anneli Alfthan)
JUNIORI LUOKKA
Big Paw’s Made In Heaven ERI1, SA, JUN-ROP, PN4, BIS3-JUNIORI
Big Paw’s Mystic Dream ERI2, SA, PN3, VASERT
Black Style Crystal Mist EH3
NUORTEN LUOKKA
Big Paw’s Love And Be Loved ERI1, SA, PN2, SERT
AVOIN LUOKKA
Black Style Breath Of Love EH3
Dayway’s Cool Colette EH4
Greedy Rascal’s Xtra Pink ERI2
Stablemaster’s Olive EH
Timekiller Banker’s Choice ERI1, SA
VALIO LUOKKA
Raven’s Tot Keen Sensation ERI1, SA, PN1, ROP, BIS2
VETERAANI LUOKKA
Super Play’s Black Jewel ERI1, SA, VET VSP
KASVATTAJA LUOKKA
Big Paw’s 1/KP, KASV-ROP, BIS1-KASVATTAJA
Black Style 2/KP

MUSTA-HOPEA
Pennut Nartut 5-7kk (Hilkka Salohalla)
Kikico Heat Wave 2
Proceller Cruz Ramirez 1/KP
Tiaras Diamonds Britney 3
Pennut Nartut 7-9kk (Hilkka Salohalla)
Zaktans Grand Mimosa 1/KP , PEN-ROP, BIS4-PENTU
Urokset (Anneli Alfthan)
JUNIORI LUOKKA
American Dream Grasant EH2
Amori Marti Kuindzhi ERI1, SA, PU1, JUN-VSP, VSP, SERT
NUORTEN LUOKKA
Afunique Zacharia EH2
Faustkämpfen Soulmate ERI1
VALIO LUOKKA
Fascinating Defender Smart Mustache ERI1
Zaktans New Wave ERI2

Nartut ( Anneli Alfthan)
JUNIORI LUOKKA
Argentonero Nuova Bellezza ERI4
Cocaine Garrosh ERI
Fanfara Di Monte Gentile ERI2, SA, PN2, VASERT
Juliuksen Essere Una Ardente ERI3
Willy Lee Frosted Ohio Star ERI1, SA, PN1, JUN-ROP, ROP, SERT, BIS2-JUNIORI, BIS3
NUORTEN LUOKKA
Greedy Rascal’s Zippy Sparkle EH1
AVOIN LUOKKA
Pikkukylän Madilda EH1
VALIO LUOKKA
Goldwäscher Quecksilber EH2
Juliuksen Una Volta ERI1, SA, PN3

Erikoisnäyttely 16.1.2016 Turku

kääpiösnautseri, musta-hopea
Vidar Anderssen, Norja
UROKSET
Junioriluokka
1 BALTJV-15 HEJW-15 HEW-15 Jettyspoof’s Gwendals Topaz
Yliheikkilä Katariina
ERI 1 SA PU2 VA-SERT
2 Pirius Time of My Life
Minna Mertanen
EH2
Nuorten Luokka
3 Beries Frosty Expression
Carlsson Kerstin
HYL
4 Whisper of Wind Easyrider
Korpela Sari & Pekkinen Kirsi
POISSA
5 LV & LT & EE & BLT CH TLN JWIN-15 LT JWIN-15 EE JEIN-15 Zaktans New Wave
Gardin-Kukkonen Elina
ERI 1 SA PU1 SERT VSP
6 Zaktans Nobody’s Fool
Kinnunen Mere
EH 2
Avoin Luokka
7 Beries Frosty Arche
Alfthan Anneli & Lindholm Laura
EH
8 Hosszúbereki-Császár Iron Man
Hyvärinen Nelli & Häyry Irene & Jussila Eija-Maaria
EVA
64 Silver Rainbow Nikola Amati
Kruglova Svetlana & Lukasevich Irina
ERI 1
Valioluokka
9 FI MVA Beries Frosty Zack
Rajala Laura
ERI 2
10 FI&EE MVA Dumond Be My First Love
Pitkänen Katja & Kuusisto Tarja
ERI 1
11 FI & EE MVA LT & EE JMVA BALTJV-14 Fascinating Defender Smart Mustache
Ivakko Tarja
ERI 3
Veteraaniluokka
12 EE VMVA LT VMVA Darin
Suuronen Marja
ERI 1 ROP-VET
BIS 3 VET
NARTUT
Junioriluokka
13 HEJW-15, HEW-15 Argentonero Kind of Amazing
Höök-Nikanne Johanna & Honkasalo Riikka
ERI 1 SA PN3 VASERT ROP JUN
BIS 1 JUN
14 Darya´s Silvery Nanette
Ivakko Tarja
ERI
15 Enyos Fond of Hugging
Gardin-Kukkonen Elina
ERI 4
16 Jettyspoof’s Gwendals Ruby
Tolonen Nea
ERI 3
17 Jettyspoof’s Gwendals Sapphire
Haverinen Niina
ERI 2 SA
18 Zharcon Important Sweetheart
Korpela Sari & Korpela Jasmi
ERI
Nuorten Luokka
19 Ballentines
Poutala Annamaria & Poutala Riitta
EH 3
20 BALTJV-15 Jettyspoof’s Peace Love’n Harmony
Tervonen Jouni
ERI 2
21 Whisper of Wind Deeplove
Korpela Sari
ERI 1 SA PN1 SER ROP
BIS 4
Avoin Luokka
22 Beries Frosty Diva
Alfthan Anneli
ERI 1 SA PN4
23 Herttuattaren Cecilia
Valle Satu
EH 3
24 Herttuattaren Cheri
Herttua-Laiho Sanna
EH 2
Valioluokka
25 C.I.B POHJ & FI & DK & SE & NO & EE & LT CH PMV-14 Imbrez Black or White
Poutala Annamaria
ERI 3 SA
26 FI MVA Peacemaker’s Bettina Frosty
Simola Rita
ERI
27 WW-15, RUS CH Silver Rainbow Natalie Dessay
Lukasevich Irina
ERI 1 SA PN2
28 FI & EE & LV CH Zaktans Candy Cassidy
Wallenius Tarja Ja Pauli
ERI 4
29 FI & EE & LV MVA Zaktans Cullen Rosalice
Gardin-Kukkonen Elina
ERI 2 SA
Kasvattajaluokka
201 Beries Alfthan Anneli EI ES.
202 Jettyspoof’s Nea Tolonen 1 KP ROP KASV BIS 3 KASV
203 Zaktans Gardin-Kukkonen Elina 2 KP
kääpiösnautseri, valkoinen
UROS
Pikkupentu luokka
30 Dinafix’s Captain Hook
Harju Birgitta
1 KP VSP PEN
NARTTU
Pikkupentu luokka
31 Badhairday
Puska Mia & Puska Maija
1 KP ROP PEN
BIS 1 PEN
32 Jettyspoof´s Showtime
Salmi Minna
POISSA
UROS
Junioriluokka
33 Nebre Dastynella Elegant
Lievonen Katja
ERI 1 VSP JUN
Nuorten Luokka
34 BALTJN-15, HEJW-15, JV-15 Jettyspoof’s Piece of Cace
Okko-Pajula Tuula
ERI 1 SA PU2 SERT
Avoin Luokka
35 Darya´s Handsome Hermes
Nyman Timo
EH 2
36 LT & LV & EE & BALT JMVA Darya´s Lucky Luke
Ivakko Tarja & Taiponen Minna
ERI 1
Valioluokka
37 FI & EE & LV & LT & BALT MVA LT & LV & EE & BALT JMVA Darya´s Clark C´Kent
Ivakko Tarja
ERI
38 FI & EE & LV & LT & BALT MVA LT & LV & EE & BALT JMVA LTJV-13 LTV-15 Darya´s Hardy
Hefaistos
Ivakko Tarja
ERI
39 FI & EE & LT MVA BALTV-14 Darya’s Gladstone Gander
Suhonen Meeri
ERI 3 SA PU4
40 FI & EE MVA, EEW-15 Faustkämpfen Lovejoy in White
Askola-Mauno Kikko & Aronen-Peltoniemi Satu
ERI 1 SA PU1 VSP
41 CIB FI & NORD & BALT MVA Jettyspoof’s Oh So Great
Karhi Tuula
ERI
42 C.I.B, POHJ & FI & DK & NO & EE & LV MVA, NOV-14,PMV-14,

Erikoisnäyttely 24.1.2015 Turku

Tuomarit:
Paul Scanlon, Irlanti: Pippuri & Suola, Musta
Best In Show, Best In Show Veteraani, Best In Show Juniori

Simon Rooney, Irlanti: Musta-hopea, Valkoinen
Best In Show Pentu, Best In Show Kasvattaja, Best In Show Jälkeläis

KÄÄPIÖSNAUTSERI, VALKOINEN
PENNUT 5-7kk, Urokset
1, Jettyspoof’s Piece Of Cake, om. Okko-Pajula Tuula 2 KP
2, Jettyspoof’s Piece Of Heaven, om. Karhi Tuula 1 KP ROP PENTU BIS 4 PEN
PENNUT 5-7kk, Nartut
3, Jettyspoof’s Piece Of Gold, om. Tolonen Nea 1 KP VSP PENTU
JUNIORI LUOKKA Urokset
4, Darya’s Lucky Luke, om. Ivakko Tarja, Taiponen Minna ERI 1 SA VASERT VSP JUN
5, Uptight Jack’s White Yeray, om. Kalliomäki Jani EH 2
6, Willy Lee White Yetro, om. Arenius Krista, Mård Minna EH 3
NUORTEN LUOKKA Urokset
7, Dog-Otho’s Sugar Boy, om. Tolonen Nea ERI 2 SA
8, Faustkämpfen Lovejoy In White, om. Askola-Mauno Kikko, Aronen-Peltoniemi Satu ERI 1 SA PU1 SERT VSP
VALIO LUOKKA Urokset
9, Darya’s Gladstone Gander, om. Suhonen Meeri, Ivakko Tarja ERI 1 SA PU2
10, Jettyspoof’s Oh So Great, om. Karhi Tuula ERI 2 SA PU3
11, Jettyspoof’s Oh So Man, om. Piri Outi ERI 3 SA PU4
12, White Namas Hajan Polonia, om. Löytynoja Jonna, Löytynoja Mervi ERI 4 SA
VETERAANI LUOKKA Urokset
13, Lümmel Von Niederhalen, om. Ivakko Tarja, Strang Maimu ERI 1 SA ROP VET BIS 3 VET

JUNIORI LUOKKA Nartut
14, Backout’s Wanna Be A Star, om. Ollikainen Sini, Härus Annina ERI 2 SA
15, Darya’s Lovely Laa-Laa, om. Ivakko Tarja ERI 1 SA VASERT ROP JUN BIS 2 JUN
16, Darya’s Lovely Lucy, om. Lindholm Janette, Marjakangas Kirsi, Lindholm Helene ERI 3 SA
17, Paratus Quest For Adventure, om. Brax Annica ERI 4 SA
18, Star’s Of White Night Naomi, om. Parviainen-Tohmo Petra POIS
NUORTEN LUOKKA Nartut
19, Darya’s Kindest Kiara, om. Karvinen Ilona ERI 2 SA
20, Faustkämpfen Loulou In White, om. Askola-Mauno Kikko, Parviainen-Tohmo Petra ERI 1 SA PN4 SERT
VALIOLUOKKA Nartut
21, Apassionata, om. Puska Maija ERI 4 SA
22, Faustkämpfen Fantasy In White, om. Askola-Mauno Kikko ERI
23, Faustkämpfen Herself In White, om. Askola-Mauno Kikko ERI 2 SA PN2
24, Jettyspoof’s Oh So Sweet, om. Rantanen Minna ERI 1 SA PN1 ROP BIS 3
25, Jettyspoof’s Seven Star’s, om. Weman Nina, Tolonen Nea ERI 3 SA PN3
VETERAANILUOKKA Nartut
26, Mátraszépe Radio Gaga, om. Ivakko Tarja EH 1

KÄÄPIÖSNAUTSERI MUSTA-HOPEA
PENNUT 5-7kk, Urokset
27, Argentonero Kind Of Rascal, om. Aaltonen Sebastian, Mård Minna 1 KP
28, Budyonovka Enough Son Of Gucci, om. Mäkinen Mirva 2 KP
PENNUT 7-9kk, Urokset
29, Beries Frosty Expression, om. Carlsson Kerstin 1 KP ROP PENTU BIS 2 PENTU
30, Mindog’s Pajasso, om. Hellberg Esa 3
31, Zaktans New Wave, om. Gardin-Kukkonen Elina 2 KP
PENNUT 5-7kk, Nartut
32, Argentonero Kind Of Amazing, om. Höök-Nikanne Johanna, Honkasalo Riikka 2 KP
33, Budyonovka Enough Of Safety, om. Rydenfelt Mari, Palmula Riikka, Palmula Jussi 3 KP
34, Enyos Fond Of Jumping, om. Halme Pirita 4 KP
35, Proceller Unconditional Love, om. Syngelmä Minna, Lehtonen Satu 1 KP
PENNUT 7-9kk, Nartut
36, Jettyspoof’s Peace Love’n Harmony, om. Tervonen Jouni 1 KP VSP PENTU
JUNIORI LUOKKA Urokset
37, Dog-Otho’s Gianni Il Mio Amore, om. Jussila Eija-Maaria, Jussila Marika ERI 1 SA ROP JUN BIS 4 JUN
38, Pihkatassun Edwin, om. Korvakangas Jutta, Tommila Sami ERI 2 SA
39, Pihkatassun Emmett, om. Malinen Terhi ERI 3
40, Silverjoy Uranos, om. Alho Tuija ERI
41, Willy Lee Frosted Xali, om. Laine Outi ERI 4
42, Zharcon Hot Hip Hop, om. Hautaviita Yvonne POIS
NUORTEN LUOKKA Urokset
43, Zharcon Great Moving, om. Korpela Sari ERI 1 SA
AVOIN LUOKKA Urokset
44, Aaron, om. Lastuniemi Ramona EH 2
45, D’altomonte Don Diego, om. Valve Anu, Korhonen Anna-Kaisa ERI 1 SA PU4 VASERT
VALIO LUOKKA Urokset
46, Argentonero Dandelion, om. Simpura Salla POIS
47, Firmitas Hakuna Matata, om. Kuoksa Mervi ERI 2 SA PU2
48, Herkules, om. Ånstrand Anna ERI 1 SA PU1 SERT FIN MVA VSP
49, Maxi King Of Taita’s Ushabti, om. Mård Minna ERI 4 SA
50, Scedir Uri Geller, om. Snellman Susanna, Snellman Sabrina ERI 3 SA PU3
VETERAANI LUOKKA Urokset
51, Once More Maly Kavalir, om. Pitkänen Katja, Kuusisto Tarja, Kuusisto Tarja ERI 1 RP VET BIS 2 VET

JUNIORI LUOKKA Nartut
52, Argentonero Justine, om. Höök-Nikanne Johanna, Walle-Uppala Liisa ERI 1 SA VSP JUN
53, Greedy Rascal’s Go For Me, om. Suominen Sari, Mård Minna ERI 2 SA
54, Metpol Athene, om. Paananen Jenna POIS
55, Pihkatassun Evita, m. Simola Johanna, Simola Risto ERI
56, Soveras Afrodite, om. Asunmaa Jaana ERI 4
57, Super Play’s Queen Of Hearts, om. Snellman Susanna, Snellman Sabrina ERI 3
NUORTEN LUOKKA Nartut
58, Herttuattaren Cecilia, om. Valle Satu EH
59, Imbrez Opera’s Ghost, om. Kuula Anniina ERI 1 SA PN4 VASERT
60, Lapland’s Firedream, om. Aine Raisa, Laurila Heikki ERI 3 SA
61, Proceller Sins’n Secrets, om. Simpura Salla, Lehtonen Satu ERI 4
62, Silverjoy Strelizia, om. Jaakkola Anne ERI 2 SA
63, Zharcon Fantastic Princess, om. Korpela Sari ERI
AVOIN LUOKKA Nartut
64, Antlia Vis A Vis, om. Simola Johanna ERI
65, Hilfies Elise, om. Lundström Sofie, Lundström Kristian ERI 1 SA PN2 SERT
66, Pro Auctore Verona, om. Hultholm Marina ERI 4
67, Proceller Quencienta Sky, om. Syngelmä Minna, Lehtonen Satu ERI
68, Super Play’s Qualita, om. Sinisalo Piia Hellevi ERI 3 SA
69, Zaktans Candy Cassidy, om. Wallenius Tarja, Wallenius Pauli ERI 2 SA
VALIOLUOKKA Nartut
70, Alfa Adrian Harmony, om. Lampi Christina ERI 4 SA
71, Dufluur’s Crystalgirl, om. Lahtinen Eeva ERI
72, Faustkämpfen Indeed I Am, om. Askola-Mauno Kikko, Mauno Melissa ERI 3 SA PN3
73, Imbrez Black Or White, om. Poutala Annamaria ERI 1 SA PN1 ROP BIS 4
74, Scedir Naomi Campbell, om. Höök-Nikanne Johanna, Yli-Leppälä Henna ERI 2 SA

KÄÄPIÖSNAUTSERI MUSTA
PENNUT 5-7kk, Urokset
75, Alfons, om. Ingman Katarina 2 KP
76, Don’t Say Goddbye Jezzy Dogs, om. Askola-Mauno Kikko 1 KP VSP-PENTU
PENNUT 5-7kk, Nartut
77, Taidog’s Black Dahlia, om. Humaloja Taina 1
PENNUT 7-9kk, Nartut
78, Hurmaaja, om. Luomala Terhi 3
79, Pro Auctore Java Nigra, om. Vahtero Maija-Liisa 1 KP ROP-PENTU BIS 3 PENTU
80, Pro Auctore Jedda Nigra, om. Hultholm Marina 2

JUNIORI LUOKKA Urokset
81, Big Paw’s I Hear Voicez, om. Nurmela Eija, Nieminen John, Taipale Anne
JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP ROP JUN BIS JUN3 BIS2
82, Black Style Alley Challenger, om. Mattsson Ilpo JUN ERI 2 SA
83, Djakartas Hot Hot Hot, om. Pitkänen Katja, Kuusisto Tarja, Kuusisto Tarja JUN ERI 4
84, Kappulan Dynamo, om. Eklund Kaisu H
85, Little Joyment’s Black Russian, om. Nilsson Heidie JUN ERI 3 SA
NUORTEN LUOKKA Urokset
86, Audacious Boss Drum, om. Vaskimo Inka EH 3
87, Peacemaker’s Black Grim, om. Häyry Irene, Jussila Eija-Maaria EH 4
88, Rantakaupin Ökyrakas, om. Vuorinen Satu ERI 2 SA
89, Victorious Star Play And Win, om. Holmström Mikaela ERI 1 SA PU4
AVOIN LUOKKA Urokset
90, Ball Boy Androis, om. Hatakka Eija EH 2
91, Blackgalaxy Wings Of Smoke, om. Nurmela Eija, Piuzzi Osvaldo ERI 1 SA PU3
92, Yacamas Rayo De Luna, om. Jokisalo Jyri H
VALIO LUOKKA Urokset
93, Dog-Otho’s Poseidon, om. Jussila Eija-Maaria ERI 1 SA PU2 VASERT
VETERAANI LUOKKA Urokset
94, Kristopher Bikin Dvor, om. Häyry Irene VET ERI 1 VSP VET
JUNIORI LUOKKA Nartut
95, Big Paw’s Just Like A Candy, om. Nurmela Eija, Nieminen John, Pajulampi Anu POIS
96, Heathkeeper’s Still Loving You, om. Back Ida-Maria, Hjorth Christopher H
NUORTEN LUOKKA Nartut
97, Dumond Black Gigi, om. Pitkänen Katja, Kuusisto Tarja ERI 1 SA PN1 SERT VSP
98, Nouzer’s Sparkling Black, om. Nurmela Eija, Nieminen John, Karesalmi Kirsi ERI 2 SA PN3
99, Peacemaker’s Black Gisela, om. Jussila Eija-Maaria, Jussila Eija-Maaria, Häyry Irene EH 3
100, Rantakaupin Öiden Lohtu, om. Saarnio Kirsi, Ilmalahti Liisa POIS
VALIOLUOKKA Nartut
101, Pro Auctore Gloria Nigra, Om. Vahtero Maija-Liisa POIS
102, Pro Auctore Iris Nigra, om. Hultholm Marina ERI 2
103, Stommelyckans Black Crystal, om. Nilsson Heidie ERI 1 SA PN2 VASERT
VETERAANILUOKKA Nartut
104, Afrodite, om. Nurmela Eija, Nieminen John, Nurmela Eeva & Osmo VET ERI 1 ROP VET BIS VET 4

KÄÄPIÖSNAUTSERI PIPPURI&SUOLA
PENNUT 5-7kk, Urokset
105, Backout’s Zoltan, om. Piri Outi 1 KP
106, Dayway’s Adventurous Adam, om. Päivätie Susanna 2 KP
107, Faustkämpfen Nabucco Bsw, om. Askola-Mauno Kikko, Muurikka Mervi 3 KP
PENNUT 7-9kk, Urokset
108, Cheantake Man Over The Moon, om. Ylikylä Nora, Vuorinen Markku 1 KP VSP PENTU
PENNUT 5-7kk, Nartut
109, Agorian Deep Dèjá Vu, om. Lehto Mari, Simolin Sirkka POIS
110, Brinata Unique Ursula, om. Vaskimo Inka 2 KP
111, Faustkämpfen Nocturne Bsw, om. Askola-Mauno Kikko 1 KP
PENNUT 7-9kk, Nartut
112, Cheantake My Way Or Highway, om. Ylikylä Nora, Vuorinen Markku 2 KP
113, Lodent’s A New Day Has Come, om. Penttinen Lotta 1 KP ROP PENTU BIS 1 PENTU
JUNIORI LUOKKA Urokset
114, Cheantake Last Man Standing, om. Mäkitalo Tea JUN ERI 1 SA PU2
115, Imbrez Lucky Star, om. Lundgren Marika ERI 3
116, Trixer President, om. Takkinen Päivi, Harisalo Terhi POIS
117, Uptight Jack’s Salted- Zachary, om. Kalliomäki Jani H
118, Willken Kaiman, om. Päivätie Susanna JUN ERI 4
119, Xtravaschnauza Kharma, om. Suhonen Meeri JUN ERI 2 SA
NUORTEN LUOKKA Urokset
120, Super Play’s Jacques, om. Laupiainen Kirsi ERI 1 SA
AVOIN LUOKKA Urokset
121, Cheantake Just Like Montague, om. Ylikylä Nora, Vuorinen Markku VALIO ERI 1 SA PU1 ROP BIS 1
122, Faustkämpfen Juan, om. Suuronen Markku, Virtanen Liisa H
123, New Era’s Puerto Rico, om. Cronholm Annette ERI 1 SA PU4 VASERT
124, Noveria Mount Shasta, om. Keinänen Milla ERI 2
125, Peacemaker’s Bravo Pepper, om. Kalliomäki Jani POIS
126, Rantakaupin Zilmänilo, om. Tammi Tuija H
127, Super Play’s Frodo, om. Sinisalo Piia Hellevi POIS
128, Super Play’s Prince Of North, om. Kemilä Jukka, Kemilä Onni-Tapani H
129, Willken James Hunt, om. Pukkila Anna ERI 3
130, Willy Lee Oops Oh Pepper, om. Tarujoki Sari EH 4
VALIO LUOKKA Urokset
131, Noveria Smashing Game, om. Turchin Mikhail, Kettunen Mika ERI 2 SA
VETERAANI LUOKKA Urokset
132, Cheantake Axcium Addict, om. Niemi Taija ERI 1 SA PU3 ROP VET BIS VET 1
133, Super Play’s Ricardo, om. JOKELA ILPO ERI 2

JUNIORI LUOKKA Nartut
134, Angelika, om. Tupitsyna Tatiana EH
135, Cheantake Like Million Dollars, om. Ylikylä Nora, Vuorinen Markku, Ultamo Tiina
ERI SA PN2 SERT ROP JUN BIS 1 JUN
136, Faustkämpfen Marlene, om. Askola-Mauno Kikko ERI
137, Gefige Maus V.D. Kleinen Bartigen, om. Lehto Mari EH
138, Imbrez Energizer, om. Hiironen-Tiensuu Taina, Samuli Mikko ERI 3
139, Imbrez Formalizer, om. Romppanen Anu ERI 2 SA PN3 VASERT
140, Russkiy Assorti’c Charm Of Noveria, om. Turchin Mikhail, Kettunen Mika ERI 4
141, Wilhellmiinan Quwis-Maikka, om. Lehtonen Jaana EH

NUORTEN LUOKKA Nartut
142, Imbrez Fenway Park Avenue, om. Samuli Mikko, Tamminen Minna ERI 1 SA
143, Peacemaker’s Gara Pepper, om. Kalliomäki Jani ERI 2
144, Cheantake Just Like Juliet, om. Ylikylä Nora, Vuorinen Markku ERI 1 SA PN4
145, Memorytale’s Can I Care For You, om. Lamminaho-Vankka Heidi ERI 2 SA
146, Skazka Severa Ekzotika Snezhnogo Lesa, om. Tupitsyna Tatiana EH 3
VALIOLUOKKA Nartut
147, Cheantake Echo Of Passion, om. Ylikylä Nora, Vuorinen Markku ERI 1 SA PN1 VSP

KASVATTAJA LUOKKA
BIS 1 Cheantake
BIS 2 Jettyspoof’s

JÄLKELÄISLUOKKA
BIS 1 Cheantake Echo Of Passion

II-erikoisnäyttely 20.9.2014, Lohja

Tuomari – Judge: Maija Mäkinen, Suomi
MUSTA-HOPEA
NARTUT , PENTULUOKKA 7-9 kk
1 Sutturan Destiny FI17116/14 1/KP/1, ROP-PENTU, BIS2-PENTU
UROKSET
NUORTEN LUOKKA
2 Afunique Washington FI24656/13 ERI1, SA, PU4, SERTI
AVOIN LUOKKA
4 Paratus Natural Talent FI27098/12 EH1
5 Raven’s Tot Improved With Silver FI20547/12 EH2
VALIO LUOKKA
3 Lili-Jan Flaming Man FI MVA FI59860/11 ERI4
6 Argentonero Dandelion FIN31185/08 FI&EE&LV&RU MVA HEW-10 ERI
7 Argentonero Feliz Figaro FI30500/10 FI&EE&LT MVA V-12 ERI2, SA, PU2
8 Greedy Rascal’s Star Of The Play FI46654/11 FI&EE&LV MVA ERI3, SA, PU3
9 Super Play’s Well Done FI24423/12 FI MVA ERI1, SA, PU1, VSP
NARTUT – BITCHES
JUNIORILUOKKA
10 Scedir Debra Winger FI27268/14 ERI1, SA, PN1, SERTI, ROP-JUNIORI, ROP, BIS

II-erikoisnäyttely 14.9.2013, Klaukkala

KÄÄPIÖSNAUTSERI VALKOINEN MARIANNE HOLM

UROKSET PENTULUOKKA 5-7kk
Faustkämpfen Lovejoy In White 1, KP

UROKSET PENTULUOKKA 7-9kk
Jettypoof’s Icy Top 1, KP, ROP-PEN, BIS-PEN1

NARTUT PENNTULUOKA 5-7kk
Faustkämpfen Lexis In White 1
Faustkämpfen Loulou In White 2

UROKSET JUNIORILUOKKA
Faustkämpfen Keanu In White H
Jettypoof’s Pop Up POIS

UROKSET NUORTENLUOKKA
Jettypoof’s Oh So Man EH1

UROKSET AVOIN LUOKKA
Jettypoof’s Seven Seas H
Zornoi Kasper H

NARTUT JUNIORILUOKKA
Faustkämpfen Krystal In White EH1
Jettypoof’s Pop Foam H

NARTUT NUORTEN LUOKKA
Jettypoof’s Oh So Sweet ERI1, SA, PN2, VARA-SERT

NARTUT AVOIN LUOKKA
Faustkämpfen Hegemony In White ERI1, SA, PN1, ROP, BIS-4
Jettypoof’s La Paquita H

NARTUT VALIOLUOKKA
Faustkämpfen Fantasy In White ERI1, SA, PN3
Faustkämpfen Yolande EH2
Jettypoof’s Seven Star H

KASVATTAJALUOKKA
Faustkämpfen 1KP, ROP, BIS-KAS 1

KÄÄPIÖSNAUTERI MUSTA-HOPEA MARIANNE HOLM

UROKSET PENTULUOKKA 5-7kk
Paratus Once Upon A Time 1, KP, VSP-PEN

NARTUT PENTULUOKKA 5-7kk
Paratus One And Only 2, KP
Proceller Sin’s Secret 1, KP

NARTUT PENTULUOKKA 7-9kk
Zaktans Candy Cassidy 1, KP, ROP-PEN, BIS-PEN2

UROKSET JUNIORILUOKKA
Argentonero Happy Hagrid EH3
Beries Frosty Zack ERI2
Proceller Quid Pro Quo ERI1, SA, PU1, SERT, ROP-JUN, ROP, BIS-JUN1, BIS3

UROKSET NUORTENLUOKKA
Argentonero Happy Hour H
Super Play’s Well Done ERI1

UROKSET AVOIN LUOKKA
Eisern Kalle Blomkvist H
Greedy Rascal’s Star Of The Rhythm ERI1

UROKSET VALIOLUOKKA
Argentonero Godzimir ERI, SA, PU3
Backout’s X-Mas Bonus POIS
Greedy Rascal’s Star Of The Play ERI2
Juliuksen Puuha-Pete POIS

UROKSET VETERAANILUOKKA
Morgensilber Brand New Nontoxic ERI1, SA, PU2, ROP-VET, BIS-VET3

NARTUT JUNIORILUOKKA
Jettypoof’s Queen Of Suprises H

NARTUT NUORTENLUOKKA
Pro Auctore Verona H

NARTUT AVOIN
Antilia Vis A Vis H
Argentonero Day Lily ERI1, SA, PN1, SERT, VSP
Busterin Dagmar H

NARTUT VALIOLUOKKA
Dufluur’s Crystalgirl ERI1, SA, PN2
Beries Frosty Romance POIS
Lapland’s Dear Pearl H

NARTUT VETERAANILUOKKA
Argentonero Amadores POIS

KÄÄPIÖSNAUTSERI MUSTA MARIANNE HOLM

UROKSET NUORTENLUOKKA
Big Paw’s Grande Piccologigolo ERI1, SA, PU1, SERT, VSP
Ugly Duckling’s Shadow Run Black H

UROKSET AVOIN LUOKKA
Elkos Ile De Beaute EH1

UROKSET VALIOLUOKKA
Adlers Micro Yaxxel POIS
Backout’s Fernandel EH1
Backout’s Jamaica POIS
Tmavi Knir Deep Purple POIS

NARTUT JUNIORILUOKKA
Backout’s Odessa POIS
Backout’s Opal ERI2
Fairytale EH3
Peacemaker’s Black Fiona ERI1, SA, PN3, SERT, ROP-JUN, BIS-JUN3

NARTUT NUORTENLUOKKA
Pro Auctore Ingrid Nigra ERI1, SA, PN4, VARA-SERT
Pro Auctore Iris Nigra ERI2, SA

NARTUT AVOIN LUOKKA
Black Drop Radically Audacious H
Greedy Rascal’s Inka H
Raven’s Tot Her Royal Higness ERI1

NARTUT VALIOLUOKKA
Mirta’s Haus Kalevala Design ERI1, SA, PN1, ROP, BIS2

NARTUT VETERAANILUOKKA
Afrodite ERI1, SA, PN2, ROP-VET, BIS-VET1

KÄÄPIÖSNAUTSERI PIPPURI&SUOLA MARIANNE HOLM

UROKSET PENTULUOKKA 5-7kk
Cheantake Kick’n Run POIS

UROKSET PENTULUOKKA 7-9kk
Willken James Hunt 1, KP, ROP-PEN, BIS-PEN3

UROKSET JUNIORILUOKKA
Andalbagat Gregor Grandeur POIS
Noveria Smashing Game ERI2, SA
Welkar Bigwig ERI1, SA, ROP-JUN, BIS2-JUN

UROKSET NUORTEN LUOKKA
Beries Salty Xino ERI1, SA, PU3, VARA-SERT

UROKSET AVOIN LUOKKA
Nouzer’s Lively Lenny EH2
Willken Insight ERI1, SA, PU1, SERT, ROP, BIS1
Willken Insignia H

UROKSET VALIOLUOKKA
Top Target Maestro ERI2
Xtravvashnauza Forza ERI1, SA, PU2

UROKSET VETERAANILUOKKA
Trixer Herodes ERI1, SA, PU4, ROP-VET, BIS-VET2

NARTUT JUNIORILUOKKA
Mihan Mini-Viola POIS

NARTUT NUORTEN LUOKKA
Beries Salty Yoko ERI1, SA, PN1, SERT, VSP
Liberte De Trufas Negras ERI2, SA, PN2, vara-serti

NARTUT AVOIN LUOKKA
Wilhellminan Yö-Juoksu POIS
Willken Harmony ERI3
Willken Isla Verde ERI1
Xmas Snowflake In Rivendell Wisher ERI2

NARTUT VALIOLUOKKA
Nouzer’s Italia Etna ERI2
Ripsalidopsis Egoza For Willken ERI1, SA, PN3

NARTUT VETERAANILUOKKA
Juliuksen Ellen-Anna POIS